Matches 06/08/2022

hari perlawanan 1
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 1:6 Bayern Munich Bayern Munich
 
VfL Bochum VfL Bochum 1:2 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
FC Augsburg FC Augsburg 0:4 SC Freiburg SC Freiburg
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 3:1 Hertha BSC Hertha BSC
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 3:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
hari perlawanan 3
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:1 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 1:0 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 0:0 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Hamburger SV Hamburger SV 1:0 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 4:2 Hannover 96 Hannover 96
hari perlawanan 2
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:2 Rot-Weiss Essen RW Essen
 
SV Elversberg SV 07 Elversberg 0:2 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 1:0 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
SV Meppen SV Meppen 3:0 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Hallescher FC Hallescher FC 0:2 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:0 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
 
SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth 0:1 SC Freiburg II SC Freiburg II
Denmark U17 Denmark U17 4:1 Finland U17 Finland U17
  Faroe U17 Faroe Islands U17 1:0 Northern Ireland U17 N. Ireland U17
  Norway U16 Norway U16 3:0 England U17 England U17
  Romania U16 Romania U16 4:0 Bulgaria U16 Bulgaria U16
hari perlawanan 22 Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:1 Ituano Futebol Clube (SP) Ituano
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 1:0 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:2 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
hari perlawanan 1
Crystal Palace Crystal Palace 0:2 Arsenal FC Arsenal
 
Fulham Fulham FC 2:2 Liverpool FC Liverpool
 
Spurs Tottenham Hotspur 4:1 Southampton FC Southampton
 
Newcastle Newcastle United 2:0 Nottingham Forest Nottm Forest
 
Leeds Leeds United 2:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
  Bournemouth AFC Bournemouth 2:0 Aston Villa Aston Villa
 
Olympique Lyon Olympique Lyon 2:1 AC Ajaccio AC Ajaccio
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:2 AS Monaco Monaco
hari perlawanan 3
SV Ried SV Ried 1:1 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1:5 LASK LASK
hari perlawanan 4 Ural Ural Yekaterinburg 0:2 Spartak Moscow Spartak Moscow
  CSKA Moscow CSKA Moscow 4:1 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
hari perlawanan 3 Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 1:1 FShM Moskau U16 FShM U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 4:1 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 4:1 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 3:0 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 5:1 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 2:0 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 1:1 FShM Moskau U17 FShM U17
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 5:0 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 1:1 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 1:4 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 1:2 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 2:1 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
hari perlawanan 4 U Cluj FC Universitatea Cluj 0:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
hari perlawanan 1 Heerenveen SC Heerenveen 0:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 2:3 Ajax Amsterdam Ajax
  Istanbulspor Istanbulspor 0:2 Trabzonspor Trabzonspor
hari perlawanan 2 Rangers Rangers FC 2:0 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Ross County Ross County FC 1:3 Celtic FC Celtic
  Aberdeen FC Aberdeen FC 4:1 St. Mirren FC St. Mirren
  Motherwell FC Motherwell FC 1:2 St. Johnstone FC St. Johnstone
hari perlawanan 3
Club Brugge Club Brugge KV 1:1 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
 
KRC Genk KRC Genk 4:2 KAS Eupen KAS Eupen
hari perlawanan 2 Slovan Liberec FC Slovan Liberec 5:1 FK Teplice Teplice
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:1 FK Pardubice Pardubice
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
hari perlawanan 4 Randers FC Randers FC 1:0 AC Horsens AC Horsens
  Lyngby BK Lyngby BK 3:3 FC Midtjylland FC Midtjylland
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 1:0 Viborg FF Viborg FF
hari perlawanan 5 Vozdovac FK Vozdovac 1:0 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki 1923
  Partizan FK Partizan Belgrade postponed FK Napredak Krusevac Napredak
  Mladost FK Mladost Lucani 2:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad postponed Red Star Belgrade Red Star
hari perlawanan 4 NK Varazdin NK Varazdin 1:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
hari perlawanan 11 OPS Oulun Palloseura 0:0 PS Kemi Kings PS Kemi
hari perlawanan 17 VPS Vaasan Palloseura 3:0 Ilves Tampere Ilves
  FC Inter FC Inter Turku 1:0 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 2:0 FC Haka FC Haka
hari perlawanan 18 SJK II SJK Seinäjoki II 3:4 Järvenpään Palloseura JäPS
  Pargas IF Pargas IF 1:4 FC KTP FC KTP
hari perlawanan 14 PPJ Helsinki PPJ Helsinki 0:3 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 3:3 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Peli-Karhut Peli-Karhut 0:4 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  JIPPO JIPPO Joensuu 3:1 FC Futura FC Futura
  Käpylän Käpylän Pallo 8:0 FC LaPa FC LaPa
hari perlawanan 17 KaaPo Kaarinan Pojat 2:3 Salon Palloilijat SalPa
  HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 2:1 Espoon Palloseura Espoon PS
hari perlawanan 14 Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 1:2 Jyväskylän Komeetat Komeetat
  RoPS Rovaniemen Palloseura 0:1 Oulun Luistinseura OLS
  SC Riverball SC Riverball 1:3 Lehmon Pallo-77 LehPa
  Savon Pallo Savon Pallo 1:8 Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37
  Kings SC Kings SC 1:0 Jyväskylän Seudun Palloseura JPS
hari perlawanan 15 Union Plaani Union Plaani 2:2 Savonlinnan Työväen Palloseura Savonlinnan
  KJP Kouvola Kouvolan Jalkapallo 6:1 Ristiinan Pallo Ristiinan
  MYPA Myllykosken Pallo -47 2:1 Mikkelin Pallo-Kissat Pallo-Kissat
hari perlawanan 13 EBK Esbo Bollklubb 3:0 FC Espoo FC Espoo
  SAPA Helsinki SAPA Helsinki 2:2 Espoon Palloseura II EPS II
  FC Kontu FC Kontu 1:1 Malmin Palloseura MPS
  Puistolan Puistolan Urheilijat 3:2 Puotinkylän Valtti Valtti
  FC POHU FC Pohjois-Haagan Urheilijat 2:4 Malmin Ponnistajat Ponnistajat
  Herttoniemen Herttoniemen Toverit 0:1 Toukolan Teräs Toukolan Teräs
  JäPS II Järvenpään Palloseura II 0:1 Tikkurilan Palloseura TiPS
  KoiPS Koivukylän Palloseura 2:1 FC Kuusysi FC Kuusysi
  Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 7:1 Tuusulan Palloseura TuPS
hari perlawanan 4 Stal Mielec Stal Mielec 2:0 Cracovia Cracovia
 
Legia Warszawa Legia Warszawa 2:0 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 0:1 Korona Kielce Korona Kielce
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 1:2 Radomiak Radom Radomiak
hari perlawanan 5 Slavia Sofia Slavia Sofia postponed Ludogorets Razgrad Ludogorets
  Beroe Beroe Stara Zagora 0:2 Cherno More Varna Cherno More
hari perlawanan 4 Yantra Yantra Gabrovo 0:0 Litex Lovech Litex Lovech
  Ludogorets II Ludogorets Razgrad II 1:0 Spartak Pleven Spartak Pleven
  Dob. Dobrich Dobrudzha Dobrich 1:1 Strumska Slava Strumska Slava
  NK Bravo NK Bravo 0:1 NK Domzale NK Domzale
hari perlawanan 2 Vasas FC Vasas FC 2:2 Paksi FC Paksi FC
hari perlawanan 4 AS Trencin AS Trencin 3:1 Zemplin Michalovce Michalovce
hari perlawanan 5 St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 2:1 TSV Bogen TSV Bogen
  F. Regensburg SV Fortuna Regensburg 1:1 TSV Seebach TSV Seebach
  TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 2:0 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  Tegernheim FC Tegernheim 1:4 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 2:0 VfB Straubing VfB Straubing
  Osterhofen SpVgg Osterhofen 3:1 FC Amberg FC Amberg
  Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 3:2 SpVgg Lam SpVgg Lam
  Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 2:2 SpVgg Grün-Weiß Deggendorf GW Deggendorf
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 0:0 FSV Stadeln FSV Stadeln
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 3:2 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  Seligenporten SV Seligenporten 1:1 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  BSC Saas Bayreuth BSC Saas Bayreuth 1:1 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 4:1 Kickers Selb Kickers Selb
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 3:3 SV Unterreichenbach SV Unterreichenbach
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 0:3 TSV Neudrossenfeld Neudrossenfeld
  FCE Münchberg FC Eintracht Münchberg 2:0 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
hari perlawanan 6 FT Schweinfurt FT Schweinfurt 1:0 TuS Frammersbach Frammersbach
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 3:2 TSV Gochsheim TSV Gochsheim
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 1:1 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  TSV Mönchröden TSV Mönchröden 4:0 TG Höchberg TG Höchberg
  SV Friesen SV Friesen 1:0 FC Coburg FC Coburg
  Schwebenried DJK Schwebenried 1:1 DJK Dampfach DJK Dampfach
hari perlawanan 5 TSV Brunnthal TSV Brunnthal 2:2 FC Sportfreunde Schwaig FC Schwaig
  TSV Ampfing TSV Ampfing 1:1 ASV Dachau ASV Dachau
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 4:0 TSV Grünwald TSV Grünwald
  SV Pullach SV Pullach 2:8 SC Eintracht Freising SE Freising
  TuS Geretsried TuS Geretsried 1:4 FC Unterföhring FC Unterföhring
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 1:2 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
hari perlawanan 1 Hagen/Uthlede FC Hagen/Uthlede 1:2 SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  FC Hambergen FC Hambergen 4:0 Rot-Weiß Cuxhaven RW Cuxhaven
  TuS Neetze TuS Neetze 0:2 TSV Gellersen TSV Gellersen
hari perlawanan 3 SF Köllerbach SF Köllerbach 0:2 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  FV Eppelborn FV Eppelborn 3:1 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 1:3 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  VfL Primstal VfL Primstal 1:2 FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
  SV Bliesmengen SV Bliesmengen-Bolchen 3:0 FV Schwalbach FV Schwalbach
  SG Mettlach SG Mettlach/Merzig 4:2 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 1:0 FC Rastpfuhl FC Rastpfuhl
hari perlawanan 1 SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 3:0 VfL Wahrenholz VfL Wahrenholz
  Nieders. Döhren Niedersachsen Döhren 5:0 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:1 SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
  HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern 0:0 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt 0:0 STK Eilvese STK Eilvese
  TSV Wetschen TSV Wetschen 3:0 SV Alfeld SV Alfeld
  VfL Oythe VfL Oythe 0:4 SV Holthausen/Biene Holthausen/B.
  Wilhelmshaven SV Wilhelmshaven 3:3 Hansa Friesoythe H. Friesoythe
  Wildeshausen VfL Wildeshausen 1:1 Grün-Weiß Firrel GW Firrel
First Round Markranstädt SSV Markranstädt 3:1 FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  SV Naunhof 1920 SV Naunhof 1920 2:0 SG Neukirchen SG Neukirchen
  SCH Torgau SC Hartenfels Torgau 1:3 HFC Colditz HFC Colditz
  Schleußig SV Schleußig 3:2 AET VfB Zwenkau 02 VfB Zwenkau
  Lipsia Eutritzsch Lipsia Eutritzsch 2:0 FC International Leipzig Inter Leipzig
  TSV Cossebaude TSV Cossebaude 2:3 AET FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  Bornaer SV Bornaer SV 2:1 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  Wermsdorf FSV Blau-Weiß Wermsdorf 2:3 ESV Lok Zwickau Lok Zwickau
  HSV Empor Hartmannsdorfer SV Empor 0:4 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  C. Schenkenberg SV Concordia Schenkenberg 1:2 SV Tanne Thalheim Tanne Thalheim
  FSV Sosa FSV Sosa 1:4 FSV Motor Marienberg Mo. Marienberg
  Borea Dresden SC Borea Dresden 2:0 FSV Oderwitz Oderwitz
  ESV Delitzsch ESV Delitzsch 0:2 TSV Germania Chemnitz 08 TSV Germania
  Dresdner SC Dresdner SC 3:2 BSV Sebnitz BSV Sebnitz
  SV Wesenitztal SV Wesenitztal 4:0 1.FC Pirna 1.FC Pirna
  FSV Krostitz FSV Krostitz 5:0 SV Tapfer 06 Leipzig SV Tapfer 06 L.
  VfB Weißwasser VfB Weißwasser 1909 2:5 BSC Freiberg BSC Freiberg
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:3 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  SV Panitzsch SV Panitzsch/Borsdorf 1:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
hari perlawanan 1 TSG Tübingen TSG Tübingen 4:0 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  FV Biberach FV Biberach/Riß 1:0 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  TSV Ilshofen TSV Ilshofen 2:0 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 2:4 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  VfL Nagold VfL Nagold 2:4 Sportfreunde Schwäbisch Hall SF Schw. Hall
  SC Geislingen SC Geislingen 1:3 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  TSV Essingen TSV Essingen 0:3 1.FC Normannia Gmünd Norm. Gmünd
  TSV Berg TSV Berg 2:1 SV Fellbach SV Fellbach
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 4:0 VfB Ginsheim VfB Ginsheim
  Malchower SV Malchower SV 90 2:2 FSV Bentwisch FSV Bentwisch
  Anker Wismar FC Anker Wismar 1:0 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  Penzliner SV Penzliner SV 1:6 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  Güstrower SC Güstrower SC 09 6:2 SV Siedenbollentin Siedenbollentin
  Greifswald II Greifswalder FC II 5:2 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  SV Pastow SV Pastow 0:2 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  SSC Weißenfels SSC Weißenfels 7:0 SV Blau-Weiß Farnstädt BW Farnstädt
  SC Bernburg SC Bernburg 1:1 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  Tangermünde FSV Saxonia Tangermünde 0:5 1.FC Lok Stendal Lok Stendal
  Magdeburg II 1.FC Magdeburg II 3:1 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:2 SSV 80 Gardelegen SSV Gardelegen
  Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 2:0 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
  Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 4:1 MSC Preussen 1899 MSC Preussen
  CFC Germania Cöthener FC Germania 03 1:1 Haldensleber SC Haldensleber SC
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 3:0 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  SC Hofstetten SC Hofstetten 0:1 FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC 04 Singen FC 04 Singen 1:1 Bahlinger SC II Bahlinger SC II
  Kehler FV Kehler FV 07 3:1 FV Lörrach-Brombach FV Lörrach-Br.
  SV Bühlertal SV Bühlertal 1:5 FC Teningen FC Teningen
  FC Denzlingen FC Denzlingen 1:1 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  SV Steinwenden SV Steinwenden 1:2 TuS Marienborn TuS Marienborn
First Round Jena-Zwätzen SV Jena-Zwätzen 0:5 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 1:4 SG Traktor Teichel Traktor Teichel
  U. Mühlhausen FC Union Mühlhausen 5:1 Empor Walschleben E. Walschleben
  FC Greiz 1.FC Greiz 2:1 Grün-Weiß Stadtroda GW Stadtroda
  1.Suhler SV 1.Suhler SV 1:3 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  FSV Waltersh. FSV Waltershausen 3:0 FSV Martinroda FSV Martinroda
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 0:3 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  SV Steinach SV Steinach 5:1 VfR Bad Lobenstein Bad Lobenstein
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 3:0 SG DJK Arenshausen Arenshausen
  Steinbach-H. FC Steinbach-Hallenberg 11:10 on pens SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  SV Schmölln SV Schmölln 1913 2:0 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  Oberheldrungen LSG Oberheldrungen 0:2 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
  VfL Meiningen VfL Meiningen 3:4 on pens DJK Struth DJK Struth
  Chemie Kahla BSG Chemie Kahla 0:2 SV Schott Jena Schott Jena
  FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal 3:1 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  VfB Artern VfB Artern 3:5 AET SC Leinefelde 1912 SC Leinefelde
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 0:2 FSV Schleiz FSV Schleiz
  VfB Apolda VfB Apolda 5:3 on pens SV Blau-Weiß Büßleben BW Büßleben
  Auleben SV National Auleben 1:0 TSV 1861 Bad Tennstedt Bad Tennstedt
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 0:2 YEG Hassel YEG Hassel
  TuS Lohe TuS Lohe 0:2 FC Gütersloh FC Gütersloh
hari perlawanan 12 Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 2:0 CD Godoy Cruz Antonio Tomba Godoy Cruz
  Sarmiento Junin CA Sarmiento (Junin) 2:1 Club Atlético Lanús Lanús
  Banfield CA Banfield 0:0 Club Atlético Patronato Patronato
hari perlawanan 28 CD Morón Club Deportivo Morón 3:0 Club Almagro Almagro
hari perlawanan 23 Sarmiento (R) CA Sarmiento (Resistencia) 2:1 Juventud Antoniana Juventud Antoniana
  Central Norte Club Atlético Central Norte 0:1 Atlético Paraná Paraná
hari perlawanan 19 Alianza UDH Alianza Universidad 6:1 Deportivo Coopsol Dep. Coopsol
hari perlawanan 7 Mazatlán FC Mazatlán FC 2:1 Deportivo Guadalajara Chivas
Major League Soccer MLS
hari perlawanan 27 Vancouver Vancouver Whitecaps FC 2:1 Houston Dynamo FC Houston
hari perlawanan 20 Real Monarchs Real Monarchs SLC 3:1 Vancouver Whitecaps FC 2 Vancouver 2
  San Jose II San Jose Earthquakes II 0:2 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
hari perlawanan 8 Always Ready Club Always Ready 4:0 Club Real Santa Cruz Real Santa Cruz
  Oriente P. Club Deportivo Oriente Petrolero 0:0 Atlético Palmaflor Palmaflor
Group D CD FATIC Club Deportivo FATIC 7:0 Club Unión Maestranza CU Maestranza
hari perlawanan 6 Patriotas Boyacá Patriotas FC 3:0 Cortuluá Cortuluá
hari perlawanan 24 Kashima Antlers Kashima Antlers 0:2 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:2 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 3:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 3:0 Vissel Kobe Vissel Kobe
hari perlawanan 30 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 1:3 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 5:2 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Albirex Niigata Albirex Niigata 2:2 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Omiya Ardija Omiya Ardija 3:2 Yokohama FC Yokohama FC
  Machida Zelvia Machida Zelvia 1:1 Oita Trinita Oita Trinita
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:4 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
hari perlawanan 17 FC Imabari FC Imabari 5:2 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
hari perlawanan 13 Tochigi City Tochigi City 3:1 Nankatsu SC Nankatsu SC
hari perlawanan 15 Kórdrengir Kórdrengir 0:0 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  KV Vesturbaejar KV Vesturbaejar 2:1 ÍF Grótta Grótta
  Afturelding UMF Afturelding 0:1 HK Kópavogs HK Kópavogs
  Fylkir Fylkir Reykjavík 5:2 UMF Grindavík Grindavík
  Thór Thór Akureyri 1:0 Vestri Ísafjördur Vestri
  Reynir S Reynir Sandgerdi 1:0 UMF Njardvík Njardvík
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 1:1 Höttur/Huginn Höttur/Huginn
  Magni ÍF Magni Grenivík 2:0 ÍR Reykjavík ÍR
  Haukar Haukar Hafnarfjördur 2:2 Völsungur ÍF Völsungur ÍF
hari perlawanan 6 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 1:3 CF Atlante Atlante
hari perlawanan 4 B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:0 FK Igman Konjic Igman Konjic
hari perlawanan 23 Cobreloa Deportes Cobreloa 1:0 Magallanes CF Magallanes CF
  Zamora FC Zamora FC 2:0 Deportivo Táchira Táchira
  Mineros Mineros de Guayana 2:2 Metropolitanos FC Metropolitanos
hari perlawanan 21 Dziugas FC Dziugas Telsiai 2:2 FK Jonava Jonava
  Zalgiris FK Zalgiris Vilnius 2:1 FK Banga Gargzdai Banga
hari perlawanan 16 Vitebsk FK Vitebsk 0:3 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Soligorsk Shakhter Soligorsk postponed Dynamo Brest Dynamo Brest
  FK Slutsk FK Slutsk 2:4 Isloch Minsk Region Isloch
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 2:2 Neman Grodno Neman Grodno
hari perlawanan 1 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 4:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  FK Laktasi FK Laktasi 1:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 4:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
hari perlawanan 29 El Makasa Masr El Makasa 1:2 Bank El Ahly Bank El Ahly
  El Gouna El Gouna FC 1:4 Zamalek SC Zamalek
hari perlawanan 7 Gimhae FC Gimhae FC 0:2 Cheonan City Cheonan City
hari perlawanan 25 Pohang Steelers Pohang Steelers 2:1 Gangwon FC Gangwon FC
  Suwon FC Suwon FC 4:2 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
hari perlawanan 2 NK Triglav NK Triglav Kranj 1:2 ND Primorje ND Primorje
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:0 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 0:0 NK Krka NK Krka
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:1 NK Rogaska NK Rogaska
  NK Fuzinar NK Fuzinar 5:2 Vitanest Bilje ND Bilje
  Kety Bistrica NK Kety Emmi Bistrica 1:1 NK Roltek Dob NK Dob
Third Round WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 2:4 on pens FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  Dinamo II Dinamo Tbilisi II 3:2 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
hari perlawanan 31 Seoul E-Land Seoul E-Land 2:2 Ansan Greeners Ansan Greeners
hari perlawanan 19 Richmond Richmond Kickers 3:1 FC Tucson FC Tucson
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 5:1 Greenville Triumph SC Greenville
hari perlawanan 2 FC Edinburgh FC Edinburgh 0:3 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Montrose Montrose FC 0:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Airdrieonians Airdrieonians FC 4:0 Falkirk FC Falkirk FC
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 3:1 Kelty Hearts FC Kelty Hearts
  Clyde FC Clyde FC 2:2 Peterhead FC Peterhead FC
hari perlawanan 1 Istanbuls. Res Istanbulspor Reserve 3:2 Trabzonspor Reserve Trabzon Reserve
hari perlawanan 3 SKU Amstetten SKU Amstetten 1:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
  SV Horn SV Horn 2:1 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  First Vienna FC First Vienna FC 1:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
  Young Violets Young Violets Austria Wien 2:2 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  SV Lafnitz SV Lafnitz 0:4 Floridsdorfer AC FAC
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 2:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 1:0 FC Liefering FC Liefering
hari perlawanan 2 Birmingham Birmingham City 2:1 Huddersfield Town Huddersfield
 
Norwich Norwich City 1:1 Wigan Athletic Wigan
  Reading Reading FC 2:1 Cardiff City Cardiff
  Bristol City Bristol City 2:3 Sunderland AFC Sunderland
  Sheff Utd Sheffield United 2:0 Millwall FC Millwall
 
Burnley Burnley FC 1:1 Luton Town Luton
  Stoke City Stoke City 2:0 Blackpool FC Blackpool
  Preston Preston North End 0:0 Hull City Hull City
 
Swansea Swansea City 0:3 Blackburn Rovers Blackburn
 
QPR Queens Park Rangers 3:2 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Stirling Stirling Albion FC 2:2 Elgin City FC Elgin City
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:2 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Annan Athletic Annan Athletic FC 2:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  East Fife East Fife FC 0:3 Bonnyrigg Rose Athletic FC Bonnyrigg
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 2:0 Stranraer FC Stranraer
hari perlawanan 3 Turriff Turriff United FC 1:1 Keith FC Keith FC
  Lossiemouth Lossiemouth FC 0:6 Buckie Thistle FC Buckie Thistle
  Banks O' Dee Banks O' Dee FC 5:2 Huntly FC Huntly FC
  Nairn County Nairn County FC 0:5 Forres Mechanics FC Forres
  Brechin City Brechin City FC 3:1 Formartine United FC Formartine
  Rothes Rothes FC 0:5 Inverurie Loco Works FC Inverurie Locos
  Clachnacuddin Clachnacuddin FC 0:4 Brora Rangers FC Brora Rangers
  Strathspey Strathspey Thistle FC 2:2 Deveronvale FC Deveronvale FC
  Fraserburgh Fraserburgh FC 3:0 Wick Academy FC Wick Academy
hari perlawanan 5 Celtic Reserves Celtic FC Reserves 1:2 East Kilbride FC East Kilbride
  Dalbeattie Star Dalbeattie Star FC 2:5 Cumbernauld Colts FC Cumbernauld CFC
  Rangers II Rangers FC Reserves 3:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Broomhill Open Goal Broomhill FC 3:2 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  East Stirling East Stirlingshire FC 1:1 Caledonian Braves FC Cal. Braves
  Hearts FC II Heart of Midlothian FC Reserves 2:2 Civil Service Strollers FC Civil Service
  Tranent JFC Tranent Juniors FC 2:1 University of Stirling FC Stirling Uni
  Gretna Gretna FC 2008 7:2 University AFC Edinburgh Uni
  Spartans The Spartans FC 4:1 Gala Fairydean Rovers FC Gala Fairydean
First Round Udinese Calcio Udinese Calcio 2:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Lecce US Lecce 2:3 AET AS Cittadella Cittadella
  Sampdoria UC Sampdoria 1:0 Reggina 1914 Reggina
  Pisa Pisa Sporting Club 1:4 Brescia Calcio Brescia
hari perlawanan 1 Curzon Ashton Curzon Ashton 1:2 Banbury United Banbury
  Blyth Spartans Blyth Spartans 0:1 Kidderminster Harriers Kidderminster
  Darlington Darlington FC 3:1 Gloucester City Gloucester
  Boston Utd Boston United 3:5 Southport FC Southport
  Hereford FC Hereford 3:3 Spennymoor Town Spennymoor Town
  Fylde AFC Fylde 2:1 Kettering Town Kettering
  Brackley Brackley Town 2:0 Scarborough Athletic Scarborough Athletic
  Leamington Leamington FC 4:0 Farsley Celtic Farsley
  Telford Utd AFC Telford United 1:0 Chorley FC Chorley
  Bradford PA Bradford (Park Avenue) 0:1 King's Lynn Town King's Lynn
  Peterb Sports Peterborough Sports 1:1 Buxton FC Buxton
  Alfreton Alfreton Town 2:2 Chester FC Chester
  Worthing Worthing FC 1:1 Dover Athletic Dover Athletic
  Chelmsford Chelmsford City 1:1 St. Albans City St. Albans City
  Hemel Hemel Hempstead Town 1:0 Farnborough FC Farnborough
  Weymouth FC Weymouth FC 1:3 Tonbridge Angels Tonbridge
  Cheshunt Cheshunt FC 3:2 Hampton & Richmond Borough Hampton & Rich.
  Hungerford Hungerford Town 0:1 Concord Rangers Concord Rangers
  Dulwich Hamlet Dulwich Hamlet 2:1 Braintree Town Braintree
  Oxford City Oxford City 1:3 Eastbourne Borough Eastbourne
  Ebbsfleet Ebbsfleet United 3:0 Chippenham Town Chippenham
  Taunton Town Taunton Town 0:0 Welling United Welling Utd.
  Bath City Bath City 0:2 Dartford FC Dartford
  Havant & Water. Havant & Waterlooville FC 3:1 Slough Town Slough
hari perlawanan 5 Gen. Caballero Club General Caballero (JLM) 0:4 Tacuary Football Club Tacuary FBC
  12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 1:3 Club Libertad Asunción Libertad
hari perlawanan 2 Nacional Club Nacional 3:0 CA Rentistas Rentistas
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 2:0 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
hari perlawanan 13 Narva U17 JK Trans Narva U17 2:1 FC Tallinn U17 FC Tallinn U17
  JK Poseidon U17 Pärnu JK Poseidon U17 6:0 Tallinn JK Legion U17 TJK Legion U17
hari perlawanan 22 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 0:1 FC Flora Tallinn FC Flora
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 0:1 FC Kuressaare Kuressaare
  Ida-Virumaa Ida-Virumaa FC Alliance 0:4 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  Viimsi JK Viimsi JK 0:1 Harju JK Laagri Harju JK
  FC Elva FC Elva 9:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Nomme United FC Nomme United 3:0 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 2:4 FA Tartu Kalev FA Tartu Kalev
  JK Legion U21 Tallinn JK Legion U21 0:3 JK Tabasalu JK Tabasalu
hari perlawanan 15 N. Wellington North Wellington FC 1:4 Havelock North Wanderers AFC HN Wanderers
  Wellington Utd. Wellington United 1:2 Miramar Rangers AFC Miramar Rangers
  Petone FC Petone FC 4:0 Western Suburbs FC Western Suburbs
  Wellington Ol. Wellington Olympic AFC 2:0 Waterside Karori AFC Wat. Karori
hari perlawanan 18 Western Springs Western Springs AFC 3:2 Melville United Melville United
  North Shore Utd North Shore United 0:5 Hamilton Wanderers Hamilton W.
  Manukau United Manukau United FC 1:1 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  Bay Olympic Bay Olympic SC 1:2 Takapuna AFC Takapuna AFC
  Auckland United Auckland United FC 7:0 Waiheke United AFC Waiheke United
hari perlawanan 15 Selwyn Utd. Selwyn United FC 0:4 Christchurch United Christch. Utd.
  Nomads United AFC Nomads United AFC 2:4 Dunedin City Royals Dunedin C.R.
  Green Island FC Green Island FC 5:1 Mosgiel AFC Mosgiel AFC
  Cashmere Tech. Cashmere Technical FC 3:1 Coastal Spirit FC Coastal Spirit
hari perlawanan 26 Dundalk FC Dundalk FC 1:1 Derry City Derry City
  Finn Harps Finn Harps 3:0 Drogheda United FC Drogheda United
hari perlawanan 27 Galway United Galway United FC 2:2 Wexford FC Wexford FC
  Treaty United Treaty United 1:2 Waterford FC Waterford FC
  Cork City Cork City FC 6:1 Athlone Town AFC Athlone Town
hari perlawanan 7 Shan United Shan United 1:0 Yangon United Yangon United
Semi-Finals Terengganu FC Terengganu FC 5:3 on pens Selangor FC Selangor FC
Final Buriram Utd. Buriram United 2:3 BG Pathum United BG Pathum Utd.
hari perlawanan 19 LC Sailors Lion City Sailors 4:0 Balestier Khalsa Balestier Khals
hari perlawanan 2 Shrewsbury Shrewsbury Town 0:1 Accrington Stanley Accrington
  Burton Albion Burton Albion 0:4 Bristol Rovers Bristol Rovers
  MK Dons Milton Keynes Dons 0:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Derby County Derby
  Oxford United Oxford United 1:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Exeter City Exeter City 4:0 Port Vale FC Port Vale
  Peterborough Peterborough United 3:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Barnsley FC Barnsley FC 1:0 Cheltenham Town Cheltenham
  Fleetwood Fleetwood Town 2:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Portsmouth Portsmouth FC 0:0 Lincoln City Lincoln City
  Bolton Bolton Wanderers 3:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Forest Green Forest Green Rovers 1:2 Ipswich Town Ipswich
  Newport County Newport County 0:1 Walsall FC Walsall
  Barrow Barrow AFC 3:2 Bradford City Bradford
  Gillingham FC Gillingham FC 1:0 Rochdale AFC Rochdale
  Stevenage Stevenage FC 2:1 Stockport County Stockport
  Colchester Utd. Colchester United 1:1 Carlisle United Carlisle United
  Grimsby Town Grimsby Town 1:1 Northampton Town Northampton
  Swindon Town Swindon Town 0:0 Salford City Salford
  Crawley Town Crawley Town 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 3:0 Harrogate Town Harrogate Town
  Mansfield Town Mansfield Town 1:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Doncaster Doncaster Rovers 2:1 Sutton United Sutton Utd
hari perlawanan 1 Dorking Dorking Wanderers 2:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Wrexham Wrexham AFC 2:1 Eastleigh FC Eastleigh
  Aldershot Aldershot Town 1:4 Solihull Moors Solihull Moors
  Notts County Notts County 3:0 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  York City York City 2:0 Woking FC Woking
  Altrincham Altrincham FC 1:1 Maidstone United Maidstone
  Southend United Southend United 0:1 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Barnet Barnet FC 2:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Torquay Torquay United 0:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 2:2 Gateshead FC Gateshead
  Wealdstone Wealdstone FC 3:2 Bromley FC Bromley
Qualifying Round Dollingstown FC Dollingstown FC 2:1 Ballymacash Rangers Ballymacash
  Lisburn FC Lisburn Distillery FC 2:1 PSNI FC PSNI FC
  Tobermore Tobermore United FC 1:3 Banbridge Town Banbridge
hari perlawanan 14 RFS II FK RFS II 0:1 FS Jelgava Jelgava
  AFA Olaine AFA Olaine 2:3 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
  Leevon Leevon Saldus 0:2 Riga FC II Riga II
hari perlawanan 2 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
hari perlawanan 4 Enisey Enisey Krasnoyarsk 2:1 Veles Moscow Veles Moscow
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 3:0 Akron Togliatti Akron Togliatti
hari perlawanan 1 Unirea Dej Unirea Dej 2:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Concordia Concordia Chiajna 0:3 CSM Slatina CSM Slatina
  FC Buzau AS FC Buzau 1:0 Ripensia Timisoara Ripensia
  CSC Selimbar CSC 1599 Selimbar 1:0 ACS FC Brasov Steagu Renaste FC Brasov-SR
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul P. Targu Jiu 0:1 CSC Dumbravita Dumbravita
  Otelul Galati SC Otelul Galati 0:0 ACSM Politehnica Iasi ACSM Poli Iasi
  SSU Poli SSU Politehnica Timisoara 1:0 Unirea Constanta U. Constanta
hari perlawanan 4 Rodina-M Moscow Rodina-M Moscow 1:1 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
  Dinamo-Vologda FC Dinamo-Vologda 3:0 Dynamo 2 Moscow Dynamo 2
  FC Tver FC Tver 0:2 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 4:0 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  S. Kostroma Spartak Kostroma 0:2 FK Murom Murom
  Leningradets FK Leningradets 4:0 Baltika-BFU im.I.Kanta Baltika-BFU
  Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 1:3 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  Kolomna FK Kolomna 1:0 Znamya Noginsk Znamya Noginsk
  Arsenal 2 Tula Arsenal 2 Tula 4:0 Spartak Tambov Spartak Tambov
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 2:0 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Saturn Saturn Ramenskoe 4:0 FC Balashikha Balashikha
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 0:0 Strogino Moscow Strogino Moscow
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 0:0 FK Ryazan FK Ryazan
hari perlawanan 1 VVV-Venlo VVV-Venlo 3:0 Almere City FC Almere City
  FC Dordrecht FC Dordrecht 0:2 Roda JC Kerkrade Roda JC
  Willem II Willem II Tilburg 1:1 PSV Eindhoven U21 PSV U21
  Heracles Almelo Heracles Almelo 4:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  NAC Breda NAC Breda 1:0 Helmond Sport Helmond Sport
  TOP Oss TOP Oss 3:0 FC Utrecht U21 Utrecht U21
  FC Den Bosch FC Den Bosch 1:3 FC Eindhoven FC Eindhoven
  Rio Ave U23 Rio Ave FC U23 2:4 Gil Vicente U23 Gil Vicente U23
 
Benfica SL Benfica 4:0 FC Arouca Arouca
  Rio Ave FC Rio Ave FC 0:1 FC Vizela Vizela