Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 428
- Foreigners: 4 Players 0.9%
- ø-Market value: €22k
- ø-Age: 22.3
Matchday 34 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Enisey | 0:0 | D.(eL) | ||
Fri
Jun 10, 2022
- 10:00 AM
|
||||
181 · Aleksandr Sedinkin | ||||
Course of play | ||||
9' | ||||
Volna | 0:6 | Lening | ||
Fri
Jun 10, 2022
- 12:00 PM
|
||||
70 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
0:2 | 12' | |||
0:3 | 19' | |||
0:4 | 21' | |||
0:5 | 33' | |||
0:6 | 38' | |||
KrSava | 2:3 | Murom | ||
Fri
Jun 10, 2022
- 3:00 PM
|
||||
1.400 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
0:2 | 45+1' | |||
0:3 | 46' | |||
54' | 1:3 | |||
64' | 2:3 | |||
Kazank | 0:0 | VTVR | ||
Fri
Jun 10, 2022
- 4:00 PM
|
||||
296 · Inal Tanashev |
Dynamo | 1:1 | Kairat | ||
Fri
Jun 10, 2022
- 4:30 PM
|
||||
105 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
1:1 | 71' | |||
SHNK | 1:1 | Zv.SPb | ||
Fri
Jun 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.500 · Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
29' | 1:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Shinnik Yaroslav | 32 | 42 | 55 | |
2 | Volga Tver | 30 | 28 | 40 | |
3 | Leningradets | 30 | 33 | 38 | |
4 | Murom | 32 | 17 | 37 | |
5 | Kairat Moscow | 30 | 0 | 30 | |
6 | Krasava | 30 | 13 | 29 | |
7 | Zvezda S-Pb | 30 | 9 | 28 | |
8 | Volna Kovernino | 32 | -19 | 27 | |
9 | Dynamo 2 | 32 | 21 | 26 | |
10 | DinSPb | 30 | -4 | 21 | |
11 | Enisey 2 | 32 | -9 | 21 | |
12 | Loko-Kazanka M. | 32 | -8 | 13 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Vlad. | 28 | -10 | 29 | |
2 | Dolgoprudnyi-2 | 28 | 3 | 28 | |
3 | Zenit 2 S-Pb | 28 | -6 | 26 | |
4 | Znamya Truda OZ | 28 | -1 | 25 | |
5 | Baltika-BFU | 28 | -10 | 22 | |
6 | Chertanovo | 28 | -28 | 22 | |
7 | Energia V. Luki | 28 | -23 | 20 | |
8 | Chita | 28 | -15 | 18 | |
9 | Khimik Dzer. | 28 | -33 | 13 | |
10 | Smolensk | - | - | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...