Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 449
- Foreigners: 2 Players 0.4%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.1
Matchday 26 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
MetVid | 3:1 | Tula-2 | ||
Fri
Apr 22, 2022
- 1:00 PM
|
||||
100 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
53' | ||||
59' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
3:1 | 86' | |||
DinVl | 0:0 | SKA-2 | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 8:00 AM
|
||||
1.973 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
25' | ||||
Kolomn | 0:1 | Zenit | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Andrey Strelkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
Znamya | 1:2 | Kaluga | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 1:00 PM
|
||||
170 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
52' | ||||
60' | 1:1 | |||
1:2 | 83' | |||
Kvant | 3:2 | Sakhal | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 1:00 PM
|
||||
330 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
1:1 | 63' | |||
81' | 2:1 | |||
2:2 | 84' | |||
90+1' | 3:2 | |||
Saturn | 5:1 | FakelM | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 2:00 PM
|
||||
400 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
32' | 3:0 | |||
34' | 4:0 | |||
4:1 | 70' | |||
75' | 5:1 | |||
AVGD | 1:0 | PRSD | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 2:00 PM
|
||||
Vladislav Shipkov | ||||
Course of play | ||||
90+2' | 1:0 | |||
Ryazan | 0:1 | Strogi | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 3:00 PM
|
||||
300 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
78' | ||||
0:1 | 84' | |||
Bryans | 1:1 | Khimki | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 3:00 PM
|
||||
1.950 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 55' | |||
82' | 1:1 | |||
Salyut | 0:1 | Rodina | ||
Sat
Apr 23, 2022
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
Sokol | 3:2 | FKS | ||
Sun
Apr 24, 2022
- 1:00 PM
|
||||
500 · Aleksandr Mashlyakevich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
47' | 1:1 | |||
1:2 | 52' | |||
65' | 2:2 | |||
85' | 3:2 | |||
87' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 24 | 47 | 33 | |
2 | Sokol Saratov | 24 | 37 | 28 | |
3 | Strogino Moscow | 24 | 21 | 26 | |
4 | Dinamo Bryansk | 24 | 31 | 25 | |
5 | Salyut Belgorod | 24 | 11 | 20 | |
6 | Dinamo Vlad. | 24 | 23 | 20 | |
7 | FK Saransk | 24 | 23 | 17 | |
8 | Khimki 2 | 24 | 8 | 14 | |
9 | SKA Khabarovsk2 | 24 | 4 | 14 | |
10 | Avangard Kursk | 24 | -6 | 11 | |
11 | FK Ryazan | 24 | 6 | 10 | |
12 | Peresvet | 24 | -3 | 9 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Penza | 24 | -11 | 23 | |
2 | Kvant Obninsk | 24 | -12 | 22 | |
3 | Saturn Ramenskoe | 24 | 3 | 21 | |
4 | Arsenal-2 Tula | 24 | -13 | 20 | |
5 | Sakhalin | 24 | -26 | 19 | |
6 | Znamya Noginsk | 24 | -24 | 17 | |
7 | FK Kaluga | 24 | -5 | 15 | |
8 | Fakel-M | 24 | -42 | 12 | |
9 | Kolomna | 24 | -34 | 12 | |
10 | Metallurg Vidn. | 24 | -38 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...