Type of cup: Netherlands Domestic Cup

Participants: 90

Current champions: PSV EindhovenPSV Eindhoven

Most valuable player: Ryan Gravenberch  35.00 m €

ø-Market value: 467 k €

KNVB beker
151.png
Tournament records
Wins: Ajax Amsterdam Ajax 20 time(s)
Matches:   71 games
Goals:   58 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 21/22

Date Home team Home team Away team Away team
Final
Isn 18/04/2022
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:1 Ajax Amsterdam Ajax
Semi-Finals
Kha 03/03/2022
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 1:2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
Jum 04/03/2022
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 0:2 Ajax Amsterdam Ajax
Quarter-Finals
Rab 09/02/2022
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 4:0 NAC Breda NAC Breda
Kha 10/02/2022
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 0:4 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
Ajax Ajax Amsterdam 5:0 Vitesse Arnhem Vitesse
Jum 11/02/2022
NEC Nijmegen NEC Nijmegen 0:2 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Third Round
Rab 19/01/2022
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 4:2 AET ADO Den Haag ADO Den Haag
Vitesse Vitesse Arnhem 2:0 DVS '33 Ermelo DVS '33
Heerenveen SC Heerenveen 0:1 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Kha 20/01/2022
FC Groningen FC Groningen 1:2 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
NAC Breda NAC Breda 2:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
Twente FC Twente Enschede FC 1:2 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
Jum 21/01/2022
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:1 SC Telstar Telstar
Ajax Ajax Amsterdam 9:0 Excelsior Maassluis Excelsior M
Second Round
Rab 15/12/2021
ADO Den Haag ADO Den Haag 4:2 VV Gemert VV Gemert
PEC Zwolle PEC Zwolle 4:0 MVV Maastricht MVV Maastricht
FC Emmen FC Emmen 0:1 Excelsior Maassluis Excelsior M
Telstar SC Telstar 5:3 AET SV Spakenburg Spakenburg
NAC Breda NAC Breda 3:2 FC Utrecht FC Utrecht
Kha 16/12/2021
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 4:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
Vitesse Vitesse Arnhem 2:1 Sparta Rotterdam Sparta R.
Harkemase Boys Harkemase Boys 0:5 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Twente FC Twente Enschede FC 2:1 AET Feyenoord Rotterdam Feyenoord
Excelsior Excelsior Rotterdam 2:4 AET FC Groningen FC Groningen
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 2:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Ajax Ajax Amsterdam 4:0 BVV Barendrecht Barendrecht
Jum 17/12/2021
SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 1:2 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
Achilles Veen Achilles Veen 0:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
Heerenveen SC Heerenveen 2:0 De Treffers De Treffers
First Round
Rab 27/10/2021 SteDoCo VV SteDoCo 0:5 FC Utrecht FC Utrecht
Kozakken Boys Kozakken Boys 1:2 AET SC Telstar Telstar
FC Volendam FC Volendam 0:3 FC Emmen FC Emmen
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 0:2 ADO Den Haag ADO Den Haag
ACV Assen ACV Assen 0:3 MVV Maastricht MVV Maastricht
ASWH ASWH Ambacht 1:3 Heracles Almelo Heracles Almelo
DVS '33 DVS '33 Ermelo 2:1 FC Eindhoven FC Eindhoven
Spakenburg SV Spakenburg 3:0 FC Dordrecht FC Dordrecht
Roda JC Roda JC Kerkrade 2:1 FC Den Bosch FC Den Bosch
PEC Zwolle PEC Zwolle 4:1 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
NAC Breda NAC Breda 5:3 on pens VVV-Venlo VVV-Venlo
Kha 28/10/2021 SV Oss '20 SV Oss '20 0:2 Twente Enschede FC Twente FC
ADO '20 ADO '20 Heemskerk 2:3 AET BVV Barendrecht Barendrecht
VV Capelle VV Capelle 0:3 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
IJsselm.vogels VV IJsselmeervogels 0:3 Excelsior Rotterdam Excelsior
AFC Amsterdam AFC Amsterdam 1:2 SC Heerenveen Heerenveen
GVVV GVVV Veenendaal 0:2 Sparta Rotterdam Sparta R.
De Treffers De Treffers 8:7 on pens Rijnsburgse Boys Rijnsburgse B.
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 3:0 TOP Oss TOP Oss
Achilles Veen Achilles Veen 4:0 GVV Unitas Unitas
Staphorst VV Staphorst 0:3 VV Gemert VV Gemert
Westlandia RKVV Westlandia 2:5 Excelsior Maassluis Excelsior M
Almere City Almere City FC 0:2 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Harkemase Boys Harkemase Boys 2:1 AET VV DOVO Veenendaal DOVO
FC Groningen FC Groningen 4:0 Helmond Sport Helmond Sport
Jum 29/10/2021 Ajax Amateurs Ajax Amateurs 0:5 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 3:0 Willem II Tilburg Willem II
2. Spieltag
Sel 21/09/2021 VV Goes VV Goes 1:2 VV DOVO Veenendaal DOVO
FC Lisse FC Lisse 1:2 AET AFC Amsterdam AFC Amsterdam
IJsselm.vogels VV IJsselmeervogels 3:1 AET Sportlust '46 Sportlust '46
GVVV GVVV Veenendaal 3:1 AET VVOG Harderwijk VVOG
Katwijk VV Katwijk 2:3 Harkemase Boys Harkemase Boys
ASWH ASWH Ambacht 1:0 HV & CV Quick Quick DH
Quick Boys Quick Boys 0:2 Rijnsburgse Boys Rijnsburgse B.
ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 1:2 De Treffers De Treffers
Barendrecht BVV Barendrecht 3:0 SVV Scheveningen Scheveningen
Achilles Veen Achilles Veen 3:2 AET DTS '35 Ede DTS '35
Rab 22/09/2021 DVS '33 DVS '33 Ermelo 6:4 on pens VV Noordwijk Noordwijk
Hoek HSV Hoek 2:3 VV SteDoCo SteDoCo
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 2:0 AET VV Sliedrecht VV Sliedrecht
Ajax Amateurs Ajax Amateurs 4:1 VVSB Noordwijkerhout VVSB
HHC Hardenberg HHC Hardenberg 0:2 AET VV Capelle VV Capelle
Kha 23/09/2021 Kozakken Boys Kozakken Boys 2:0 RKSV Groene Ster Groene Ster
Unitas GVV Unitas 1:0 VV Ter Leede Ter Leede
VV Gemert VV Gemert 3:1 SV TEC Tiel TEC
Staphorst VV Staphorst 3:1 VV Dongen Dongen
ADO '20 ADO '20 Heemskerk 2:1 Koninklijke HFC Haarlem Koninklijke HFC
USV Hercules USV Hercules 4:5 on pens ACV Assen ACV Assen
Spakenburg SV Spakenburg 5:2 VV UNA Veldhoven VV UNA
OFC Oostzaan OFC Oostzaan 0:2 AET Excelsior Maassluis Excelsior M
Hoogland VV Hoogland 0:1 RKVV Westlandia Westlandia
SV Oss '20 SV Oss '20 2:1 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
First Preliminary Round
Sab 14/08/2021 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 / Jumbo 1:2 FC Lisse FC Lisse
HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 9:8 on pens Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
Ajax Amateurs Ajax Amateurs 2:1 EVV Echt EVV Echt
Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer 1:5 VV Ter Leede Ter Leede
Hollandia HVV Hollandia 1:5 ACV Assen ACV Assen
Ahd 15/08/2021 RKVV DEM RKVV DEM 4:5 on pens Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk

Most valuable players

#pemainKelabMarket value
1
Ryan Gravenberch
Central Midfiel
Ajax Amsterdam
2
Antony
Right Winger
Ajax Amsterdam
3
Lisandro Martínez
Pertahanan Teng
Ajax Amsterdam
4
Sébastien Haller
Centre-Forward
Ajax Amsterdam
5
Jurrien Timber
Pertahanan Teng
Ajax Amsterdam

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Danilo Pereira
Centre-Forward
23Ajax Amsterdam
2
Thomas Verheydt
Centre-Forward
29ADO Den Haag
3
Willem den Dekker
Defensive Midfi
23VV Gemert
4
Joey Veerman
Central Midfiel
23for 2 clubs
5
Thom Haye
Defensive Midfi
26NAC Breda
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus PSV EindhovenPSV Eindhoven Ajax AmsterdamAjax Amsterdam