Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 428
- Foreigners: 4 Players 0.9%
- ø-Market value: €22k
- ø-Age: 22.3
Matchday 8 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Luki-E | 2:0 | Electr | ||
Fri
Aug 26, 2022
- 4:45 PM
|
||||
Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
12' | 2:0 | |||
TorM 2 | 0:5 | Teksti | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 11:00 AM
|
||||
200 · Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+1' | |||
0:2 | 58' | |||
0:3 | 65' | |||
0:4 | 86' | |||
0:5 | 90' | |||
KhimD | 1:2 | Murom | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 3:00 PM
|
||||
423 · Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 33' | |||
39' | 1:2 | |||
YSpb | 2:1 | Zorkiy | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 3:00 PM
|
||||
162 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
80' | 2:0 | |||
2:1 | 89' | |||
D.Vlgd | 1:0 | ZnmTrd | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 3:00 PM
|
||||
1.500 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
Lening | 2:1 | Enisey | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.120 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 59' | |||
76' | 2:1 | |||
Zenit2 | 1:1 | Zv.SPb | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 6:00 PM
|
||||
1.675 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 50' | |||
61' | 1:1 | |||
68' | ||||
84' | ||||
T.Vlad | 1:0 | Tver | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 6:00 PM
|
||||
1.804 · Anastasia Pustovoytova | ||||
Course of play | ||||
90+1' | 1:0 | |||
D.(eL) | 1:3 | B-BFU | ||
Sun
Aug 28, 2022
- 3:00 PM
|
||||
211 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
41' | ||||
45+1' | ||||
48' | 1:1 | |||
1:2 | 58' | |||
1:3 | 66' | |||
Dynamo | 1:3 | Cherta | ||
Sun
Aug 28, 2022
- 4:00 PM
|
||||
79 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
1:2 | 49' | |||
1:3 | 87' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tekstilshchik | 7 | 18 | -3 | |
2 | Murom | 8 | 12 | -5 | |
3 | Dinamo-Vologda | 7 | -1 | -6 | |
4 | S. Kostroma | 7 | -3 | -6 | |
5 | Chertanovo | 8 | 8 | -7 | |
6 | Baltika-BFU | 7 | -2 | -8 | |
7 | Leningradets | 7 | 13 | -10 | |
8 | Zorkiy | 7 | 0 | -10 | |
9 | Energia V. Luki | 8 | -7 | -11 | |
10 | Zvezda S-Pb | 7 | 5 | -11 | |
11 | Enisey 2 | 7 | -2 | -12 | |
12 | Torpedo Vlad. | 7 | -7 | -13 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 8 | 2 | 6 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 8 | 2 | 4 | |
3 | Rodina-M Moscow | 7 | -1 | 3 | |
4 | Electron | 7 | -6 | 2 | |
5 | FC Tver | 8 | -3 | -1 | |
6 | Znamya Truda OZ | 7 | -14 | -2 | |
7 | Khimik Dzer. | 7 | 0 | -3 | |
8 | Torpedo 2 | 7 | -6 | -4 | |
9 | Yadro Spb | 7 | -4 | -4 | |
10 | Dynamo 2 | 7 | -4 | -5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...