Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 447
- Foreigners: 2 Players 0.4%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.1
Info
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
Games of Matchday 13 Second League Group 3 22/23
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon Sep 26, 2022 10:00 AM | ||||||
SYS | 1:0 | AVGD | ||||
Mon Sep 26, 2022 12:00 PM | ||||||
Znamya | 1:1 | Zenit | ||||
Khimki | 2:3 | Kosmos | ||||
Mon Sep 26, 2022 1:00 PM | ||||||
SKHLNM | 1:1 | Ryazan | ||||
Tula-2 | 0:2 | Rod.-2 | ||||
Mon Sep 26, 2022 2:00 PM | ||||||
Kolomn | 2:2 | Salyut | ||||
Mon Sep 26, 2022 5:00 PM | ||||||
SpTa | 2:3 | Strogi | ||||
Bryans | 1:0 | PrsDmd | ||||
LIP | 3:0 | Kvant | ||||
Sokol | 3:1 | Kaluga | ||||
Thu Sep 29, 2022 1:00 PM | ||||||
Balash | 2:0 | SKA-2 | ||||
Thu Sep 29, 2022 6:00 PM | ||||||
Saturn | 2:1 | DinVl |
Table Second League Group 3
# | Club | W | D | L | Goals | +/- | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 13 | 7 | 3 | 3 | 15:10 | 5 | 8 | |
2 | Avangard Kursk | 13 | 7 | 5 | 1 | 27:13 | 14 | 5 | |
3 | FK Ryazan | 13 | 5 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 4 | |
4 | M. Lipetsk | 13 | 6 | 4 | 3 | 22:13 | 9 | 2 | |
5 | FK Kaluga | 13 | 9 | 2 | 2 | 21:9 | 12 | -2 | |
6 | Dinamo Vlad. | 13 | 7 | 2 | 4 | 22:12 | 10 | -2 | |
7 | Dinamo Bryansk | 13 | 9 | 3 | 1 | 20:5 | 15 | -4 | |
8 | Rodina 2 Moscow | 13 | 5 | 5 | 3 | 22:12 | 10 | -4 | |
9 | Saturn Ramenskoe | 13 | 6 | 3 | 4 | 21:18 | 3 | -5 | |
10 | Salyut Belgorod | 13 | 8 | 3 | 2 | 26:9 | 17 | -7 | |
11 | Sakhalinets M. | 13 | 7 | 2 | 4 | 22:17 | 5 | -8 | |
12 | Kosmos Dolgopr. | 13 | 5 | 2 | 6 | 23:15 | 8 | -9 |
Table Second League Group 3
# | Club | W | D | L | Goals | +/- | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 13 | 6 | 3 | 4 | 22:14 | 8 | 11 | |
2 | Strogino Moscow | 13 | 5 | 6 | 2 | 19:14 | 5 | 11 | |
3 | Arsenal-2 Tula | 13 | 6 | 2 | 5 | 22:18 | 4 | 8 | |
4 | Balashikha | 13 | 3 | 1 | 9 | 7:21 | -14 | 7 | |
5 | Kolomna | 13 | 5 | 2 | 6 | 9:21 | -12 | 5 | |
6 | Znamya Noginsk | 13 | 3 | 3 | 7 | 10:20 | -10 | 4 | |
7 | Zenit Penza | 13 | 1 | 4 | 8 | 7:28 | -21 | 2 | |
8 | SKA Khabarovsk2 | 13 | 2 | 4 | 7 | 13:19 | -6 | 1 | |
9 | Spartak Tambov | 13 | 2 | 3 | 8 | 12:25 | -13 | 0 | |
10 | Kvant Obninsk | 13 | 2 | 2 | 9 | 11:29 | -18 | 0 | |
11 | Sakhalin | 13 | 2 | 1 | 10 | 13:34 | -21 | 0 | |
12 | Peresvet | 13 | 3 | 0 | 10 | 15:29 | -14 | -1 |