1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 470
- Foreigners: 53 Players 11.3%
- ø-Market value: €312k
- ø-Age: 26.1
Matchday 31 18/19
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) SKA Kh | 1:0 | Sprtk2 (11.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 9:00 AM
|
||||
4.117 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
14' | ||||
90+4' | 1:0 | |||
(6.) Cherta | 1:1 | Tomsk (2.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 12:00 PM
|
||||
1.250 · Stanislav Vasiljev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
45+1' | 1:1 | |||
89' | ||||
(18.) Sibir | 0:0 | Luch (13.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 12:00 PM
|
||||
1.100 · Igor Panin |
(19.) FK Tyu | 0:1 | AVGD (5.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 12:00 PM
|
||||
1.700 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
(8.) Krasn2 | 1:2 | Fakel (16.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 1:00 PM
|
||||
1.256 · Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
0:2 | 65' | |||
69' | 1:2 | |||
(12.) Mordov | 0:0 | SHNK (9.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 2:00 PM
|
||||
2.715 · Artur Fedorov |
(4.) NN | 1:3 | Rotor (10.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 2:00 PM
|
||||
8.337 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
1:2 | 56' | |||
1:3 | 58' | |||
(1.) FK Tam | 0:3 | Sochi (3.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 2:30 PM
|
||||
3.100 · Vladimir Moskalev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
0:2 | 22' | |||
79' | ||||
81' | ||||
0:3 | 90' | |||
(17.) FK Arm | 0:2 | Khimki (14.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 4:00 PM
|
||||
2.900 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
0:2 | 76' | |||
(15.) Balt. | 0:2 | Zenit2 (20.) | ||
Sat
Apr 13, 2019
- 4:00 PM
|
||||
7.244 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 39' | |||
58' | ||||
77' | ||||
Table 1.Division 18/19
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tambov | 31 | 19 | 61 | |
2 | Tom Tomsk | 31 | 17 | 56 | |
3 | Sochi | 31 | 25 | 55 | |
4 | Avangard Kursk | 31 | 10 | 51 | |
5 | Nizhny Novgorod | 31 | 5 | 49 | |
6 | SKA Khabarovsk | 31 | 4 | 48 | |
7 | Chertanovo | 31 | 9 | 47 | |
8 | Shinnik Yaroslav | 31 | 6 | 46 | |
9 | Rotor Volgograd | 31 | 1 | 45 | |
10 | Krasnodar 2 | 31 | 1 | 45 | |
11 | Mordovia | 31 | -3 | 39 | |
12 | Khimki | 31 | -8 | 39 | |
13 | Luch Vladivostok | 31 | 2 | 39 | |
14 | Spartak 2 | 31 | -3 | 38 | |
15 | Fakel Voronezh | 31 | -1 | 36 | |
16 | Baltika | 31 | -13 | 35 | |
17 | Armavir | 31 | -16 | 30 | |
18 | Sibir | 31 | -18 | 26 | |
19 | Tyumen | 31 | -12 | 22 | |
20 | Zenit 2 S-Pb | 31 | -25 | 19 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...