3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 473
- Foreigners: 34 Players 7.2%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 5 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(3.) Lechia | 1:1 | Raków (1.) | ||
Fri
Aug 26, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Radoslaw Kasprzyk | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
23' | 1:1 | |||
(7.) Poloni | 1:2 | Rekord (5.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 3:00 PM
|
||||
Filip Paszczyk | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
32' | 1:1 | |||
1:2 | 59' | |||
(14.) Stal B | 0:4 | MKS Kl (12.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
500 · Mateusz Maj | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
0:2 | 42' | |||
0:3 | 51' | |||
0:4 | 83' | |||
(11.) Odra | 2:1 | Gwarek (4.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
400 · Marcin Bielawski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
48' | 1:1 | |||
80' | 2:1 | |||
(15.) Stilon | 1:1 | Sleza (8.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
400 · Kacper Kendzia | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 38' | |||
58' | ||||
73' | ||||
(13.) Carina | 3:0 | Warta (10.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Eliasz Pawlak | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
88' | 3:0 | |||
(9.) Poloni | 3:1 | Gornik (6.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Pawel Kukla | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
71' | 3:0 | |||
3:1 | 86' | |||
(2.) Pniowe | 1:2 | LKS Go (17.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Slawomir Smaczny | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
1:1 | 55' | |||
1:2 | 66' | |||
(16.) Miedz | 0:1 | Chrobr (18.) | ||
Sun
Aug 28, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Mariusz Macko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 75' | |||
90+3' | ||||
Table 3 Liga - Group III 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Raków II | 5 | 9 | 13 | |
2 | Zielona Gora | 5 | 1 | 10 | |
3 | Pniowek P. | 5 | 7 | 10 | |
4 | Rekord B-B | 5 | 5 | 10 | |
5 | Gwarek T.G. | 5 | 3 | 9 | |
6 | Polonia Bytom | 5 | 4 | 9 | |
7 | Odra Wodzislaw | 5 | 2 | 8 | |
8 | MKS Kluczbork | 5 | 3 | 7 | |
9 | Polonia Nysa | 5 | -1 | 7 | |
10 | Sleza Wroclaw | 5 | 2 | 7 | |
11 | Carina Gubin | 5 | -1 | 7 | |
12 | Gornik II | 5 | 0 | 7 | |
13 | Warta Gorzow | 5 | -6 | 5 | |
14 | Goczalkowice | 5 | -4 | 4 | |
15 | Stilon | 5 | -5 | 4 | |
16 | Stal Brzeg | 5 | -9 | 4 | |
17 | Chrobry II | 5 | -4 | 3 | |
18 | M. Legnica II | 5 | -6 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...