#84 Ilya Vorobyev
S. Kostroma
2. Division A (Phase 2) League level: Third Tier Joined: Jan 19, 2024 Contract expires: Jul 1, 2024
2. Division A (Phase 2) League level: Third Tier Joined: Jan 19, 2024 Contract expires: Jul 1, 2024
www.fcorenburg.ru
- Date of birth/Age: Jul 11, 1999 (24)
- Place of birth: St. Petersburg
- Citizenship: Russia
- Height: 1,88 m
- Position: Right Winger
- Former International: Russia U20
- Caps/Goals: 0 / 0
Detailed stats of Ilya Vorobyev
This page contains information about a player's detailed stats. In the info box, you can filter by period, club, type of league and competition. The "Detailed stats" tab shows a player's total appearances, goals, cards and cumulative minutes of play for each competition, and indicates the season in which it occurred.
Season | Competition | reihenfolge ASC, saison_id DESC, verein_id ASC | / / | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Total : | 1 | - | - | - / - / - | 9' | |||
19/20 | Champions League | - | - | - | - / - / - | - | ||
19/20 | Premier Liga | - | - | - | - / - / - | - | ||
19/20 | Russian Cup | 1 | - | - | - / - / - | 9' | ||
18/19 | Premier Liga | - | - | - | - / - / - | - |
Matchday | Date | Venue | For | Opponent | Result | Pos. | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Group G | 9/17/19 | A | Olympique Lyon | 1:1 | Not in squad | ||||||||||||
Group G | 10/2/19 | H | Benfica | 3:1 | Not in squad | ||||||||||||
Group G | 10/23/19 | A | RB Leipzig | 2:1 | Not in squad | ||||||||||||
Group G | 11/5/19 | H | RB Leipzig | 0:2 | Not in squad | ||||||||||||
Group G | 11/27/19 | H | Olympique Lyon | 2:0 | Not in squad | ||||||||||||
Group G | 12/10/19 | A | Benfica | 3:0 | on the bench | ||||||||||||
Squad: 1, Starting eleven: 0, Substituted in: 0, On the bench: 1, Suspended: 0, Injured: 0 |
Matchday | Date | Venue | For | Opponent | Result | Pos. | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Group C | 9/20/18 | A | FC Copenhagen | 1:1 | Not in squad | ||||||||||||
Group C | 10/4/18 | H | Slavia Prague | 1:0 | Not in squad | ||||||||||||
Group C | 10/25/18 | H | G. Bordeaux | 2:1 | Not in squad | ||||||||||||
Group C | 11/8/18 | A | G. Bordeaux | 1:1 | Not in squad | ||||||||||||
Group C | 11/29/18 | H | FC Copenhagen | 1:0 | Not in squad | ||||||||||||
Group C | 12/13/18 | A | Slavia Prague | 2:0 | Not in squad | ||||||||||||
intermediate stage 1st leg | 2/12/19 | A | Fenerbahce | 1:0 | Not in squad | ||||||||||||
intermediate stage 2nd leg | 2/21/19 | H | Fenerbahce | 3:1 | Not in squad | ||||||||||||
last 16 1st leg | 3/7/19 | H | Villarreal | 1:3 | Not in squad | ||||||||||||
last 16 2nd leg | 3/14/19 | A | Villarreal | 2:1 | Not in squad | ||||||||||||
Squad: 0, Starting eleven: 0, Substituted in: 0, On the bench: 0, Suspended: 0, Injured: 0 |
Matchday | Date | Venue | For | Opponent | Result | Pos. | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3rd round 1st leg | 8/9/18 | A | Dinamo Minsk | 4:0 | Not in squad | ||||||||||||
3rd round 2nd leg | 8/16/18 | H | Dinamo Minsk | 8:1 AET | Not in squad | ||||||||||||
Qualifying Round 1st leg | 8/23/18 | H | Molde FK | 3:1 | Not in squad | ||||||||||||
Qualifying Round 2nd leg | 8/30/18 | A | Molde FK | 2:1 | Not in squad | ||||||||||||
Squad: 0, Starting eleven: 0, Substituted in: 0, On the bench: 0, Suspended: 0, Injured: 0 |
Matchday | Date | Venue | For | Opponent | Result | Pos. | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7/29/18 | A | (1.) | Enisey (16.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
2 | 8/4/18 | H | (1.) | Arsenal Tula (12.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
3 | 8/13/18 | A | (1.) | Rubin Kazan (8.) | 0:1 | Not in squad | |||||||||||
4 | 8/19/18 | H | (1.) | Ural (15.) | 4:1 | Not in squad | |||||||||||
5 | 8/26/18 | A | (1.) | Ufa (10.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
6 | 9/2/18 | H | (1.) | Spartak Moscow (2.) | 0:0 | Not in squad | |||||||||||
7 | 9/16/18 | A | (1.) | Orenburg (9.) | 1:2 | Not in squad | |||||||||||
8 | 9/23/18 | H | (1.) | Loko Moscow (11.) | 5:3 | Not in squad | |||||||||||
9 | 9/30/18 | A | (1.) | Anzhi (13.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
10 | 10/7/18 | H | (1.) | Krasnodar (2.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
11 | 10/21/18 | A | (1.) | Dinamo Moscow (11.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
12 | 10/29/18 | A | (1.) | KS Samara (14.) | 0:1 | Not in squad | |||||||||||
13 | 11/4/18 | H | (1.) | Akhmat Grozny (10.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
14 | 11/11/18 | A | (1.) | CSKA Moscow (5.) | 2:0 | Not in squad | |||||||||||
15 | 11/25/18 | H | (1.) | Rostov (5.) | 2:0 | Not in squad | |||||||||||
16 | 12/3/18 | A | (1.) | Arsenal Tula (10.) | 4:2 | Not in squad | |||||||||||
17 | 12/9/18 | H | (1.) | Rubin Kazan (7.) | 1:2 | Not in squad | |||||||||||
18 | 3/2/19 | A | (1.) | Ural (12.) | 0:1 | Not in squad | |||||||||||
19 | 3/10/19 | H | (1.) | Ufa (15.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
20 | 3/17/19 | A | (1.) | Spartak Moscow (5.) | 1:1 | Not in squad | |||||||||||
21 | 3/31/19 | H | (1.) | Orenburg (8.) | 3:1 | on the bench | |||||||||||
22 | 4/7/19 | A | (1.) | Loko Moscow (4.) | 1:1 | Not in squad | |||||||||||
23 | 4/14/19 | H | (1.) | Anzhi (15.) | 5:0 | Not in squad | |||||||||||
24 | 4/20/19 | A | (1.) | Krasnodar (3.) | 2:3 | Not in squad | |||||||||||
25 | 4/24/19 | H | (1.) | Dinamo Moscow (12.) | 2:0 | Not in squad | |||||||||||
26 | 4/28/19 | H | (1.) | KS Samara (13.) | 4:2 | Not in squad | |||||||||||
27 | 5/4/19 | A | (1.) | Akhmat Grozny (8.) | 1:1 | Not in squad | |||||||||||
28 | 5/12/19 | H | (1.) | CSKA Moscow (5.) | 3:1 | Not in squad | |||||||||||
29 | 5/19/19 | A | (1.) | Rostov (7.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
30 | 5/26/19 | H | (1.) | Enisey (16.) | 4:1 | Not in squad | |||||||||||
1 | 7/14/19 | H | (3.) | Tambov (13.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
2 | 7/21/19 | A | (2.) | Sochi (16.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
3 | 7/28/19 | A | (1.) | Orenburg (15.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
4 | 8/3/19 | H | (1.) | Krasnodar (6.) | 1:1 | Not in squad | |||||||||||
5 | 8/10/19 | A | (1.) | Dinamo Moscow (11.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
6 | 8/17/19 | H | (1.) | Akhmat Grozny (11.) | 0:0 | Not in squad | |||||||||||
7 | 8/24/19 | A | (3.) | Ufa (9.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
8 | 9/1/19 | A | (2.) | Spartak Moscow (6.) | 0:1 | Not in squad | |||||||||||
9 | 9/13/19 | H | (2.) | Arsenal Tula (7.) | 3:1 | Not in squad | |||||||||||
10 | 9/21/19 | H | (1.) | Rubin Kazan (10.) | 5:0 | Not in squad | |||||||||||
11 | 9/28/19 | A | (5.) | Loko Moscow (2.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
12 | 10/6/19 | A | (4.) | Ural (9.) | 1:3 | on the bench | |||||||||||
13 | 10/19/19 | H | (2.) | Rostov (4.) | 6:1 | Not in squad | |||||||||||
14 | 10/27/19 | A | (1.) | KS Samara (8.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
15 | 11/2/19 | H | (1.) | CSKA Moscow (5.) | 1:1 | Not in squad | |||||||||||
16 | 11/10/19 | A | (1.) | Arsenal Tula (7.) | 0:1 | Not in squad | |||||||||||
17 | 11/23/19 | A | (1.) | Rubin Kazan (14.) | 1:2 | Not in squad | |||||||||||
18 | 12/1/19 | H | (1.) | Spartak Moscow (9.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
19 | 12/6/19 | H | (1.) | Dinamo Moscow (8.) | 3:0 | Not in squad | |||||||||||
20 | 2/29/20 | H | (1.) | Loko Moscow (5.) | 0:0 | Not in squad | |||||||||||
21 | 3/9/20 | H | (1.) | Ufa (8.) | 0:0 | Not in squad | |||||||||||
22 | 3/14/20 | H | (1.) | Ural (10.) | 7:1 | Not in squad | |||||||||||
23 | 6/20/20 | A | (1.) | CSKA Moscow (5.) | 0:4 | Not in squad | |||||||||||
24 | 6/26/20 | H | (1.) | KS Samara (16.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
25 | 7/1/20 | A | (1.) | Tambov (14.) | 1:2 | Not in squad | |||||||||||
26 | 7/5/20 | A | (1.) | Krasnodar (3.) | 2:4 | Not in squad | |||||||||||
27 | 7/8/20 | H | (1.) | Sochi (12.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
28 | 7/11/20 | A | (1.) | Akhmat Grozny (13.) | 1:1 | Not in squad | |||||||||||
29 | 7/15/20 | H | (1.) | Orenburg (16.) | 4:1 | Not in squad | |||||||||||
30 | 7/22/20 | A | (1.) | Rostov (5.) | 1:2 | Not in squad | |||||||||||
1 | 8/11/20 | A | (2.) | Rotor Volgograd (14.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
2 | 8/15/20 | A | (1.) | Rostov (6.) | 0:2 | Not in squad | |||||||||||
3 | 8/19/20 | H | (1.) | CSKA Moscow (5.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
4 | 8/22/20 | H | (1.) | Tambov (14.) | 4:1 | Not in squad | |||||||||||
5 | 8/26/20 | A | (1.) | Dynamo Moscow (4.) | 1:0 | Not in squad | |||||||||||
Squad: 2, Starting eleven: 0, Substituted in: 0, On the bench: 2, Suspended: 0, Injured: 0 |
Matchday | Date | Venue | For | Opponent | Result | Pos. | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fifth Round | 9/26/18 | A | (18.) | Volgar (7.) | 0:4 | Not in squad | |||||||||||
Round of 16 | 11/1/18 | A | (26.) | Rostov (8.) | 3:1 | Not in squad | |||||||||||
Fifth Round | 9/25/19 | A | (35.) | Enisey (48.) | 1:2 | CF | 9' | ||||||||||
Round of 16 | 10/30/19 | H | (11.) | Tom Tomsk (17.) | 4:0 | Not in squad | |||||||||||
Quarter-Finals | 3/4/20 | A | (4.) | Akhmat Grozny (13.) | 1:2 AET | Not in squad | |||||||||||
Semi-Finals | 7/19/20 | H | (2.) | Spartak Moscow (9.) | 2:1 | Not in squad | |||||||||||
Final | 7/25/20 | A | (2.) | Khimki (1.) | 0:1 | Not in squad | |||||||||||
Squad: 1, Starting eleven: 0, Substituted in: 1, On the bench: 0, Suspended: 0, Injured: 0 |
Matchday | Date | Venue | For | Opponent | Result | Pos. | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Final | 7/6/19 | A | (2.) | Loko Moscow (1.) | 3:2 | Not in squad | |||||||||||
Final | 8/7/20 | A | (1.) | Loko Moscow (2.) | 1:2 | Not in squad | |||||||||||
Squad: 0, Starting eleven: 0, Substituted in: 0, On the bench: 0, Suspended: 0, Injured: 0 |