Type of cup: Ukraine Domestic Cup

Participants: 65

Ukrainian Cup
171.png
Tournament records
Wins: Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 13 time(s)
Matches:   58 games
Goals:   24 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 21/22

Date Home team Home team Away team Away team
Quarter-Finals
Rab 02/03/2022 Metalist Metalist Kharkiv postponed Zorya Lugansk Zorya Lugansk
FK Oleksandriya FK Oleksandriya postponed Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Kha 03/03/2022 PFK Lviv PFK Lviv postponed Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
Jum 04/03/2022 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 postponed Vorskla Poltava Vorskla Poltava
Round of 16
Rab 27/10/2021 Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 2:5 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
Veres Rivne NK Veres Rivne 1:3 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
FK Mariupol FK Mariupol 1:2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Kha 28/10/2021 Chornomorets Chornomorets Odessa 0:3 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
Alyans Alyans Lypova Dolyna 3:4 on pens PFK Lviv PFK Lviv
Rukh Lviv Rukh Lviv 0:2 AET Zorya Lugansk Zorya Lugansk
Jum 29/10/2021 Metalist Metalist Kharkiv 1:0 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
Kha 02/12/2021 LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy 0:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
Fourth Round
Sel 21/09/2021 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 0:3 Rukh Lviv Rukh Lviv
Rab 22/09/2021 Metalist Metalist Kharkiv 2:1 Desna Chernigiv Desna
SK Tavriya SK Tavriya Simferopol 1:3 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy 2:1 Ingulets Petrove Ingulets
VPK-Agro VPK-Agro 1:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
Volyn Lutsk Volyn Lutsk 5:6 on pens FK Mariupol FK Mariupol
Kha 23/09/2021 FK Obolon FK Obolon Kyiv 0:1 NK Veres Rivne Veres Rivne
Epicentr Epicentr Kamyanets-Podilskyi 0:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni 0:2 PFK Lviv PFK Lviv
Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 1:4 Chornomorets Odessa Chornomorets
Jum 24/09/2021 Alyans Alyans Lypova Dolyna 3:2 FK Minaj FK Minaj
Third Round
Sel 31/08/2021 Epicentr Epicentr Kamyanets-Podilskyi 1:0 Nyva Ternopil Nyva Ternopil
Balkany Zorya Balkany Zorya 1:3 AET VPK-Agro VPK-Agro
FK Nikopol FK Nikopol 0:3 SK Tavriya Simferopol SK Tavriya
Bukovyna Bukovyna Chernivtsi 3:5 on pens PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
FK Chernigiv FK Chernigiv 1:5 Alyans Lypova Dolyna Alyans
MFK Metalurg MFK Metalurg Zaporizhya 2:3 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
Rab 01/09/2021 FK Obolon FK Obolon Kyiv 1:0 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
Karpaty Lviv Karpaty Lviv 2:3 AET Volyn Lutsk Volyn Lutsk
LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy 2:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Skoruk FK Skoruk 0:3 Metalist Kharkiv Metalist
MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 4:1 FK Vovchansk FK Vovchansk
Second Round
Sel 17/08/2021 Skoruk FK Skoruk 4:2 Viktoriya Mykolaivka Viktoriya M.
Rab 18/08/2021 Feniks Feniks Pidmonastyr 2:6 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
Sumy FK Sumy 0:1 MFK Metalurg Zaporizhya MFK Metalurg
SK Tavriya SK Tavriya Simferopol 3:2 Dnipro Cherkasy MSK Dnipro
Olimpia S. Olimpia Savyntsi 0:1 FK Vovchansk FK Vovchansk
Peremoga Dnipro Peremoga Dnipro 1:2 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
FK Nikopol FK Nikopol 2:0 Krystal Kherson Krystal Kherson
Real Farma Real Farma Odessa 0:2 VPK-Agro VPK-Agro
Epicentr Epicentr Kamyanets-Podilskyi 3:0 Podillya Khmelnytskyi Podillya Kh.
Balkany Zorya Balkany Zorya 4:2 Energiya Nova Kakhovka Energiya NK
FK Uzhgorod  FK Uzhgorod 0:1 Nyva Ternopil Nyva Ternopil
MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 4:2 on pens Kryvbas Kryvyi Rig Kryvbas
SK Chayka SK Chayka 4:6 on pens FK Chernigiv FK Chernigiv
Yarud Mariupol Yarud Mariupol 1:3 Metalist Kharkiv Metalist
Nyva Vinnytsya FK Nyva Vinnytsya 4:6 on pens Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Bukovyna Bukovyna Chernivtsi 2:0 AET Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
Dinaz Vyshgorod Dinaz Vyshgorod 1:3 FK Obolon Kyiv FK Obolon
Livyi Bereg FK Livyi Bereg 2:3 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Alyans Alyans Lypova Dolyna 2:1 FK Kramatorsk FK Kramatorsk
Karpaty Lviv Karpaty Lviv 1:0 Karpaty Galych Karpaty Galych
Rubikon Rubikon Kyiv 0:5 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
Kha 19/08/2021 LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy 1:0 Kremin Kremenchuk Kremin
First Preliminary Round
Rab 04/08/2021 Feniks Feniks Pidmonastyr 2:0 MFA Munkach MFA Munkach
Skoruk FK Skoruk 1:0 FK Trostyanets FK Trostyanets
Olimpia S. Olimpia Savyntsi 6:0 Lyubomyr Stavyshche Lyubomyr
Karpaty Lviv Karpaty Lviv 3:0 AFSK Kyiv AFSK Kyiv
Livyi Bereg FK Livyi Bereg 1:0 AET SK Poltava SK Poltava

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Stanislav Kulish
Centre-Forward
32VPK-Agro
2
Danylo Kondrakov
Centre-Forward
23Rukh Lviv
3
Sergiy Kravchenko
Centre-Forward
31MFK Mykolaiv
4
Roman Kirpichenko
Centre-Forward
32Olimpia Savyntsi
5
Andriy Storchous
Attacking Midfi
27LNZ Cherkasy
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus LNZ CherkasyLNZ Cherkasy SK Dnipro-1SK Dnipro-1