Type of cup: Finland Domestic Cup

Participants: 137

Current champions: Kuopion PalloseuraKuopion Palloseura

Most valuable player: Perparim Hetemaj  600 k €

ø-Market value: 17 k €

Suomen Cup
168.png
Tournament records
Wins: HJK Helsinki HJK Helsinki 14 time(s)
Matches:   45 games
Goals:   33 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 2022

Date Home team Home team Away team Away team
Fifth Round
Sel 24/05/2022 Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 11:00 PTG HJK Helsinki HJK Helsinki
FC Inter FC Inter Turku 11:30 PTG FC Inter Turku II FC Inter II
Rab 25/05/2022 Haminan PK Haminan Pallo-Kissat 10:30 PTG FC Lahti FC Lahti
SJK II SJK Seinäjoki II 11:00 PTG SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
AC Oulu AC Oulu 11:00 PTG Ilves Tampere II Ilves II
VPS Vaasan Palloseura 11:30 PTG Vantaan Jalkapalloseura Vantaan
HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 11:30 PTG FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
Espoon PS Espoon Palloseura 11:30 PTG IFK Mariehamn IFK Mariehamn
JIPPO JIPPO Joensuu 11:30 PTG Atlantis FC Atlantis FC
Kha 26/05/2022 JäPS Järvenpään Palloseura 12:00 PG Jyväskylän Komeetat Komeetat
Ilves-Kissat Tampereen Ilves-Kissat 12:00 PG Pallokerho-35 PK-35
Mikkelin Mikkelin Palloilijat 12:00 PG FF Jaro FF Jaro
FC KTP FC KTP 1:00 PG FC Haka FC Haka
SexyPöxyt SexyPöxyt 6:00 PTG Helsinki IFK Helsinki IFK
KuPS Kuopion Palloseura 8:00 PTG Ekenäs IF Ekenäs IF
KJP Kouvola Kouvolan Jalkapallo 9:00 PTG Salon Palloilijat Salon Pallo
Fourth Round
Kha 28/04/2022 Vaasa IFK Vaasa IFK 1:4 SJK Seinäjoki II SJK II
Sel 03/05/2022 FC Inter II FC Inter Turku II 3:2 Pallo-Iirot P-Iirot
FC Honka FC Honka 4:5 on pens Helsinki IFK Helsinki IFK
Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 1:5 Vaasan Palloseura VPS
Komeetat Jyväskylän Komeetat 1:0 PEPO Lappeenranta PEPO
JIPPO JIPPO Joensuu 4:3 on pens JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
Hyvinkään PS Hyvinkään Palloseura 1:2 Järvenpään Palloseura JäPS
FC Åland FC Åland 0:6 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
TP-47 Tornion Pallo -47 0:4 AC Oulu AC Oulu
RoPS Rovaniemen Palloseura 0:4 FF Jaro FF Jaro
PiPS Piikkiön Palloseura 4:6 on pens Hämeenlinnan Jalkapalloseura HJS
Peli-Karhut Peli-Karhut 1:3 FC KTP FC KTP
Rab 04/05/2022 Turun PK Turun Pallokerho 0:4 Tampereen Ilves-Kissat Ilves-Kissat
Reipas Lahti FC Reipas Lahti 0:5 FC Lahti FC Lahti
KaaPo Kaarinan Pojat 4:6 on pens Ekenäs IF Ekenäs IF
SC Riverball SC Riverball 0:8 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 3:1 IF Gnistan IF Gnistan
TPS Turun Palloseura 3:4 on pens FC Haka FC Haka
MuSa Musan Salama 4:5 on pens Salon Palloilijat Salon Pallo
Kha 05/05/2022 Toukolan Teräs Toukolan Teräs 0:4 Pallokerho-35 PK-35
Sab 07/05/2022 FC Espoo FC Espoo 0:4 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
Ahd 08/05/2022 Haminan PK Haminan Pallo-Kissat 5:4 on pens Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
EPS II Espoon Palloseura II 0:3 Espoon Palloseura Espoon PS
Rab 11/05/2022 Ponnistajat Malmin Ponnistajat 4:5 on pens SexyPöxyt SexyPöxyt
Ilves II Ilves Tampere II 2:1 Ilves Tampere Ilves
Kha 12/05/2022 Atlantis FC II Atlantis FC II 0:6 Atlantis FC Atlantis FC
Sab 14/05/2022 Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 1:7 Vantaan Jalkapalloseura Vantaan
Ahd 15/05/2022 Nouseva Laaka Nouseva Laaka 0:2 Kouvolan Jalkapallo KJP Kouvola
Third Round
Kha 07/04/2022 TPV Tampereen Pallo-Veikot 0:6 Ekenäs IF Ekenäs IF
Jum 08/04/2022 Åbo IFK Åbo IFK 1:2 Salon Palloilijat Salon Pallo
Jalkaranta PS Jalkarannan Palloseura 1:6 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
Sab 09/04/2022 KoiPS Koivukylän Palloseura 2:4 Espoon Palloseura Espoon PS
FC Jazz FC Jazz 5:6 on pens Musan Salama MuSa
FC Futura FC Futura 0:6 FC KTP FC KTP
Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 1:4 Järvenpään Palloseura JäPS
Tampere Utd. II Tampere United II 2:3 Tampereen Ilves-Kissat Ilves-Kissat
Toejoen Veikot Toejoen Veikot 0:4 FC Åland FC Åland
Jäntevä Kotkan Jäntevä 0:9 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
FC Vaajakoski FC Vaajakoski 0:3 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
Roi Utd Rovaniemi United 1:3 Rovaniemen Palloseura RoPS
Ahd 10/04/2022 Apollo FC Apollo FC 2:10 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
Haminan PK Haminan Pallo-Kissat 3:1 FC LaPa FC LaPa
OLS Oulun Luistinseura 1:2 SJK Seinäjoki II SJK II
Peli-Karhut Peli-Karhut 4:3 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
Vaasa IFK Vaasa IFK 2:0 JS Hercules JS Hercules
Grankulla IFK Grankulla IFK 0:1 IF Gnistan IF Gnistan
Isn 11/04/2022 Kajaanin Pallo Kajaanin Palloilijat 0:1 Kouvolan Jalkapallo KJP Kouvola
Rab 13/04/2022 FC Kiisto FC Kiisto Vaasa 0:5 FF Jaro FF Jaro
HPS Helsingin Palloseura 5:7 on pens Atlantis FC Atlantis FC
PPJ Helsinki PPJ Helsinki 2:4 on pens Vantaan Jalkapalloseura Vantaan
EPS III Espoon Palloseura III 1:8 HJK Klubi 04 Helsinki Klubi 04
Pargas IF Pargas IF 0:3 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
GBK Gamlakarleby Bollklubb 0:5 AC Oulu AC Oulu
Tervarit Tervarit Oulu 0:8 Vaasan Palloseura VPS
Kha 14/04/2022 EsPa Etelä-Espoon Pallo 0:4 Pallokerho-35 PK-35
Kuopion Elo Kuopion Elo 0:6 FC Lahti FC Lahti
Käpylän Käpylän Pallo 3:5 on pens FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
TPS M35 Turun Palloseura M35 0:6 Ilves Tampere Ilves
Blue Eyes Team Blue Eyes Team 1:15 PEPO Lappeenranta PEPO
Suurmetsän SoB Suurmetsän SoB 0:10 Helsinki IFK Helsinki IFK
Valtti Puotinkylän Valtti 0:3 Atlantis FC II Atlantis FC II
Jum 15/04/2022 Tampere United Tampere United 1:3 Hämeenlinnan Jalkapalloseura HJS
FC Haka II FC Haka II 0:4 Turun Palloseura TPS
Nokian Palloseura Nokian Palloseura 1:4 Ilves Tampere II Ilves II
Imatran PS Imatran Palloseura 0:6 Jyväskylän Komeetat Komeetat
Sab 16/04/2022 Sundom Sundom Idrottsförening 0:2 Kaarinan Pojat KaaPo
Ahd 17/04/2022 JPS Jyväskylän Seudun Palloseura 0:4 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
Rab 20/04/2022 Niemisen Niemisen Urheilijat 0:4 JIPPO Joensuu JIPPO
Second Round
Sab 26/03/2022 Kajaanin Pallo Kajaanin Palloilijat 4:0 Ruokolahden Palloseura Ruokolahden
First Round
Sab 12/02/2022 Hangö IK Hangö IK 0:3 FC Åland FC Åland
Sab 19/02/2022 AC StaSi AC StaSi 0:15 Espoon Palloseura II EPS II
FC Inter II FC Inter Turku II 1:0 VG-62 Naantali VG-62 Naantali
Sab 26/02/2022 FC Jokerit FC Jokerit 2:6 AC Rastaala AC Rastaala
PPV Pajamäen Pallo-Veikot 1:8 Puotinkylän Valtti Valtti
Ahd 27/02/2022 Kajaanin Pallo Kajaanin Palloilijat 3:0 Kuopion Jalkapallokerho KJK
Sab 05/03/2022 NuPS Nummelan Palloseura 2:0 Bollklubben-46 BK-46
Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 2:0 Grankulla IFK II GrIFK II
Ahd 06/03/2022 EsPa /Renat Etelä-Espoon Pallo /Renat 1:4 FC Kirkkonummi Kirkkonummi
MaPa Maskun Palloseura 0:1 Åbo IFK Åbo IFK
Turun Toverit Turun Toverit 0:7 Jyrkkälän Tykit Jyrkkälän
Isn 07/03/2022 FC Wild FC Wild 0:4 SexyPöxyt SexyPöxyt
Sab 12/03/2022 HPS Helsingin Palloseura 5:0 Leppävaaran Pallo Leppävaaran
Korso United FC Korso United 0:2 Suurmetsän SoB Suurmetsän SoB
Isn 14/03/2022 FC Germania FC Germania Helsinki 0:2 Puistolan Urheilijat Puistolan

Most valuable players

#pemainKelabMarket value
1
Perparim Hetemaj
Central Midfiel
HJK Helsinki
2
Wilfried Kanon
Pertahanan Teng
Helsinki IFK
3
Miro Tenho
Pertahanan Teng
HJK Helsinki
4
Paulo Ricardo
Pertahanan Teng
Kuopion Palloseura
5
Diogo Tomas
Pertahanan Teng
Kuopion Palloseura

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Aarne Leisma
Centre-Forward
?Espoon Palloseura II
2
Dé
Centre-Forward
24IFK Mariehamn
3
Atte Paunio
Penjaga Gol
22Espoon Palloseura II
4
Emrah Okic
Pemain Tengah
?Puotinkylän Valtti
5
Kevin Beugre
Centre-Forward
29Mikkelin Palloilijat
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus Vaasan PalloseuraVaasan Palloseura Vantaan JalkapalloseuraVantaan Jalkapalloseura