Type of cup: Scotland Domestic Cup

Participants: 113

SFA Cup
87.png
Tournament records
Wins: Celtic FC Celtic 40 time(s)
Matches:   51 games
Goals:   22 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 21/22

Date Home team Home team Away team Away team
Final
Sab 21/05/2022 Rangers Rangers FC 2:0 AET Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Semi-Finals
Sab 16/04/2022 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:1 Hibernian FC Hibernian FC
Ahd 17/04/2022 Celtic Celtic FC 1:2 AET Rangers FC Rangers
Quarter-Finals
Ahd 13/03/2022 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 4:2 St. Mirren FC St. Mirren
Motherwell FC Motherwell FC 1:2 Hibernian FC Hibernian FC
Isn 14/03/2022 Dundee FC Dundee FC 0:3 Rangers FC Rangers
Sel 15/03/2022 Dundee United Dundee United FC 0:3 Celtic FC Celtic
Round of 16
Sab 12/02/2022 St. Mirren St. Mirren FC 4:0 Kelty Hearts FC Kelty Hearts
Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 4:3 on pens Livingston FC Livingston FC
Motherwell FC Motherwell FC 2:1 Aberdeen FC Aberdeen FC
Partick Thistle Partick Thistle FC 0:1 Dundee United FC Dundee United
Ahd 13/02/2022 Annan Athletic Annan Athletic FC 0:3 Rangers FC Rangers
Arbroath Arbroath FC 1:3 Hibernian FC Hibernian FC
Isn 14/02/2022 Celtic Celtic FC 4:0 Raith Rovers FC Raith Rovers
Sel 15/02/2022 Peterhead FC Peterhead FC 0:3 Dundee FC Dundee FC
Fourth Round
Jum 21/01/2022 Hibernian FC Hibernian FC 1:0 AET Cove Rangers FC Cove Rangers
Sab 22/01/2022 Rangers Rangers FC 4:0 Stirling Albion FC Stirling
Auchinleck Auchinleck Talbot FC 0:5 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Kilmarnock FC Kilmarnock FC 1:2 AET Dundee United FC Dundee United
Aberdeen FC Aberdeen FC 3:0 Edinburgh City FC Edinburgh City
Peterhead FC Peterhead FC 7:5 on pens East Kilbride FC East Kilbride
Livingston FC Livingston FC 1:0 Ross County FC Ross County
Ayr United Ayr United FC 0:2 St. Mirren FC St. Mirren
Partick Thistle Partick Thistle FC 1:0 Airdrieonians FC Airdrieonians
Banks O' Dee Banks O' Dee FC 0:3 Raith Rovers FC Raith Rovers
Arbroath Arbroath FC 3:0 Darvel FC Darvel FC
Clydebank FC Clydebank FC 3:4 AET Annan Athletic FC Annan Athletic
Dumbarton FC Dumbarton FC 0:1 Dundee FC Dundee FC
Motherwell FC Motherwell FC 2:1 AET Greenock Morton FC Morton
Kelty Hearts Kelty Hearts FC 1:0 AET St. Johnstone FC St. Johnstone
Ahd 23/01/2022 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 1:2 Celtic FC Celtic
Third Round Replay
Sab 04/12/2021 Montrose Montrose FC 2:4 on pens Kelty Hearts FC Kelty Hearts
Rab 08/12/2021 Queen o. t. S. Queen of the South FC 0:3 Cove Rangers FC Cove Rangers
Morton Greenock Morton FC 6:5 on pens Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
Rab 15/12/2021 Darvel FC Darvel FC 7:6 on pens Brechin City FC Brechin City
Third Round
Sab 27/11/2021 Partick Thistle Partick Thistle FC 1:0 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Queen's Park Queen's Park FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
Banks O' Dee Banks O' Dee FC 2:1 East Fife FC East Fife
Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:2 Airdrieonians FC Airdrieonians
Stirling Stirling Albion FC 4:0 Tranent Juniors FC Tranent JFC
Civil Service Civil Service Strollers FC 0:3 Peterhead FC Peterhead FC
Cove Rangers Cove Rangers FC 2:2 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Clydebank FC Clydebank FC 2:0 Clyde FC Clyde FC
Dumbarton FC Dumbarton FC 3:1 Sauchie Juniors FC Sauchie
Ayr United Ayr United FC 2:1 Albion Rovers FC Albion Rovers
Falkirk FC Falkirk FC 1:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
Dalbeattie Star Dalbeattie Star FC 1:2 East Kilbride FC East Kilbride
Gala Fairydean Gala Fairydean Rovers FC 0:1 Annan Athletic FC Annan Athletic
Lothian Thistle Lothian Thistle Hutchison Vale FC 1:2 Edinburgh City FC Edinburgh City
Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 1:1 Greenock Morton FC Morton
Alloa Athletic Alloa Athletic FC 5:0 Bonnyrigg Rose Athletic FC Bonnyrigg
Kelty Hearts Kelty Hearts FC 0:0 Montrose FC Montrose
Arbroath Arbroath FC 3:0 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Auchinleck Auchinleck Talbot FC 1:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Sel 30/11/2021 Brechin City Brechin City FC 1:1 Darvel FC Darvel FC
Second Round Replay
Sab 30/10/2021 Elgin City Elgin City FC 1:2 Clydebank FC Clydebank FC
Rothes Rothes FC 0:1 Dalbeattie Star FC Dalbeattie Star
Albion Rovers Albion Rovers FC 1:0 Brora Rangers FC Brora Rangers
Lothian Thistle Lothian Thistle Hutchison Vale FC 2:1 Dunbar United FC Dunbar United
Second Round
Sab 23/10/2021 Broomhill Broomhill FC 0:2 Tranent Juniors FC Tranent JFC
Preston AFC Preston Athletic FC 0:2 Auchinleck Talbot FC Auchinleck
Brora Rangers Brora Rangers FC 0:0 Albion Rovers FC Albion Rovers
Sauchie Sauchie Juniors FC 2:1 Dunipace FC Dunipace
Stenhousemuir Stenhousemuir FC 4:1 Huntly FC Huntly FC
Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 2:4 Civil Service Strollers FC Civil Service
St. Cuthbert St. Cuthbert Wanderers FC 1:3 Gala Fairydean Rovers FC Gala Fairydean
Dunbar United Dunbar United FC 1:1 Lothian Thistle Hutchison Vale FC Lothian Thistle
Stranraer Stranraer FC 0:1 Darvel FC Darvel FC
East Kilbride East Kilbride FC 4:0 University of Stirling FC Stirling Uni
East Stirling East Stirlingshire FC 0:3 Bonnyrigg Rose Athletic FC Bonnyrigg
Annan Athletic Annan Athletic FC 3:1 Jeanfield Swifts FC Jeanfield SFC
Edinburgh City Edinburgh City FC 2:1 Bo'ness United FC Bo'ness United
Banks O' Dee Banks O' Dee FC 5:0 Nairn County FC Nairn County
Formartine Formartine United FC 0:2 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Berwick Rangers Berwick Rangers FC 1:2 Stirling Albion FC Stirling
Kelty Hearts Kelty Hearts FC 4:1 Buckie Thistle FC Buckie Thistle
Brechin City Brechin City FC 2:1 Haddington Athletic FC Haddington AFC
Dalbeattie Star Dalbeattie Star FC 0:0 Rothes FC Rothes
Sel 26/10/2021 Clydebank FC Clydebank FC 1:1 Elgin City FC Elgin City
First Round Replay
Sab 25/09/2021 Buckie Thistle Buckie Thistle FC 4:1 Cumbernauld Colts FC Cumbernauld CFC
Haddington AFC Haddington Athletic FC 6:4 on pens Deveronvale FC Deveronvale FC
Cumnock Cumnock Juniors FC 1:5 Formartine United FC Formartine
Dalbeattie Star Dalbeattie Star FC 3:2 Newtongrange Star FC Newtongrange
Edinburgh Uni University AFC 0:3 Lothian Thistle Hutchison Vale FC Lothian Thistle
Rab 29/09/2021 Bo'ness United Bo'ness United FC 4:1 Wick Academy FC Wick Academy
First Round
Sab 18/09/2021 East Stirling East Stirlingshire FC 3:0 Fort William FC Fort William
Cumbernauld CFC Cumbernauld Colts FC 1:1 Buckie Thistle FC Buckie Thistle
Penicuik Penicuik Athletic FC 1:3 Tranent Juniors FC Tranent JFC
Keith FC Keith FC 1:2 Darvel FC Darvel FC
Deveronvale FC Deveronvale FC 2:2 Haddington Athletic FC Haddington AFC
Lossiemouth Lossiemouth FC 0:3 Preston Athletic FC Preston AFC
Dunbar United Dunbar United FC 2:0 Camelon Juniors FC Camelon
Nairn County Nairn County FC 4:0 Strathspey Thistle FC Strathspey
Banks O' Dee Banks O' Dee FC 1:0 Turriff United FC Turriff
Newtongrange Newtongrange Star FC 1:1 Dalbeattie Star FC Dalbeattie Star
Formartine Formartine United FC 2:2 Cumnock Juniors FC Cumnock
Blackburn Utd Blackburn United FC 1:2 Rothes FC Rothes
Forres Forres Mechanics FC 0:2 Bonnyrigg Rose Athletic FC Bonnyrigg
Spartans The Spartans FC 0:1 Gala Fairydean Rovers FC Gala Fairydean
Brechin City Brechin City FC 5:0 Vale of Leithen FC Vale of Leithen
Fraserburgh Fraserburgh FC 1:2 Sauchie Juniors FC Sauchie
Tynecastle FC Tynecastle FC 0:6 Brora Rangers FC Brora Rangers
Broomhill Broomhill FC 6:0 Glasgow University FC Glasgow Uni
Golspie SFC Golspie Sutherland FC 0:3 Civil Service Strollers FC Civil Service
Wick Academy Wick Academy FC 2:2 Bo'ness United FC Bo'ness United
Cal. Braves Caledonian Braves FC 0:1 University of Stirling FC Stirling Uni
Huntly FC Huntly FC 3:0 Hill of Beath Hawthorn Hill of Beath Hawthorn
Wigtown Wigtown & Bladnoch FC 0:8 St. Cuthbert Wanderers FC St. Cuthbert
Clachnacuddin Clachnacuddin FC 1:2 Dunipace FC Dunipace
Inverurie Locos Inverurie Loco Works FC 0:3 Jeanfield Swifts FC Jeanfield SFC
Coldstream Coldstream FC 1:10 East Kilbride FC East Kilbride
Irvine Meadow Irvine Meadow XI FC 1:3 Auchinleck Talbot FC Auchinleck
Clydebank FC Clydebank FC 7:0 Dalkeith Thistle FC Dalkeith
Ahd 19/09/2021 Lothian Thistle Lothian Thistle Hutchison Vale FC 2:2 University AFC Edinburgh Uni
Sel 21/09/2021 Berwick Rangers Berwick Rangers FC 2:1 Gretna FC 2008 Gretna
qualification round deciders
Sab 04/09/2021 Dalkeith Dalkeith Thistle FC 9:8 on pens Burntisland Shipyard FC Burntisland
Qualifying Round
Sab 28/08/2021 Tynecastle FC Tynecastle FC 4:2 Girvan FC Girvan FC
Blackburn Utd Blackburn United FC 2:1 Easthouses Lily Miners Welfare FC Easthouses Lily
Burntisland Burntisland Shipyard FC 1:1 Dalkeith Thistle FC Dalkeith
Dunbar United Dunbar United FC 3:1 Broxburn Athletic FC Broxburn FC
Dundonald Bluebell JFC Dundonald Bluebell JFC 1:3 Penicuik Athletic FC Penicuik
Hawick Royal Hawick Royal Albert United FC 0:2 Golspie Sutherland FC Golspie SFC
Irvine Meadow Irvine Meadow XI FC 2:1 Musselburgh Athletic FC Musselburgh Athletic FC
Jeanfield SFC Jeanfield Swifts FC 4:1 Whitehill Welfare FC Whitehill
Linlithgow Rose Linlithgow Rose FC 1:2 Banks O' Dee FC Banks O' Dee
Newton Stewart Newton Stewart FC 1:3 Coldstream FC Coldstream
Preston AFC Preston Athletic FC 2:0 Threave Rovers FC Threave Rovers

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
João Vitoria
Centre-Forward
32East Kilbride FC
2
Jamie Devlin
Penyerang
28Dunbar United FC
3
Errol Douglas
Centre-Forward
27Lothian Thistle Hutchison Vale FC
4
Danny Smith
Attacking Midfi
35Sauchie Juniors FC
5
Georgios Giakoumakis
Centre-Forward
27Celtic FC
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus Rangers FCRangers FC Heart of Midlothian FCHeart of Midlothian FC