Segunda Federación - Grupo III
Spain
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 409
- Foreigners: 62 Players 15.2%
- ø-Market value: €102k
- ø-Age: 25.5
Complete Segunda Federación - Grupo III schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/3/226:00 PM | ||||||
(5.) RCD Espanyol B | 1:0 | UE Olot (17.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) Valencia B | 0:1 | Manresa (2.) | ||||
Sun 9/4/2212:00 PM | ||||||
(11.) Penya Deportiva | 0:0 | Formentera (10.) | ||||
(7.) CD Ebro | 1:1 | Terrassa FC (8.) | ||||
(12.) RCD Mallorca B | 0:0 | Hércules CF (13.) | ||||
(6.) At. Saguntino | 1:1 | CD Ibiza (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 1:0 | Lleida Esportiu (15.) | ||||
(16.) AE Prat | 0:1 | Dep. Aragón (4.) | ||||
(3.) Badalona Futur | 1:0 | Alzira (18.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/10/228:00 PM | ||||||
(12.) Hércules CF | 1:1 | Badalona Futur (3.) | ||||
Sun 9/11/2211:30 AM | ||||||
(6.) Dep. Aragón | 1:2 | RCD Espanyol B (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) CD Ibiza | 2:1 | RCD Mallorca B (14.) | ||||
(4.) Manresa | 1:1 | Penya Deportiva (10.) | ||||
(9.) Formentera | 0:0 | At. Saguntino (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Lleida Esportiu | 1:0 | CD Ebro (15.) | ||||
(17.) UE Olot | 0:0 | CD Teruel (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Terrassa FC | 0:0 | Valencia B (16.) | ||||
(18.) Alzira | 1:2 | AE Prat (7.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/17/226:00 PM | ||||||
(3.) RCD Espanyol B | 1:1 | Alzira (17.) | ||||
Sun 9/18/2212:00 PM | ||||||
(11.) Formentera | 1:1 | Manresa (5.) | ||||
(4.) Penya Deportiva | 3:1 | Terrassa FC (16.) | ||||
(8.) Valencia B | 1:0 | Lleida Esportiu (12.) | ||||
(14.) CD Ebro | 1:1 | UE Olot (15.) | ||||
(13.) AE Prat | 0:2 | Hércules CF (6.) | ||||
(1.) Badalona Futur | 3:1 | CD Ibiza (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) CD Teruel | 3:2 | Dep. Aragón (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) At. Saguntino | 1:0 | RCD Mallorca B (18.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/24/227:00 PM | ||||||
(3.) Manresa | 2:0 | At. Saguntino (11.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) Hércules CF | 2:1 | RCD Espanyol B (7.) | ||||
Sun 9/25/2211:30 AM | ||||||
(10.) Dep. Aragón | 2:1 | CD Ebro (15.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(16.) Terrassa FC | 1:2 | Formentera (9.) | ||||
(13.) Lleida Esportiu | 0:0 | Penya Deportiva (8.) | ||||
(6.) CD Ibiza | 2:0 | AE Prat (14.) | ||||
(12.) RCD Mallorca B | 1:0 | Badalona Futur (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(17.) UE Olot | 0:2 | Valencia B (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(18.) Alzira | 0:1 | CD Teruel (1.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/1/224:00 PM | ||||||
(4.) RCD Espanyol B | 1:0 | CD Ibiza (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Valencia B | 2:0 | Dep. Aragón (10.) | ||||
(12.) At. Saguntino | 0:0 | Badalona Futur (6.) | ||||
Sun 10/2/2211:00 AM | ||||||
(11.) Formentera | 0:1 | Lleida Esportiu (9.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) Manresa | 2:1 | Terrassa FC (17.) | ||||
(5.) Penya Deportiva | 1:0 | UE Olot (18.) | ||||
(16.) CD Ebro | 1:2 | Alzira (14.) | ||||
(13.) AE Prat | 1:0 | RCD Mallorca B (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 1:0 | Hércules CF (7.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/8/227:00 PM | ||||||
(6.) Hércules CF | 0:0 | CD Ebro (18.) | ||||
Sun 10/9/2212:00 PM | ||||||
(15.) UE Olot | 2:0 | Formentera (12.) | ||||
(14.) Dep. Aragón | 1:4 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(9.) CD Ibiza | 3:3 | CD Teruel (1.) | ||||
(17.) RCD Mallorca B | 0:2 | RCD Espanyol B (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) Terrassa FC | 2:1 | At. Saguntino (13.) | ||||
(10.) Lleida Esportiu | 1:1 | Manresa (4.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) Alzira | 3:2 | Valencia B (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Badalona Futur | 0:2 | AE Prat (7.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/16/2211:00 AM | ||||||
(10.) Formentera | 3:1 | Dep. Aragón (15.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(1.) CD Teruel | 2:1 | RCD Mallorca B (18.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(4.) Manresa | 1:0 | UE Olot (16.) | ||||
(3.) Penya Deportiva | 2:1 | Alzira (13.) | ||||
(5.) Valencia B | 3:1 | Hércules CF (8.) | ||||
(17.) CD Ebro | 0:0 | CD Ibiza (7.) | ||||
(2.) RCD Espanyol B | 3:1 | Badalona Futur (12.) | ||||
(6.) At. Saguntino | 1:0 | AE Prat (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) Terrassa FC | 1:1 | Lleida Esportiu (9.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/23/2211:30 AM | ||||||
(13.) Dep. Aragón | 1:0 | Manresa (4.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(15.) Alzira | 0:1 | Formentera (8.) | ||||
(7.) Hércules CF | 2:1 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(6.) CD Ibiza | 1:0 | Valencia B (5.) | ||||
(16.) RCD Mallorca B | 1:0 | CD Ebro (18.) | ||||
(9.) AE Prat | 2:1 | RCD Espanyol B (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Lleida Esportiu | 1:1 | At. Saguntino (11.) | ||||
(17.) UE Olot | 0:3 | Terrassa FC (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Badalona Futur | 0:1 | CD Teruel (1.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/29/225:30 PM | ||||||
(11.) At. Saguntino | 1:1 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) Lleida Esportiu | 0:1 | UE Olot (16.) | ||||
Sun 10/30/2211:00 AM | ||||||
(5.) Formentera | 2:1 | Hércules CF (10.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(3.) Manresa | 4:3 | Alzira (17.) | ||||
(2.) Penya Deportiva | 2:1 | CD Ibiza (9.) | ||||
(6.) Valencia B | 0:0 | RCD Mallorca B (15.) | ||||
(18.) CD Ebro | 1:1 | Badalona Futur (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 0:0 | AE Prat (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Terrassa FC | 1:0 | Dep. Aragón (14.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/5/226:30 PM | ||||||
(2.) RCD Espanyol B | 1:0 | CD Teruel (1.) | ||||
Sun 11/6/2211:30 AM | ||||||
(11.) CD Ibiza | 1:2 | Formentera (5.) | ||||
(12.) Dep. Aragón | 1:0 | Lleida Esportiu (13.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(15.) Badalona Futur | 1:2 | Valencia B (6.) | ||||
(8.) AE Prat | 1:1 | CD Ebro (18.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) RCD Mallorca B | 1:1 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(17.) UE Olot | 0:1 | At. Saguntino (7.) | ||||
(16.) Alzira | 0:0 | Terrassa FC (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Hércules CF | 1:1 | Manresa (4.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/20/2212:00 PM | ||||||
(3.) Manresa | 2:0 | CD Ibiza (12.) | ||||
(5.) Formentera | 1:0 | RCD Mallorca B (15.) | ||||
(2.) Penya Deportiva | 5:0 | Badalona Futur (16.) | ||||
(6.) Valencia B | 4:0 | AE Prat (10.) | ||||
(18.) CD Ebro | 0:1 | RCD Espanyol B (1.) | ||||
(8.) At. Saguntino | 1:1 | CD Teruel (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(17.) UE Olot | 1:2 | Dep. Aragón (9.) | ||||
(14.) Lleida Esportiu | 0:1 | Alzira (13.) | ||||
(7.) Terrassa FC | 3:1 | Hércules CF (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/26/226:00 PM | ||||||
(5.) RCD Espanyol B | 0:6 | Valencia B (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Alzira | 2:1 | UE Olot (17.) | ||||
Sun 11/27/2211:30 AM | ||||||
(7.) Dep. Aragón | 1:0 | At. Saguntino (9.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(14.) Hércules CF | 0:4 | Lleida Esportiu (12.) | ||||
(13.) CD Ibiza | 1:1 | Terrassa FC (8.) | ||||
(16.) RCD Mallorca B | 0:2 | Manresa (2.) | ||||
(15.) Badalona Futur | 3:2 | Formentera (6.) | ||||
(10.) AE Prat | 1:3 | Penya Deportiva (1.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) CD Teruel | 1:0 | CD Ebro (18.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/3/225:00 PM | ||||||
(5.) Valencia B | 2:2 | CD Teruel (2.) | ||||
Sun 12/4/2211:00 AM | ||||||
(6.) Formentera | 2:0 | AE Prat (14.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(9.) Lleida Esportiu | 2:0 | CD Ibiza (15.) | ||||
(7.) Terrassa FC | 1:0 | RCD Mallorca B (17.) | ||||
(4.) Manresa | 1:2 | Badalona Futur (11.) | ||||
(3.) Penya Deportiva | 0:1 | RCD Espanyol B (1.) | ||||
(10.) At. Saguntino | 0:0 | CD Ebro (18.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(8.) Dep. Aragón | 1:1 | Alzira (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) UE Olot | 1:1 | Hércules CF (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/11/2212:00 PM | ||||||
(15.) CD Ibiza | 1:1 | UE Olot (17.) | ||||
(16.) RCD Mallorca B | 2:1 | Lleida Esportiu (14.) | ||||
(13.) Badalona Futur | 0:0 | Terrassa FC (7.) | ||||
(11.) AE Prat | 3:1 | Manresa (5.) | ||||
(1.) RCD Espanyol B | 1:0 | Formentera (6.) | ||||
(2.) CD Teruel | 2:1 | Penya Deportiva (4.) | ||||
(18.) CD Ebro | 0:1 | Valencia B (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Alzira | 0:0 | At. Saguntino (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Hércules CF | 3:1 | Dep. Aragón (8.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/17/226:00 PM | ||||||
(10.) At. Saguntino | 1:1 | Valencia B (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Alzira | 0:0 | Hércules CF (11.) | ||||
Sun 12/18/2211:00 AM | ||||||
(6.) Formentera | 0:1 | CD Teruel (1.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(4.) Penya Deportiva | 1:1 | CD Ebro (18.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(8.) Dep. Aragón | 1:0 | CD Ibiza (15.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(17.) UE Olot | 0:0 | RCD Mallorca B (16.) | ||||
(14.) Lleida Esportiu | 1:2 | Badalona Futur (9.) | ||||
(5.) Manresa | 1:1 | RCD Espanyol B (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Terrassa FC | 1:1 | AE Prat (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/8/2312:00 PM | ||||||
(12.) At. Saguntino | 2:3 | Hércules CF (10.) | ||||
(15.) CD Ibiza | 2:2 | Alzira (14.) | ||||
(16.) RCD Mallorca B | 1:1 | Dep. Aragón (8.) | ||||
(9.) Badalona Futur | 2:0 | UE Olot (17.) | ||||
(13.) AE Prat | 1:2 | Lleida Esportiu (11.) | ||||
(18.) CD Ebro | 0:0 | Formentera (6.) | ||||
(3.) Valencia B | 0:0 | Penya Deportiva (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 1:0 | Manresa (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) RCD Espanyol B | 3:4 | Terrassa FC (7.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/15/2311:00 AM | ||||||
(8.) Formentera | 0:1 | Valencia B (2.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(9.) Hércules CF | 2:1 | CD Ibiza (15.) | ||||
(11.) Alzira | 2:0 | RCD Mallorca B (16.) | ||||
(12.) Lleida Esportiu | 1:1 | RCD Espanyol B (3.) | ||||
(5.) Manresa | 2:1 | CD Ebro (18.) | ||||
(4.) Penya Deportiva | 1:0 | At. Saguntino (14.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(7.) Dep. Aragón | 4:1 | Badalona Futur (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(17.) UE Olot | 1:1 | AE Prat (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Terrassa FC | 0:0 | CD Teruel (1.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/22/2311:30 AM | ||||||
(7.) Dep. Aragón | 0:0 | AE Prat (13.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(8.) Formentera | 0:1 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(5.) Manresa | 0:2 | Valencia B (2.) | ||||
(12.) Lleida Esportiu | 0:0 | CD Teruel (1.) | ||||
(9.) Hércules CF | 2:2 | RCD Mallorca B (16.) | ||||
(14.) CD Ibiza | 2:1 | At. Saguntino (15.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(17.) UE Olot | 1:1 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Terrassa FC | 1:0 | CD Ebro (18.) | ||||
(10.) Alzira | 1:0 | Badalona Futur (11.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/28/236:00 PM | ||||||
(2.) Valencia B | 1:1 | Terrassa FC (5.) | ||||
Sun 1/29/2312:00 PM | ||||||
(15.) At. Saguntino | 0:1 | Formentera (7.) | ||||
(3.) Penya Deportiva | 2:0 | Manresa (6.) | ||||
(18.) CD Ebro | 1:0 | Lleida Esportiu (13.) | ||||
(4.) RCD Espanyol B | 0:0 | Dep. Aragón (9.) | ||||
(11.) AE Prat | 2:1 | Alzira (10.) | ||||
(12.) Badalona Futur | 0:1 | Hércules CF (8.) | ||||
(16.) RCD Mallorca B | 0:1 | CD Ibiza (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 0:0 | UE Olot (17.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/5/2311:00 AM | ||||||
(17.) RCD Mallorca B | 0:2 | At. Saguntino (15.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(9.) Dep. Aragón | 1:1 | CD Teruel (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(6.) Manresa | 1:1 | Formentera (8.) | ||||
(7.) Terrassa FC | 0:1 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(14.) Lleida Esportiu | 1:2 | Valencia B (2.) | ||||
(5.) Hércules CF | 1:0 | AE Prat (11.) | ||||
(13.) CD Ibiza | 1:1 | Badalona Futur (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) UE Olot | 0:0 | CD Ebro (18.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Alzira | 1:0 | RCD Espanyol B (4.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/11/235:00 PM | ||||||
(12.) At. Saguntino | 3:1 | Manresa (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(4.) RCD Espanyol B | 1:0 | Hércules CF (6.) | ||||
Sun 2/12/2311:00 AM | ||||||
(5.) Formentera | 2:0 | Terrassa FC (8.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) Penya Deportiva | 0:0 | Lleida Esportiu (15.) | ||||
(3.) Valencia B | 1:2 | UE Olot (16.) | ||||
(17.) CD Ebro | 1:0 | Dep. Aragón (9.) | ||||
(13.) AE Prat | 2:2 | CD Ibiza (14.) | ||||
(11.) Badalona Futur | 1:0 | RCD Mallorca B (18.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 2:1 | Alzira (10.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/19/2311:00 AM | ||||||
(12.) Lleida Esportiu | 2:0 | Formentera (6.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(10.) Dep. Aragón | 1:1 | Valencia B (2.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(16.) UE Olot | 2:0 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(7.) Hércules CF | 0:2 | CD Teruel (1.) | ||||
(15.) CD Ibiza | 1:2 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
(17.) RCD Mallorca B | 2:2 | AE Prat (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Terrassa FC | 1:3 | Manresa (5.) | ||||
(9.) Alzira | 3:1 | CD Ebro (18.) | ||||
(11.) Badalona Futur | 1:1 | At. Saguntino (13.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/25/235:00 PM | ||||||
(13.) At. Saguntino | 1:4 | Terrassa FC (7.) | ||||
Sun 2/26/2311:00 AM | ||||||
(9.) Formentera | 1:4 | UE Olot (15.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(5.) Manresa | 0:0 | Lleida Esportiu (12.) | ||||
(3.) Penya Deportiva | 0:1 | Dep. Aragón (8.) | ||||
(2.) Valencia B | 3:0 | Alzira (10.) | ||||
(18.) CD Ebro | 0:1 | Hércules CF (6.) | ||||
(1.) CD Teruel | 1:0 | CD Ibiza (16.) | ||||
(4.) RCD Espanyol B | 0:2 | RCD Mallorca B (17.) | ||||
(14.) AE Prat | 1:2 | Badalona Futur (11.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/5/2311:00 AM | ||||||
(9.) Dep. Aragón | 2:3 | Formentera (6.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(16.) CD Ibiza | 0:3 | CD Ebro (18.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(13.) Lleida Esportiu | 0:0 | Terrassa FC (7.) | ||||
(14.) UE Olot | 0:0 | Manresa (5.) | ||||
(11.) Alzira | 1:2 | Penya Deportiva (3.) | ||||
(8.) Hércules CF | 0:1 | Valencia B (2.) | ||||
(17.) RCD Mallorca B | 0:1 | CD Teruel (1.) | ||||
(10.) Badalona Futur | 1:1 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
(15.) AE Prat | 1:3 | At. Saguntino (12.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/11/236:00 PM | ||||||
(4.) RCD Espanyol B | 0:0 | AE Prat (14.) | ||||
Sun 3/12/2311:00 AM | ||||||
(5.) Formentera | 4:0 | Alzira (12.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(2.) Valencia B | 0:0 | CD Ibiza (16.) | ||||
(17.) CD Ebro | 4:0 | RCD Mallorca B (18.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(10.) At. Saguntino | 4:0 | Lleida Esportiu (13.) | ||||
(7.) Manresa | 0:0 | Dep. Aragón (9.) | ||||
(3.) Penya Deportiva | 2:0 | Hércules CF (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 1:0 | Badalona Futur (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Terrassa FC | 2:0 | UE Olot (15.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/19/2311:30 AM | ||||||
(7.) Dep. Aragón | 1:0 | Terrassa FC (8.) | ||||
(12.) Alzira | 1:1 | Manresa (6.) | ||||
(9.) Hércules CF | 1:0 | Formentera (5.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(15.) UE Olot | 0:2 | Lleida Esportiu (13.) | ||||
(16.) CD Ibiza | 0:3 | Penya Deportiva (2.) | ||||
(18.) RCD Mallorca B | 1:0 | Valencia B (3.) | ||||
(10.) Badalona Futur | 2:0 | CD Ebro (17.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) AE Prat | 0:0 | CD Teruel (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) RCD Espanyol B | 2:2 | At. Saguntino (11.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/25/235:30 PM | ||||||
(10.) At. Saguntino | 1:0 | UE Olot (15.) | ||||
Sun 3/26/2311:00 AM | ||||||
(3.) Valencia B | 3:2 | Badalona Futur (11.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(6.) Manresa | 0:0 | Hércules CF (8.) | ||||
(17.) CD Ebro | 1:3 | AE Prat (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Lleida Esportiu | 2:1 | Dep. Aragón (9.) | ||||
(7.) Terrassa FC | 1:1 | Alzira (13.) | ||||
(5.) Formentera | 0:0 | CD Ibiza (16.) | ||||
(1.) CD Teruel | 1:1 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Penya Deportiva | 2:0 | RCD Mallorca B (18.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/1/236:00 PM | ||||||
(13.) Alzira | 2:2 | Lleida Esportiu (12.) | ||||
(4.) RCD Espanyol B | 3:1 | CD Ebro (18.) | ||||
Sun 4/2/2311:30 AM | ||||||
(9.) Dep. Aragón | 1:1 | UE Olot (15.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(16.) CD Ibiza | 1:2 | Manresa (5.) | ||||
(17.) RCD Mallorca B | 2:1 | Formentera (6.) | ||||
(10.) Badalona Futur | 3:1 | Penya Deportiva (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 0:0 | At. Saguntino (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Hércules CF | 2:2 | Terrassa FC (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(14.) AE Prat | 0:0 | Valencia B (3.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 4/6/234:30 PM | ||||||
(8.) Formentera | 1:1 | Badalona Futur (11.) | ||||
Sat 4/8/235:30 PM | ||||||
(9.) At. Saguntino | 1:0 | Dep. Aragón (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Valencia B | 1:3 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
Sun 4/9/2311:30 AM | ||||||
(18.) CD Ebro | 0:0 | CD Teruel (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(5.) Manresa | 1:0 | RCD Mallorca B (17.) | ||||
(2.) Penya Deportiva | 4:1 | AE Prat (14.) | ||||
(6.) Terrassa FC | 2:1 | CD Ibiza (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) UE Olot | 3:1 | Alzira (13.) | ||||
(12.) Lleida Esportiu | 0:1 | Hércules CF (7.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/15/235:00 PM | ||||||
(13.) Alzira | 2:1 | Dep. Aragón (11.) | ||||
Sun 4/16/2312:00 PM | ||||||
(17.) CD Ibiza | 0:1 | Lleida Esportiu (12.) | ||||
(16.) RCD Mallorca B | 2:2 | Terrassa FC (6.) | ||||
(10.) Badalona Futur | 0:0 | Manresa (5.) | ||||
(14.) AE Prat | 2:1 | Formentera (9.) | ||||
(3.) RCD Espanyol B | 1:0 | Penya Deportiva (2.) | ||||
(18.) CD Ebro | 0:1 | At. Saguntino (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 2:1 | Valencia B (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Hércules CF | 0:2 | UE Olot (15.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/22/235:00 PM | ||||||
(6.) Manresa | 1:2 | AE Prat (13.) | ||||
(3.) Valencia B | 3:2 | CD Ebro (18.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) At. Saguntino | 1:0 | Alzira (14.) | ||||
Sun 4/23/2311:00 AM | ||||||
(9.) Formentera | 0:0 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(12.) Dep. Aragón | 1:1 | Hércules CF (8.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(15.) UE Olot | 1:3 | CD Ibiza (16.) | ||||
(11.) Lleida Esportiu | 2:0 | RCD Mallorca B (17.) | ||||
(2.) Penya Deportiva | 1:1 | CD Teruel (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Terrassa FC | 2:2 | Badalona Futur (10.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/29/236:00 PM | ||||||
(4.) RCD Espanyol B | 1:2 | Manresa (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Valencia B | 2:0 | At. Saguntino (7.) | ||||
Sun 4/30/2312:00 PM | ||||||
(16.) CD Ibiza | 3:3 | Dep. Aragón (12.) | ||||
(17.) RCD Mallorca B | 2:0 | UE Olot (15.) | ||||
(1.) CD Teruel | 2:1 | Formentera (11.) | ||||
(18.) CD Ebro | 1:1 | Penya Deportiva (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Hércules CF | 0:1 | Alzira (13.) | ||||
(9.) Badalona Futur | 0:0 | Lleida Esportiu (10.) | ||||
(14.) AE Prat | 0:0 | Terrassa FC (6.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/7/2312:00 PM | ||||||
(7.) Hércules CF | 2:1 | At. Saguntino (8.) | ||||
(13.) Alzira | 3:0 | CD Ibiza (16.) | ||||
(12.) Dep. Aragón | 2:1 | RCD Mallorca B (17.) | ||||
(15.) UE Olot | 0:1 | Badalona Futur (9.) | ||||
(10.) Lleida Esportiu | 1:0 | AE Prat (14.) | ||||
(6.) Terrassa FC | 2:1 | RCD Espanyol B (4.) | ||||
(5.) Manresa | 3:0 | CD Teruel (1.) | ||||
(11.) Formentera | 3:1 | CD Ebro (18.) | ||||
(2.) Penya Deportiva | 1:0 | Valencia B (3.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/13/236:00 PM | ||||||
(1.) CD Teruel | 3:3 | Terrassa FC (6.) | ||||
Sun 5/14/2312:00 PM | ||||||
(16.) CD Ibiza | 0:1 | Hércules CF (7.) | ||||
(17.) RCD Mallorca B | 2:3 | Alzira (12.) | ||||
(8.) Badalona Futur | 2:0 | Dep. Aragón (13.) | ||||
(14.) AE Prat | 3:1 | UE Olot (15.) | ||||
(5.) RCD Espanyol B | 0:2 | Lleida Esportiu (9.) | ||||
(18.) CD Ebro | 1:2 | Manresa (4.) | ||||
(3.) Valencia B | 2:2 | Formentera (11.) | ||||
(10.) At. Saguntino | 3:3 | Penya Deportiva (2.) |