Angers SCO | 0:1 | Saint-Étienne | |||||||||
West Brom | 0:2 | Preston | |||||||||
FC Santa Coloma | 3:1 | UE Santa Coloma | |||||||||
CE Carroi | 0:6 | Sant Julia | |||||||||
Náutico | 0:0 | Campinense-PB | |||||||||
MSV Duisburg | 0:5 | 1.FC Magdeburg |
|
||||||||
TSV Havelse | 0:1 | Wehen Wiesbaden |
|
||||||||
Saarbrücken | 2:0 | B. Dortmund II |
|
||||||||
FSV Zwickau | 1:0 | E. Braunschweig |
|
||||||||
SC Verl | 0:1 | SV Meppen | |||||||||
Dundee United | 2:1 | Ross County | |||||||||
Heart of Midl. | 1:2 | Celtic | |||||||||
Motherwell FC | 0:0 | Hibernian FC | |||||||||
Rangers | 1:0 | Livingston FC | |||||||||
St. Johnstone | 0:0 | Dundee FC | |||||||||
AE Karaiskakis | 0:2 | APS Zakynthos | |||||||||
Almopos | 1:2 | PAOK Salonika B | |||||||||
AO Kavala | 1:0 | AO Trikala | |||||||||
AO Xanthi | 0:0 | Ap. Larisas | |||||||||
Panserraikos | 1:1 | Pierikos | |||||||||
Veria NPS | 5:0 | Apollon Pontou | |||||||||
PAS Lamia | 1:0 AET | Aris Saloniki | |||||||||
Zulte Waregem | 1:1 | OH Leuven | |||||||||
KAS Eupen | 0:2 | Standard Liège |
|
||||||||
RSC Anderlecht | 0:2 | Cercle Brugge | |||||||||
RFC Seraing | 2:1 | Beerschot V.A. | |||||||||
TuS Makkabi | postponed | Türkiyemspor | |||||||||
Jocoro | 2:2 | FAS | |||||||||
CD Platense | 1:1 | Atl. Marte | |||||||||
Once Deportivo | 3:2 | Limeño | |||||||||
Indep. Santa Fe | 3:0 | Rionegro Águila | |||||||||
A. Bucaramanga | 0:0 | Millonarios |
|
||||||||
CD La Equidad | 1:2 | Once Caldas | |||||||||
Jaguares FC | 2:1 | Inter Palmira | |||||||||
Tepatitlán | 1:1 | Tlaxcala | |||||||||
Venados FC | 2:2 | Pumas Tabasco | |||||||||
Min. Zacatecas | 1:0 | Cancún FC | |||||||||
Flamurtari FC | 1:2 | KF Vllaznia | |||||||||
KF Egnatia | 1:1 | KF Laçi | |||||||||
El Masry | 1:2 | Modern Future | |||||||||
Ittihad Alex | 0:0 | El Makasa | |||||||||
Eastern Company | 1:1 | Pyramids FC | |||||||||
Botafogo-SP | 0:0 | Santo André | |||||||||
Corinthians | 0:0 | Ferroviária | |||||||||
Água Santa-SP | 0:1 | São Bernardo | |||||||||
Boavista | 1:1 | Botafogo |
|
||||||||
Audax-RJ | 0:0 | Nova Iguaçu-RJ | |||||||||
Volta Redonda | 2:4 | Vasco da Gama | |||||||||
Caldense | 2:1 | América-MG |
|
||||||||
Cruzeiro | 3:0 | UR Trabalhadore | |||||||||
Villa Nova | 1:1 | Atlético-MG |
|
||||||||
Tombense | 7:6 on pens | Pouso Alegre | |||||||||
Frederiquense | 1:1 | Novo Hamburgo | |||||||||
Juventude | 1:2 | Internacional |
|
||||||||
Grêmio | 2:1 | Caxias-RS | |||||||||
EC Bahia | 1:0 | Doce Mel | |||||||||
Vila Nova FC | 1:0 | Goiatuba | |||||||||
Aparecidense | 2:2 | Iporá EC | |||||||||
Anápolis | 2:0 | Goianésia (GO) | |||||||||
Atlético-GO | 1:0 | CRAC (GO) | |||||||||
FC Cascavel | 2:1 | CE União | |||||||||
Paraná | 2:1 | Azuriz | |||||||||
Itupiranga | 4:1 | Caeté-PA | |||||||||
Próspera-SC | 0:1 | Hercílio Luz | |||||||||
Barra | 0:0 | Figueirense FC | |||||||||
Joinville-SC | 1:3 | Concórdia | |||||||||
Sociedade Esportiva Juventude (MA) | 1:2 | Sampaio-MA | |||||||||
Paranoá | 2:1 | Capital-DF | |||||||||
Santa Maria-DF | 2:3 | Ceilândia | |||||||||
Brasília | 2:2 | Unaí | |||||||||
Manaus FC | 1:0 | Fast | |||||||||
São Raimundo-AM | 0:1 | Operário-AM | |||||||||
Amazonas | 1:1 | Manauara | |||||||||
Princesa-AM | 1:0 | Iranduba | |||||||||
Força e Luz | 0:0 | América-RN | |||||||||
Ação | 0:1 | Academia-MT | |||||||||
U. Rondonópolis | 1:2 | Cuiabá-MT |
|
||||||||
Nova Mutum | 1:0 | Luverdense | |||||||||
Havant & Water. | 1:1 | Tonbridge | |||||||||
Falcon | 0:1 | Itabaiana | |||||||||
Maruinense | postponed | Atl. Gloriense | |||||||||
Levadia U19 | 3:3 | TJK Legion U19 | |||||||||
Swat Cat | 1:0 | Chiangrai Utd. | |||||||||
Ratchaburi FC | 0:1 | Muangthong Utd. | |||||||||
Phrae Utd. | 2:1 | Udon Thani FC | |||||||||
Lecce | 2:1 | LR Vicenza | |||||||||
Südtirol | 1:0 | Triestina | |||||||||
Lyon La Duchère | 0:0 | Olymp. Lyon B | |||||||||
Jura Sud | 2:0 | AS Saint-Priest | |||||||||
Vannes | 2:0 | EA Guingamp B | |||||||||
RC Lens B | 2:2 | FC 93 Bobigny | |||||||||
QRM | 1:1 | Amiens SC | |||||||||
Famalicão U23 | 2:3 | Guimarães U23 | |||||||||
Sporting CP | 2:1 | Santa Clara | |||||||||
Celta Fortuna | 1:2 | Real Unión | |||||||||
Unionistas CF | 2:0 | Inter de Madrid | |||||||||
R. Majadahonda | 3:1 | Valladolid Prom | |||||||||
Zamora CF | 0:1 | Dep. La Coruña | |||||||||
Racing | 1:0 | Racing Ferrol | |||||||||
CD Badajoz | 2:1 | UD Sanse | |||||||||
CD Izarra | 0:1 | CA Osasuna Prom | |||||||||
Mancha Real | 2:2 | UD Melilla | |||||||||
Hamm United | 2:5 | USC Paloma | |||||||||
Ethnikos | 3:1 | Doxa Katokopias | |||||||||
Apol. Limassol | 1:0 | AEL Limassol | |||||||||
Enyimba Aba | 1:0 | Akwa United | |||||||||
Enugu Rangers | 0:0 | Remo Stars FC | |||||||||
Shooting Stars | 2:1 | Kwara United | |||||||||
Huachipato | 1:0 | Copiapó | |||||||||
Udinese U19 | 0:0 | Cremonese U19 | |||||||||
Ternana U17 | 0:5 | Lazio U17 | |||||||||
Ivory Coast | 4:5 on pens | Egypt | |||||||||
Mali | 5:6 on pens | Equat. Guinea | |||||||||
Persiraja | 2:2 | Persela | |||||||||
Persita | 1:2 | Persija |
|
||||||||
Chieri | 1:1 | Fossano | |||||||||
Gozzano | 3:3 | Derthona | |||||||||
Legnano | 2:0 | AC Leon | |||||||||
Caravaggio | 1:1 | Ponte S. Pietro | |||||||||
Crema | 1:1 | Real Calepina | |||||||||
Sangiuliano | 1:0 | Caratese | |||||||||
Borgo S.Donnino | 2:1 | Forlì | |||||||||
Fanfulla | 0:1 | Lentigione | |||||||||
Ghiviborgo | 1:1 | Seravezza Pozzi | |||||||||
Castelfidardo | 0:1 | Notaresco | |||||||||
Afragolese | 0:2 | Torres | |||||||||
Aprilia | 1:2 | Nuova Florida | |||||||||
Cerignola | 2:1 | San Giorgio | |||||||||
Biancavilla | 0:0 | S.Maria Cilento | |||||||||
San Luca | 2:0 | Rende | |||||||||
Sliema Wander. | 1:0 | Balzan FC | |||||||||
Hamrun Spart. | 0:0 | Birkirkara FC | |||||||||
Bengaluru FC | 3:0 | Chennaiyin FC | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match