Bologna | 2:2 | Genoa | |||||||||
Atalanta BC | 2:1 | Sassuolo | |||||||||
Fiorentina | 1:3 | Inter |
|
||||||||
Getafe | 1:2 | Atlético Madrid |
|
||||||||
Athletic | 1:2 | Rayo Vallecano |
|
||||||||
Levante | 0:2 | Celta de Vigo |
|
||||||||
Cuiabá-MT | 2:2 | Fluminense |
|
||||||||
Guarani | 2:0 | Remo | |||||||||
I. Moengotapoe | 0:6 | CD Olimpia | |||||||||
Karagümrük | 0:0 | Antalyaspor |
|
||||||||
C. Rizespor | 1:2 | Altay SK | |||||||||
Besiktas | 3:3 | Adana Demirspor | |||||||||
Y. Malatyaspor | 0:1 | Sivasspor |
|
||||||||
Fortuna Sittard | 0:5 | Ajax |
|
||||||||
RKC Waalwijk | 1:2 | Willem II | |||||||||
FC Zürich | 2:2 | Servette FC |
|
||||||||
Vojvodina | 2:1 | Kolubara | |||||||||
FC Honka II | 0:0 | Pargas IF | |||||||||
NK Pitomaca | 0:7 | HNK Rijeka | |||||||||
NK Dugopolje | 8:9 on pens | NK Lokomotiva | |||||||||
Vuteks Sloga | 0:3 | NK Istra | |||||||||
Mlad. Zdralovi | 3:1 | Inker | |||||||||
NK Primorac (B) | 1:2 | Hajduk Split | |||||||||
TuS Holzkirchen | 1:2 | SV Erlbach | |||||||||
TSV Ampfing | 5:2 | TSV Grünwald | |||||||||
SB Rosenheim | 2:0 | SSV Eggenfelden | |||||||||
Füchse Berlin | 5:0 | Fort. Biesdorf | |||||||||
TuS Harsefeld | 4:0 | Cranz-Estebrüg. | |||||||||
BV Gräfrath | 1:2 | 1.FC M'gladbach | |||||||||
SG Schönebeck | 1:2 | Velbert 02 | |||||||||
TSV Ronsdorf | 1:5 | SC Velbert | |||||||||
MSV Düsseldorf | 1:0 | Cronenberger SC | |||||||||
BTS Neustadt | 1:3 | FC Oberneuland | |||||||||
Sebaldsbrück | 5:1 | 1.FC Burg | |||||||||
BSC Hastedt | 3:6 | Woltmershausen | |||||||||
Leher TS | 2:1 | Komet Arsten | |||||||||
SV Türkspor | 3:1 | TSV Hasenbüren | |||||||||
VfL 07 Bremen | 0:2 | Brinkumer SV | |||||||||
Defensa | 0:0 | Banfield | |||||||||
San Martín (T) | 0:0 | Belgrano | |||||||||
Santos FC | 0:1 | Los Chankas | |||||||||
CD La Equidad | 1:1 | Pereira | |||||||||
Alianza FC | 3:0 | Patriotas | |||||||||
Guabirá | 4:0 | Club San José | |||||||||
Orsomarso SC | 2:1 | Boyacá Chicó | |||||||||
MFK Mykolaiv | 0:3 | Rukh Lviv | |||||||||
Metalist | 2:1 | Desna | |||||||||
Lions FC | 6:0 | Casuarina FC | |||||||||
Sloboda Tuzla | 1:1 | HSK Posusje | |||||||||
Velez Mostar | 0:3 | B. Banja Luka | |||||||||
S. Brijeg U17 | 6:2 | Posusje U17 | |||||||||
El Ahly | 2:3 on pens | Gaish | |||||||||
Suwon Bluewings | 3:2 | Gangwon FC | |||||||||
Gwangju FC | 1:2 | Jeonbuk Hyundai | |||||||||
Pohang Steelers | 1:2 | Ulsan HD | |||||||||
Somuz Falticeni | 1:4 | FC Voluntari | |||||||||
Minaur | 3:1 | ACSM Poli Iasi | |||||||||
Petrolul | 0:1 | FC U Craiova | |||||||||
CS Mioveni | 4:5 on pens | FC Rapid | |||||||||
Ruch Zd. | 0:6 | Z. Sosnowiec | |||||||||
Polonia Sroda | 0:2 | GKS Jastrzebie | |||||||||
Jagiellonia | 1:3 | Lechia Gdansk | |||||||||
KKS Kalisz | 2:1 | Pogon Szczecin | |||||||||
Sl. Wroclaw II | 0:3 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Vlasim | 1:2 | Sigma Olomouc | |||||||||
Viktoria Plzen | 2:1 | Pribram | |||||||||
SFC Opava | 2:4 | Mlada Boleslav | |||||||||
Jihlava | 2:0 | Pardubice | |||||||||
Carmarthen | 1:0 | Risca United | |||||||||
Connah's Quay | 6:3 | Airbus UK | |||||||||
Newtown | 5:0 | Caernarfon | |||||||||
Prestatyn | 3:4 | Holywell | |||||||||
Aberystwyth | 2:5 | Cardiff Met | |||||||||
Barry Town | 3:0 | Trefelin BGC | |||||||||
Haverfordwest | 5:0 | Undy | |||||||||
Bangor City | 7:8 on pens | Bala | |||||||||
Kuwait SC | 2:0 | Al-Salt SC | |||||||||
Union SG | 7:0 | FC Lebbeke | |||||||||
Brabrand IF | 0:1 | Kolding IF | |||||||||
FC Helsingör | 0:3 | Odense BK | |||||||||
Akademisk BK | 0:2 | FC Fredericia | |||||||||
Lyngby BK | 0:4 | Aalborg BK | |||||||||
Olimpia | 1:2 | Nacional | |||||||||
Alfreton | 1:0 | Leamington | |||||||||
FA Tartu Kalev | 4:2 | Nomme United | |||||||||
FCI Tallinn | 2:3 | FC Flora U21 | |||||||||
Läänemaa U19 | 2:2 | Keila JK U19 | |||||||||
FC Flora U19 | 1:5 | Tulevik U19 | |||||||||
JK Volta U19 | 3:9 | Kalev U19 | |||||||||
FC Nomme U19 | 0:1 | FC Helios U19 | |||||||||
Doncaster | 2:1 | Man City U21 | |||||||||
Bradford | 0:3 | Man Utd U21 | |||||||||
Cambridge Utd. | 1:0 | Tottenham U21 | |||||||||
Cienciano | 2:2 | UTC | |||||||||
Ayacucho FC | 0:1 | Alianza Atl. | |||||||||
Dundalk FC | 3:1 AET | Finn Harps | |||||||||
Tampines Rovers | postponed | LC Sailors | |||||||||
Crewe Alexandra | 1:3 | Morecambe FC | |||||||||
Gillingham FC | 1:1 | Charlton | |||||||||
Portsmouth | 2:2 | Plymouth | |||||||||
Crawley Town | 2:2 | Harrogate Town | |||||||||
Dover Athletic | 0:0 | Solihull Moors | |||||||||
Alessandria | 1:3 | Ascoli | |||||||||
Benevento | 4:1 | Cittadella | |||||||||
Crotone | 0:3 | Lecce | |||||||||
Pisa | 2:1 | Monza | |||||||||
Pordenone | 1:1 | Reggio Calabria | |||||||||
SPAL | 3:2 | LR Vicenza | |||||||||
Cosenza | 2:0 | Como | |||||||||
Chertanovo | 1:3 | Enisey 2 | |||||||||
Peresvet | 5:0 | Kolomna | |||||||||
Leixões U23 | 0:1 | Braga U23 | |||||||||
Varzim | 3:1 | CF Estrela | |||||||||
SC Covilhã | 0:2 | Vit. Guimarães |
|
||||||||
FC Schaffhausen | 2:1 | FC Thun | |||||||||
FC Vaduz | 2:0 | FC Winterthur |
|
||||||||
FC Aarau | 2:0 | FC Wil 1900 | |||||||||
SZ Peng City | 1:0 | HLJ Ice City | |||||||||
MZ Hakka | 4:2 | NJ City | |||||||||
BJ IT | 0:2 | CD Rongcheng | |||||||||
GuiZ FC | 0:2 | NT Zhiyun | |||||||||
Wólczanka | 1:1 | Czarni Polaniec | |||||||||
Helsingborgs IF | 3:0 | J-Södra IF | |||||||||
Kyzylzhar II | 2:1 | Taraz-Karatau | |||||||||
FK Ekibastuz | 4:0 | Igilik | |||||||||
Kairat-Zhas | 0:1 | FK Aksu | |||||||||
Shakhter-Bulat | 3:0 | Akad. Ontustik | |||||||||
Baikonur | 0:4 | Okzhetpes | |||||||||
Maktaaral | 1:1 | Kyran | |||||||||
Mash'al | 0:0 | Sogdiana | |||||||||
Bunyodkor | 3:2 | Loko Tashkent | |||||||||
Namestovo | 0:3 | Pohronie | |||||||||
STK Samorin | 1:0 on pens | SKF Sered | |||||||||
Raca Bratislava | 0:3 | AS Trencin | |||||||||
Liverpool U18 | postponed | Derby U18 | |||||||||
FC Gleisdorf 09 | 0:6 | Sturm Graz II | |||||||||
Ramlingen-E. | 3:0 | HSC/BW Tündern | |||||||||
Groningen U18 | 5:2 | Vitesse U18 | |||||||||
FC Farvagny | 0:1 | Ajoie-Monterri | |||||||||
AKA WAC U18 | 1:2 | AKA Admira U18 | |||||||||
Villa Teresa | 0:1 | Uruguay FC | |||||||||
CA Atenas | 0:2 | Danubio FC | |||||||||
Ilbirs Bishkek | 2:3 | Dordoi Bishkek | |||||||||
Kara-Balta | 0:2 | Alga Bishkek | |||||||||
Alay Osh | 2:2 | Abdysh-Ata Kant | |||||||||
Neftchi | 0:0 | Kaganat | |||||||||
Fayzkand Vose | 0:1 | FK Khujand | |||||||||
Ravshan Kulob | 1:2 | ZSKA Dushanbe | |||||||||
Istiqlol | 1:0 | Vakhsh | |||||||||
BKMA Yerevan | 0:2 | Ararat Yerevan | |||||||||
EB/Streymur III | 2:1 | NSÍ Runa IV | |||||||||
Rodopa | 0:4 | Loko Plovdiv | |||||||||
Yambol 1915 | 0:3 | Arda Kardzhali | |||||||||
Rozova Dolina | 0:6 | Beroe | |||||||||
Krumovgrad | 1:0 AET | Tsarsko Selo | |||||||||
Montana | 1:0 | CSKA 1948 | |||||||||
Etar | 1:0 AET | Botev Plovdiv | |||||||||
Al-Shamal SC | 2:1 | Qatar SC | |||||||||
Al-Arabi SC | 1:0 | Al-Sailiya SC | |||||||||
Umm Salal SC | 1:1 | Al-Ahli SC | |||||||||
Sfintul Gheor. | 0:1 | Petrocub | |||||||||
CF América U20 | 0:1 | Santos U20 | |||||||||
FC Juárez U20 | 1:2 | San Luis U20 | |||||||||
Bengaluru II | 5:3 | Indian Navy | |||||||||
Delhi FC | 1:0 | Kerala Blasters | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Nicolò Gigli Rimini | 1:1 | |
J. Eichhorn FSV Frankfurt | 3:1 | |
Malik Memisevic FSV Frankfurt | 2:1 | |
Bekem Bicki FCA Walldorf | 2:0 | |
L. Sorrentino Fermana | 1:0 |