Maccabi Haifa | 0:0 | Feyenoord |
|
||||||||
M. Tel Aviv | 4:1 | Alashkert FC | |||||||||
Bournemouth | 2:1 | QPR |
|
||||||||
Blackburn | 2:0 | Hull City | |||||||||
Blackpool | 0:3 | Huddersfield | |||||||||
Sheff Utd | 2:2 | Preston | |||||||||
Reading | 3:1 | Peterborough | |||||||||
West Brom | 0:0 | Derby | |||||||||
Bosnia U17 | 0:0 | Slovakia U17 | |||||||||
Romania U16 | 0:0 | Bosnia U16 | |||||||||
Sport Recife | 0:1 | Internacional |
|
||||||||
Viborg FF Res. | 4:1 | AaB Reserves | |||||||||
Ilves | 1:0 | Helsinki IFK | |||||||||
FC KTP | 0:1 | SJK Seinäjoki | |||||||||
NK Nehaj Senj | 3:7 | HNK Gorica | |||||||||
SV Bruckmühl | 4:2 | Kirchheimer SC | |||||||||
SB Traunstein | 1:2 | SF Schwaig | |||||||||
WSC Frisia | 0:0 | SV Bevern | |||||||||
VfR Mannheim | 2:0 | FC Kirrlach | |||||||||
SV Halstenbek | 2:3 | Teutonia 05 | |||||||||
Gimnasia | 0:0 | Vélez Sarsfield |
|
||||||||
CA Talleres | 2:1 | Platense | |||||||||
Arsenal Sarandí | 0:0 | CA Colon | |||||||||
Central Córdoba | 2:0 | Atl. Tucumán | |||||||||
Quilmes | 2:1 | Tigre | |||||||||
Pachuca | 1:2 | Toluca | |||||||||
Quindío | 1:2 | Deportivo Pasto | |||||||||
Atlético Huila | 1:2 | Deportes Tolima | |||||||||
Palmaflor | 0:0 | Nacional Potosí | |||||||||
Always Ready | 4:0 | Real Santa Cruz | |||||||||
Reno. Yamaguchi | 4:1 | Zweig. Kanazawa | |||||||||
V-V. Nagasaki | 5:1 | Monte. Yamagata | |||||||||
Peninsula Power | 0:3 | Brisbane Roar | |||||||||
Santa Cruz | 1:0 | Deportes Temuco | |||||||||
Garliava | 0:2 | Hegelmann | |||||||||
Velke Mezirici | 0:5 | SFC Opava | |||||||||
Airdrieonians | 2:1 | Alloa Athletic | |||||||||
Nagoya Grampus | 4:2 | Daegu FC | |||||||||
Ulsan HD | 3:2 on pens | Kawasaki Front. | |||||||||
Istiqlol | 0:1 | Persepolis | |||||||||
Al-Nassr | 1:0 | Tractor | |||||||||
Sharjah FC | 5:6 on pens | Al-Wahda | |||||||||
Rangers B | 3:0 | Ayr United | |||||||||
Lyra-Lierse | 0:5 | KMSK Deinze | |||||||||
Mouscron | 3:1 | KVK Wellen | |||||||||
Padova | 1:0 | Legnago | |||||||||
Brackley | 1:3 | Darlington | |||||||||
Keila JK U19 | 1:0 | FC Flora U19 | |||||||||
Levadia U19 | 2:0 | Läänemaa U19 | |||||||||
FC Nomme U19 | 6:0 | JK Volta U19 | |||||||||
FC Flora U17 | 3:2 | Harju JK U17 | |||||||||
Morecambe FC | 0:1 | Everton U21 | |||||||||
Tranmere Rovers | 4:1 | Leeds U21 | |||||||||
Walsall | 1:0 | Brighton U21 | |||||||||
Leyton Orient | 1:0 | Southampton U21 | |||||||||
Ipswich | 1:2 | West Ham U21 | |||||||||
Sligo Rovers | 2:1 | Dundalk FC | |||||||||
Lincoln City | postponed | Rotherham | |||||||||
Newport County | postponed | Northampton | |||||||||
Sutton Utd | postponed | Hartlepool | |||||||||
Union Española | 2:3 | U. de Chile | |||||||||
La Serena | 2:0 | O'Higgins | |||||||||
AC Ajaccio | 1:0 | Paris FC | |||||||||
Dinamo Barnaul | 0:0 | Torpedo Miass | |||||||||
Irtysh Omsk | 3:1 | Spartak Tuymazy | |||||||||
Viitorul Tg.Jiu | 1:1 | FC Hermannstadt | |||||||||
Braga U23 | 2:0 | Académica U23 | |||||||||
Bandirmaspor | 1:2 | Eyüpspor | |||||||||
Erzurumspor FK | 0:2 | Ümraniyespor | |||||||||
FC Thun | 1:0 | Stade-Lausanne |
|
||||||||
Pardubice U19 | 1:1 | Ostrava U19 | |||||||||
Helsingborgs IF | 1:1 | Trelleborg | |||||||||
Kokand 1912 | 2:2 | Mash'al | |||||||||
Slovan Sabinov | 0:4 | Michalovce | |||||||||
FC Pata | 0:4 | Spartak Trnava | |||||||||
TSV Rain/Lech | 0:2 | Eltersdorf | |||||||||
FC Augsburg II | 3:1 | W. Burghausen | |||||||||
FSV Mainz 05 II | 1:2 | FC 08 Homburg | |||||||||
Hessen Kassel | 0:0 | K. Offenbach | |||||||||
Schott Mainz | 0:1 | FSV Frankfurt | |||||||||
FCA Walldorf | 0:2 | SV Elversberg |
|
||||||||
Hoffenheim II | 1:2 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
VfR Aalen | 1:0 | FC Gießen | |||||||||
SC Wiedenbrück | 0:0 | M'gladbach II | |||||||||
Pr. Münster | 2:3 | RW Essen |
|
||||||||
Schalke 04 II | 5:3 | Rot Weiss Ahlen | |||||||||
TeBe Berlin | 1:1 | Altglienicke | |||||||||
SK Treibach | 3:2 | Allerheiligen | |||||||||
Union Gurten | 5:1 | Wolfsberg II | |||||||||
Grödig | postponed | USK Anif | |||||||||
Kirchanschöring | 2:0 | 1865 Dachau | |||||||||
VfR Garching | 1:2 | SpVgg Hankofen | |||||||||
Vitesse U18 | 3:0 | NEC U18 | |||||||||
AFC U18 | 4:2 | Twente U18 | |||||||||
PEC Zwolle U17 | 1:2 | Feyenoord U17 | |||||||||
FC La Tour | 2:4 | FC Fribourg | |||||||||
Lafnitz II | 1:1 | ESV St. Michael | |||||||||
Heiligenkreuz | 1:1 | DSV Leoben | |||||||||
Mettersdorf | 0:3 | ASK Voitsberg | |||||||||
Bruck/Mur | 4:2 | Lebring | |||||||||
Gnas | 3:0 | FC Gamlitz | |||||||||
SV Rottenmann | 1:2 | Ilz | |||||||||
Fürstenfeld | 1:0 | Frauental | |||||||||
Wildon | 2:0 | Liezen | |||||||||
Zirl | 2:1 | Innsbrucker AC | |||||||||
Uni. Católica | 1:3 | Independiente | |||||||||
Alashkert II | 1:1 | Urartu II | |||||||||
BKMA Yerevan II | 0:1 | Ararat-Arm. II | |||||||||
Copenhagen U19 | 2:0 | Bröndby IF U19 | |||||||||
Víkingur G IV | 3:3 | EB/Strey. IV | |||||||||
GX PG Haliao | 2:2 | QD West Coast | |||||||||
SH JD Huilong | 1:1 | SX Longjin | |||||||||
Shkendija | 0:0 | FC Shkupi | |||||||||
AmaZulu FC | 0:0 | SuperSport Utd. | |||||||||
Mohammedan | 0:2 | Bengaluru U. | |||||||||
CR Police | 0:0 | Indian Air F. | |||||||||
Bashund. Kings | 3:0 | Saif SC | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
T. Bondarenko Skalica (Own Goal) | 1:3 | |
Edgar Lastre Comerciantes | 1:2 | |
A. Ugarriza Dep. Garcilaso | 1:1 | |
Luciano Cabral Coquimbo Unido | 0:1 | |
Philip Yeboah Lucchese | 1:3 |