Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 17 14/15
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Cherta | 2:6 | FK Tam (3.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 12:00 PM
|
||||
100 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 38' | |||
0:2 | 49' | |||
0:3 | 52' | |||
71' | 1:3 | |||
1:4 | 77' | |||
82' | 2:4 | |||
2:5 | 84' | |||
2:6 | 86' | |||
(12.) FK Pod | 1:3 | Zenit (8.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 1:00 PM
|
||||
150 · Maksim Matyunin | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 5' | |||
1:2 | 13' | |||
1:3 | 70' | |||
(13.) Metall | 0:1 | Ryazan (2.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 1:00 PM
|
||||
300 · Aleksandr Borisov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
(5.) Kaluga | 0:2 | Fakel (1.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 3:00 PM
|
||||
700 · Gennadi Anoshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
59' | ||||
0:2 | 84' | |||
(9.) Bryans | 0:1 | Vityaz (10.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Eduard Sokolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 60' | |||
(6.) Metall | 1:0 | FK Ore (15.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 4:00 PM
|
||||
700 · Dmitriy Lipovoy | ||||
Course of play | ||||
45+1' | 1:0 | |||
(11.) AVGD | 1:2 | Liski (4.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 4:00 PM
|
||||
500 · Evgeni Gerasimenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 60' | |||
68' | 1:1 | |||
1:2 | 85' | |||
(7.) Vybor- | 2:0 | Tula-2 (16.) | ||
Thu
Oct 23, 2014
- 5:00 PM
|
||||
200 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Voronezh | 17 | 26 | 43 | |
2 | FK Ryazan | 17 | 17 | 39 | |
3 | Tambov | 17 | 25 | 34 | |
4 | Loko Liski | 17 | 9 | 33 | |
5 | Met. Lipetsk | 17 | 4 | 27 | |
6 | Zenit Penza | 17 | 3 | 27 | |
7 | FK Kaluga | 17 | 12 | 27 | |
8 | Vybor-Kurbatovo | 17 | 7 | 27 | |
9 | Vityaz Podolsk | 17 | -5 | 24 | |
10 | Dinamo Bryansk | 17 | 3 | 22 | |
11 | Avangard Kursk | 17 | 4 | 21 | |
12 | FK Podolje | 17 | -18 | 19 | |
13 | Metallurg Vyksa | 17 | -15 | 10 | |
14 | Chertanovo | 17 | -22 | 9 | |
15 | Orel | 17 | -23 | 8 | |
16 | Arsenal-2 Tula | 17 | -27 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...