Fortuna Liga
Czech Republic
League level:
First Tier
Reigning champion:
AC Sparta Prague
Record-holding champions:
AC Sparta Prague 13 time(s)
UEFA coefficient:
11. Pos. 36.050 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 453
- Foreigners: 135 Players 29.8%
- ø-Market value: €612k
- ø-Age: 26.2
Complete Fortuna Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/30/224:00 PM | ||||||
(8.) Zbrojovka Brno | 2:2 | Slovacko (9.) | ||||
(15.) Banik Ostrava | 0:3 | Sigma Olomouc (2.) | ||||
(10.) Trinity Zlin | 0:0 | Mlada Boleslav (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Teplice | 2:2 | Viktoria Plzen (7.) | ||||
Sun 7/31/224:00 PM | ||||||
(14.) Pardubice | 0:2 | C. Budejovice (3.) | ||||
(5.) Hradec Kralove | 1:0 | Slavia Prague (12.) | ||||
(16.) Jablonec | 0:3 | Bohemians 1905 (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Sparta Prague | 1:2 | Slovan Liberec (4.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/6/224:00 PM | ||||||
(1.) Slovan Liberec | 5:1 | Teplice (15.) | ||||
(5.) Viktoria Plzen | 2:1 | Pardubice (16.) | ||||
(9.) Sigma Olomouc | 0:2 | Zbrojovka Brno (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Bohemians 1905 | 3:3 | Banik Ostrava (12.) | ||||
Sun 8/7/224:00 PM | ||||||
(10.) C. Budejovice | 0:2 | Sparta Prague (6.) | ||||
(3.) Slovacko | 1:0 | Hradec Kralove (7.) | ||||
(11.) Mlada Boleslav | 2:2 | Jablonec (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Slavia Prague | 4:1 | Trinity Zlin (14.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/13/224:00 PM | ||||||
(9.) Banik Ostrava | 3:1 | Trinity Zlin (16.) | ||||
(15.) Teplice | 0:1 | Bohemians 1905 (2.) | ||||
(1.) Zbrojovka Brno | 3:1 | Mlada Boleslav (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Hradec Kralove | 1:2 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
Sun 8/14/224:00 PM | ||||||
(14.) Jablonec | 2:3 | Slavia Prague (5.) | ||||
(12.) Pardubice | 2:1 | Slovan Liberec (4.) | ||||
(8.) C. Budejovice | 2:2 | Slovacko (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Sparta Prague | 2:0 | Sigma Olomouc (11.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/20/224:00 PM | ||||||
(11.) Banik Ostrava | 1:2 | Teplice (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Mlada Boleslav | 1:3 | Sparta Prague (3.) | ||||
Sun 8/21/224:00 PM | ||||||
(16.) Trinity Zlin | 2:2 | Jablonec (14.) | ||||
(5.) Slovan Liberec | 1:1 | C. Budejovice (9.) | ||||
(12.) Sigma Olomouc | 1:2 | Slovacko (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 7:0 | Pardubice (13.) | ||||
Mon 8/22/227:00 PM | ||||||
(6.) Bohemians 1905 | 1:2 | Hradec Kralove (8.) | ||||
Wed 11/9/225:00 PM | ||||||
(1.) Viktoria Plzen | 4:0 | Zbrojovka Brno (7.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/27/224:00 PM | ||||||
(13.) Jablonec | 1:1 | Banik Ostrava (12.) | ||||
(9.) Teplice | 0:0 | Trinity Zlin (14.) | ||||
(16.) Pardubice | 0:3 | Mlada Boleslav (11.) | ||||
(10.) C. Budejovice | 0:1 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Sparta Prague | 1:1 | Bohemians 1905 (6.) | ||||
Sun 8/28/224:00 PM | ||||||
(5.) Hradec Kralove | 1:0 | Sigma Olomouc (15.) | ||||
(7.) Slovacko | 1:2 | Slovan Liberec (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Zbrojovka Brno | 0:4 | Slavia Prague (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/30/225:30 PM | ||||||
(10.) Trinity Zlin | 2:1 | Pardubice (16.) | ||||
(9.) Bohemians 1905 | 1:2 | C. Budejovice (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) Jablonec | 1:1 | Sparta Prague (5.) | ||||
Wed 8/31/225:30 PM | ||||||
(12.) Mlada Boleslav | 1:2 | Hradec Kralove (3.) | ||||
(13.) Banik Ostrava | 1:2 | Zbrojovka Brno (6.) | ||||
(1.) Viktoria Plzen | 3:0 | Slovacko (8.) | ||||
(14.) Sigma Olomouc | 1:1 | Slovan Liberec (4.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 6:0 | Teplice (11.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/3/224:00 PM | ||||||
(11.) Teplice | 3:2 | Jablonec (15.) | ||||
(5.) Slovan Liberec | 0:1 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
(10.) C. Budejovice | 0:2 | Mlada Boleslav (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Sparta Prague | 0:0 | Trinity Zlin (13.) | ||||
Sun 9/4/224:00 PM | ||||||
(3.) Hradec Kralove | 0:0 | Banik Ostrava (14.) | ||||
(16.) Pardubice | 0:2 | Sigma Olomouc (12.) | ||||
(7.) Zbrojovka Brno | 1:2 | Bohemians 1905 (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Slovacko | 1:1 | Slavia Prague (2.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/10/224:00 PM | ||||||
(14.) Trinity Zlin | 2:3 | Zbrojovka Brno (6.) | ||||
(15.) Sigma Olomouc | 2:3 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Teplice | 2:2 | Sparta Prague (4.) | ||||
Sun 9/11/224:00 PM | ||||||
(10.) Banik Ostrava | 3:0 | Pardubice (16.) | ||||
(13.) Jablonec | 3:0 | Hradec Kralove (5.) | ||||
(11.) Mlada Boleslav | 1:1 | Slovacko (8.) | ||||
(7.) Bohemians 1905 | 0:2 | Slovan Liberec (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 6:1 | C. Budejovice (12.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/17/224:00 PM | ||||||
(7.) Zbrojovka Brno | 2:2 | Teplice (9.) | ||||
(15.) C. Budejovice | 0:3 | Sigma Olomouc (11.) | ||||
(3.) Slovan Liberec | 1:3 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Sparta Prague | 1:1 | Banik Ostrava (13.) | ||||
Sun 9/18/224:00 PM | ||||||
(5.) Hradec Kralove | 0:0 | Trinity Zlin (14.) | ||||
(16.) Pardubice | 0:1 | Bohemians 1905 (4.) | ||||
(12.) Slovacko | 0:2 | Jablonec (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Viktoria Plzen | 3:0 | Slavia Prague (2.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/1/224:00 PM | ||||||
(14.) Banik Ostrava | 1:2 | C. Budejovice (13.) | ||||
(10.) Mlada Boleslav | 1:1 | Sigma Olomouc (12.) | ||||
(4.) Bohemians 1905 | 1:1 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 2:1 | Hradec Kralove (6.) | ||||
Sun 10/2/224:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 0:2 | Slovacko (11.) | ||||
(8.) Jablonec | 3:1 | Zbrojovka Brno (7.) | ||||
(9.) Teplice | 5:1 | Pardubice (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 3:0 | Slovan Liberec (5.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/8/224:00 PM | ||||||
(5.) Hradec Kralove | 4:1 | Teplice (10.) | ||||
(7.) Zbrojovka Brno | 0:4 | Sparta Prague (3.) | ||||
(16.) Pardubice | 1:0 | Jablonec (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Viktoria Plzen | 2:0 | Mlada Boleslav (11.) | ||||
Sun 10/9/224:00 PM | ||||||
(13.) C. Budejovice | 2:2 | Trinity Zlin (15.) | ||||
(12.) Slovacko | 2:4 | Bohemians 1905 (4.) | ||||
(6.) Slovan Liberec | 0:0 | Banik Ostrava (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Sigma Olomouc | 2:0 | Slavia Prague (2.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/15/224:00 PM | ||||||
(12.) Teplice | 0:2 | C. Budejovice (8.) | ||||
(4.) Hradec Kralove | 2:1 | Zbrojovka Brno (9.) | ||||
(5.) Bohemians 1905 | 1:1 | Sigma Olomouc (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 5:2 | Pardubice (16.) | ||||
Sun 10/16/223:00 PM | ||||||
(10.) Banik Ostrava | 3:1 | Slovacko (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 2:1 | Slovan Liberec (7.) | ||||
(11.) Jablonec | 0:3 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 2:1 | Mlada Boleslav (13.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/22/224:00 PM | ||||||
(6.) Sigma Olomouc | 2:1 | Trinity Zlin (15.) | ||||
(16.) Pardubice | 1:3 | Zbrojovka Brno (8.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 2:0 | Jablonec (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Viktoria Plzen | 3:1 | Banik Ostrava (12.) | ||||
Sun 10/23/223:00 PM | ||||||
(11.) C. Budejovice | 0:3 | Hradec Kralove (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Slovacko | 2:1 | Teplice (13.) | ||||
(9.) Mlada Boleslav | 4:3 | Bohemians 1905 (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 4:0 | Sparta Prague (3.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/29/223:00 PM | ||||||
(4.) Hradec Kralove | 1:3 | Pardubice (16.) | ||||
(10.) Jablonec | 3:0 | C. Budejovice (14.) | ||||
(9.) Banik Ostrava | 3:1 | Mlada Boleslav (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 0:3 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
Sun 10/30/223:00 PM | ||||||
(5.) Zbrojovka Brno | 3:0 | Slovan Liberec (8.) | ||||
(12.) Teplice | 2:1 | Sigma Olomouc (7.) | ||||
(6.) Bohemians 1905 | 1:4 | Slavia Prague (2.) | ||||
Wed 11/9/227:30 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 4:0 | Slovacko (11.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/5/223:00 PM | ||||||
(5.) Bohemians 1905 | 3:2 | Trinity Zlin (15.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 3:0 | Jablonec (14.) | ||||
(11.) C. Budejovice | 3:2 | Zbrojovka Brno (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Viktoria Plzen | 0:1 | Sparta Prague (3.) | ||||
Sun 11/6/223:00 PM | ||||||
(9.) Mlada Boleslav | 3:0 | Teplice (13.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 2:0 | Hradec Kralove (4.) | ||||
(10.) Slovacko | 1:0 | Pardubice (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Slavia Prague | 3:1 | Banik Ostrava (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/12/223:00 PM | ||||||
(12.) Teplice | 2:1 | Slovan Liberec (9.) | ||||
(14.) Jablonec | 1:2 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
(11.) Banik Ostrava | 4:1 | Bohemians 1905 (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 1:0 | C. Budejovice (13.) | ||||
Sun 11/13/223:00 PM | ||||||
(5.) Hradec Kralove | 1:2 | Slovacko (8.) | ||||
(16.) Pardubice | 1:1 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
(10.) Zbrojovka Brno | 2:3 | Sigma Olomouc (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 0:4 | Slavia Prague (2.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/28/233:00 PM | ||||||
(5.) Bohemians 1905 | 2:0 | Teplice (12.) | ||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:2 | Hradec Kralove (4.) | ||||
(6.) Slovacko | 1:0 | C. Budejovice (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Sigma Olomouc | 1:1 | Sparta Prague (3.) | ||||
Sun 1/29/233:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 5:1 | Jablonec (14.) | ||||
(8.) Mlada Boleslav | 0:0 | Zbrojovka Brno (10.) | ||||
(9.) Slovan Liberec | 1:1 | Pardubice (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 1:1 | Banik Ostrava (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/4/233:00 PM | ||||||
(14.) Jablonec | 2:2 | Trinity Zlin (15.) | ||||
(12.) Teplice | 0:5 | Banik Ostrava (9.) | ||||
(5.) Slovacko | 0:0 | Sigma Olomouc (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) Pardubice | 0:2 | Slavia Prague (1.) | ||||
Sun 2/5/233:00 PM | ||||||
(13.) C. Budejovice | 0:2 | Slovan Liberec (8.) | ||||
(11.) Zbrojovka Brno | 1:3 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
(6.) Hradec Kralove | 0:2 | Bohemians 1905 (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 4:1 | Mlada Boleslav (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/11/233:00 PM | ||||||
(9.) Banik Ostrava | 1:2 | Jablonec (12.) | ||||
(15.) Trinity Zlin | 2:1 | Teplice (13.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 0:1 | Slovacko (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 2:0 | Zbrojovka Brno (11.) | ||||
Sun 2/12/233:00 PM | ||||||
(7.) Sigma Olomouc | 2:2 | Hradec Kralove (6.) | ||||
(10.) Mlada Boleslav | 0:1 | Pardubice (16.) | ||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:1 | C. Budejovice (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Bohemians 1905 | 2:6 | Sparta Prague (3.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/18/233:00 PM | ||||||
(7.) Hradec Kralove | 0:1 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
(10.) Zbrojovka Brno | 2:1 | Banik Ostrava (11.) | ||||
(9.) Slovan Liberec | 2:2 | Sigma Olomouc (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Teplice | 1:1 | Slavia Prague (1.) | ||||
Sun 2/19/233:00 PM | ||||||
(16.) Pardubice | 2:1 | Trinity Zlin (15.) | ||||
(12.) C. Budejovice | 1:0 | Bohemians 1905 (6.) | ||||
(4.) Slovacko | 2:0 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 3:0 | Jablonec (14.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/25/233:00 PM | ||||||
(16.) Trinity Zlin | 2:3 | Sparta Prague (3.) | ||||
(8.) Mlada Boleslav | 2:2 | C. Budejovice (13.) | ||||
(7.) Bohemians 1905 | 1:1 | Zbrojovka Brno (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:1 | Slovan Liberec (9.) | ||||
Sun 2/26/233:00 PM | ||||||
(12.) Jablonec | 4:1 | Teplice (14.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 2:2 | Pardubice (15.) | ||||
(1.) Slavia Prague | 2:0 | Slovacko (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Banik Ostrava | 0:2 | Hradec Kralove (5.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/4/233:00 PM | ||||||
(11.) Zbrojovka Brno | 1:1 | Trinity Zlin (16.) | ||||
(15.) Pardubice | 1:1 | Banik Ostrava (13.) | ||||
(6.) Hradec Kralove | 1:4 | Jablonec (10.) | ||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:1 | Sigma Olomouc (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 4:1 | Teplice (14.) | ||||
Sun 3/5/232:00 PM | ||||||
(9.) Slovan Liberec | 1:3 | Bohemians 1905 (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Slovacko | 2:1 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) C. Budejovice | 1:0 | Slavia Prague (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/11/233:00 PM | ||||||
(13.) Banik Ostrava | 0:3 | Sparta Prague (2.) | ||||
(15.) Trinity Zlin | 2:2 | Hradec Kralove (7.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 3:0 | C. Budejovice (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 2:1 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
Sun 3/12/233:00 PM | ||||||
(14.) Teplice | 1:1 | Zbrojovka Brno (10.) | ||||
(8.) Mlada Boleslav | 4:0 | Slovan Liberec (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Bohemians 1905 | 2:0 | Pardubice (16.) | ||||
Wed 4/5/235:00 PM | ||||||
(9.) Jablonec | 1:1 | Slovacko (4.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/18/233:00 PM | ||||||
(10.) C. Budejovice | 2:1 | Banik Ostrava (13.) | ||||
(7.) Hradec Kralove | 0:2 | Sparta Prague (2.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 2:0 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Slovan Liberec | 2:2 | Slavia Prague (1.) | ||||
Sun 3/19/233:00 PM | ||||||
(4.) Slovacko | 3:0 | Trinity Zlin (16.) | ||||
(11.) Zbrojovka Brno | 1:2 | Jablonec (9.) | ||||
(14.) Pardubice | 3:1 | Teplice (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:2 | Bohemians 1905 (5.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/1/232:30 PM | ||||||
(13.) Banik Ostrava | 0:0 | Slovan Liberec (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 5:1 | C. Budejovice (11.) | ||||
(8.) Mlada Boleslav | 0:0 | Viktoria Plzen (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 4:0 | Sigma Olomouc (6.) | ||||
Sun 4/2/234:00 PM | ||||||
(14.) Teplice | 1:0 | Hradec Kralove (9.) | ||||
(2.) Sparta Prague | 3:1 | Zbrojovka Brno (12.) | ||||
(7.) Jablonec | 1:0 | Pardubice (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Bohemians 1905 | 1:0 | Slovacko (5.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/8/234:00 PM | ||||||
(10.) Slovan Liberec | 2:1 | Trinity Zlin (15.) | ||||
(5.) Slovacko | 0:1 | Banik Ostrava (11.) | ||||
(13.) Zbrojovka Brno | 1:2 | Hradec Kralove (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 3:2 | Jablonec (8.) | ||||
Sun 4/9/234:00 PM | ||||||
(12.) C. Budejovice | 0:3 | Teplice (14.) | ||||
(9.) Mlada Boleslav | 1:1 | Slavia Prague (2.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 2:2 | Bohemians 1905 (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(16.) Pardubice | 0:2 | Sparta Prague (1.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/15/234:00 PM | ||||||
(15.) Trinity Zlin | 0:1 | Sigma Olomouc (6.) | ||||
(14.) Teplice | 1:3 | Slovacko (5.) | ||||
(8.) Jablonec | 1:1 | Slovan Liberec (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Sparta Prague | 3:3 | Slavia Prague (2.) | ||||
Sun 4/16/234:00 PM | ||||||
(7.) Hradec Kralove | 2:1 | C. Budejovice (13.) | ||||
(12.) Zbrojovka Brno | 2:1 | Pardubice (16.) | ||||
(4.) Bohemians 1905 | 4:0 | Mlada Boleslav (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Banik Ostrava | 2:1 | Viktoria Plzen (3.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/22/234:00 PM | ||||||
(15.) Pardubice | 1:0 | Hradec Kralove (7.) | ||||
(5.) Slovacko | 1:1 | Sparta Prague (2.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 1:2 | Teplice (14.) | ||||
(8.) Mlada Boleslav | 1:0 | Banik Ostrava (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 3:0 | Bohemians 1905 (4.) | ||||
Sun 4/23/234:00 PM | ||||||
(9.) Slovan Liberec | 3:1 | Zbrojovka Brno (13.) | ||||
(12.) C. Budejovice | 5:1 | Jablonec (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 4:0 | Trinity Zlin (16.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/25/235:30 PM | ||||||
(14.) Teplice | 1:1 | Mlada Boleslav (9.) | ||||
(15.) Pardubice | 3:1 | Slovacko (5.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(12.) Banik Ostrava | 0:2 | Slavia Prague (1.) | ||||
Wed 4/26/235:30 PM | ||||||
(16.) Trinity Zlin | 4:1 | Bohemians 1905 (4.) | ||||
(10.) Jablonec | 2:2 | Sigma Olomouc (6.) | ||||
(8.) Hradec Kralove | 1:2 | Slovan Liberec (7.) | ||||
(13.) Zbrojovka Brno | 1:1 | C. Budejovice (11.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Sparta Prague | 2:1 | Viktoria Plzen (3.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/30/233:00 PM | ||||||
(10.) C. Budejovice | 3:1 | Pardubice (15.) | ||||
(5.) Slovacko | 1:0 | Zbrojovka Brno (14.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 1:3 | Sparta Prague (1.) | ||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:1 | Teplice (13.) | ||||
(6.) Sigma Olomouc | 1:4 | Banik Ostrava (12.) | ||||
(9.) Mlada Boleslav | 1:1 | Trinity Zlin (16.) | ||||
(2.) Slavia Prague | 1:1 | Hradec Kralove (8.) | ||||
(4.) Bohemians 1905 | 4:1 | Jablonec (11.) |