Ettan Norra
Sweden
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 380
- Foreigners: 53 Players 13.9%
- ø-Market value: €5k
- ø-Age: 23.1
Complete Ettan Norra schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/2/211:00 PM | ||||||
(4.) Brommapojkarna | 2:0 | IF Karlstad (12.) | ||||
Sat 4/3/211:00 PM | ||||||
(15.) Örebro Syr. | 0:3 | Sollentuna FK (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) IFK Haninge | 2:0 | Hudiksvalls FF (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Sylvia | 0:2 | Sandvikens IF (3.) | ||||
Mon 4/5/211:00 PM | ||||||
(9.) Dalkurd | 3:3 | Piteå IF (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Umeå FC | 1:0 | Hammarby TFF (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) Assyriska FF | 2:7 | Täby FK (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Gefle | 1:2 | IFK Luleå (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/10/211:00 PM | ||||||
(5.) Sandvikens IF | 0:0 | Brommapojkarna (6.) | ||||
(3.) Sollentuna FK | 1:1 | Gefle (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) IF Karlstad | 5:1 | IFK Haninge (11.) | ||||
(15.) Hudiksvalls FF | 1:2 | Sylvia (10.) | ||||
Sun 4/11/211:00 PM | ||||||
(13.) Piteå IF | 0:3 | Örebro Syr. (9.) | ||||
(2.) Täby FK | 2:2 | Umeå FC (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) IFK Luleå | 3:1 | Assyriska FF (16.) | ||||
Mon 4/12/217:00 PM | ||||||
(14.) Hammarby TFF | 1:3 | Dalkurd (4.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/17/211:00 PM | ||||||
(6.) Örebro Syr. | 1:0 | Hudiksvalls FF (15.) | ||||
(13.) Gefle | 1:2 | Dalkurd (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) IFK Luleå | 0:2 | Sandvikens IF (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Brommapojkarna | 2:0 | Umeå FC (11.) | ||||
Sun 4/18/214:00 PM | ||||||
(16.) Assyriska FF | 1:3 | IF Karlstad (4.) | ||||
(7.) Sylvia | 1:0 | Sollentuna FK (10.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(12.) Piteå IF | 2:2 | Hammarby TFF (14.) | ||||
Mon 4/19/218:15 PM | ||||||
(8.) IFK Haninge | 1:0 | Täby FK (9.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/23/217:00 PM | ||||||
(12.) Hudiksvalls FF | 1:0 | Gefle (15.) | ||||
Sat 4/24/211:00 PM | ||||||
(11.) Sollentuna FK | 0:0 | Brommapojkarna (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Dalkurd | 3:1 | Sylvia (9.) | ||||
Sun 4/25/211:00 PM | ||||||
(6.) Umeå FC | 1:0 | IFK Haninge (8.) | ||||
(7.) IF Karlstad | 0:2 | Örebro Syr. (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 1:0 | Piteå IF (14.) | ||||
(10.) Täby FK | 1:1 | IFK Luleå (5.) | ||||
Mon 4/26/217:00 PM | ||||||
(16.) Hammarby TFF | 0:3 | Assyriska FF (13.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/1/211:00 PM | ||||||
(15.) Gefle | 2:2 | Umeå FC (7.) | ||||
(10.) IF Karlstad | 0:1 | Hudiksvalls FF (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Örebro Syr. | 0:1 | Dalkurd (2.) | ||||
Sun 5/2/211:00 PM | ||||||
(13.) Piteå IF | 1:1 | Täby FK (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Brommapojkarna | 4:1 | IFK Haninge (12.) | ||||
(14.) Assyriska FF | 1:3 | Sandvikens IF (1.) | ||||
(8.) IFK Luleå | 1:4 | Sollentuna FK (6.) | ||||
Mon 5/3/217:00 PM | ||||||
(5.) Sylvia | 1:0 | Hammarby TFF (16.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/8/211:00 PM | ||||||
(2.) Dalkurd | 2:2 | Brommapojkarna (3.) | ||||
(7.) Hudiksvalls FF | 3:1 | IFK Luleå (10.) | ||||
(8.) Sollentuna FK | 1:3 | Assyriska FF (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Sandvikens IF | 0:0 | Örebro Syr. (5.) | ||||
(11.) Täby FK | 2:3 | Sylvia (4.) | ||||
Sun 5/9/211:00 PM | ||||||
(9.) Umeå FC | 0:1 | IF Karlstad (6.) | ||||
(16.) Hammarby TFF | 1:3 | Gefle (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) IFK Haninge | 1:2 | Piteå IF (12.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/13/214:00 PM | ||||||
(7.) Piteå IF | 3:0 | Sollentuna FK (11.) | ||||
Sat 5/15/214:00 PM | ||||||
(4.) Örebro Syr. | 2:1 | Täby FK (14.) | ||||
(5.) Sylvia | 0:2 | Umeå FC (6.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(2.) Brommapojkarna | 5:0 | Hudiksvalls FF (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Gefle | 1:1 | IFK Haninge (13.) | ||||
Sun 5/16/214:00 PM | ||||||
(9.) Assyriska FF | 3:1 | Dalkurd (3.) | ||||
(12.) IFK Luleå | 1:2 | Hammarby TFF (16.) | ||||
(8.) IF Karlstad | 1:3 | Sandvikens IF (1.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/22/214:00 PM | ||||||
(14.) IFK Haninge | 1:1 | Örebro Syr. (4.) | ||||
(1.) Sandvikens IF | 6:1 | Sollentuna FK (13.) | ||||
(15.) Täby FK | 0:3 | IF Karlstad (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Sylvia | 3:4 | Gefle (9.) | ||||
Sun 5/23/213:00 PM | ||||||
(5.) Umeå FC | 2:1 | Assyriska FF (11.) | ||||
(3.) Dalkurd | 1:1 | IFK Luleå (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(16.) Hammarby TFF | 1:3 | Brommapojkarna (2.) | ||||
Wed 6/30/217:00 PM | ||||||
(8.) Hudiksvalls FF | 2:1 | Piteå IF (10.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/29/211:00 PM | ||||||
(6.) Örebro Syr. | 0:1 | Sylvia (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Assyriska FF | 2:1 | Hudiksvalls FF (10.) | ||||
(4.) Umeå FC | 3:1 | Sandvikens IF (2.) | ||||
Sun 5/30/211:00 PM | ||||||
(13.) IFK Luleå | 3:3 | IF Karlstad (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Dalkurd | 1:0 | IFK Haninge (14.) | ||||
(1.) Brommapojkarna | 6:0 | Täby FK (15.) | ||||
Tue 6/1/217:00 PM | ||||||
(11.) Sollentuna FK | 2:0 | Hammarby TFF (16.) | ||||
Thu 8/5/211:00 PM | ||||||
(8.) Piteå IF | 2:0 | Gefle (12.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 6/3/217:00 PM | ||||||
(7.) Sylvia | 1:3 | Brommapojkarna (1.) | ||||
Fri 6/4/216:00 PM | ||||||
(9.) Gefle | 2:0 | Assyriska FF (11.) | ||||
Sat 6/5/214:00 PM | ||||||
(16.) Hammarby TFF | 2:3 | Örebro Syr. (5.) | ||||
(2.) Sandvikens IF | 3:2 | Dalkurd (4.) | ||||
(12.) Hudiksvalls FF | 0:1 | Umeå FC (3.) | ||||
Sun 6/6/211:00 PM | ||||||
(6.) IF Karlstad | 3:1 | Piteå IF (10.) | ||||
(15.) Täby FK | 1:3 | Sollentuna FK (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(13.) IFK Haninge | 1:0 | IFK Luleå (14.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/12/211:00 PM | ||||||
(14.) Assyriska FF | 0:1 | IFK Haninge (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Gefle | 4:1 | Täby FK (16.) | ||||
(4.) IF Karlstad | 2:0 | Sollentuna FK (9.) | ||||
(11.) Hudiksvalls FF | 1:1 | Dalkurd (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Örebro Syr. | 1:2 | Umeå FC (3.) | ||||
Sun 6/13/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 2:0 | Piteå IF (12.) | ||||
(15.) Hammarby TFF | 3:2 | Sandvikens IF (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) IFK Luleå | 3:1 | Sylvia (8.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/18/217:00 PM | ||||||
(3.) Umeå FC | 1:0 | IFK Luleå (13.) | ||||
Sat 6/19/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 3:0 | Örebro Syr. (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Piteå IF | 3:2 | Assyriska FF (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Sylvia | 5:0 | IFK Haninge (12.) | ||||
(10.) Sollentuna FK | 2:2 | Hudiksvalls FF (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 2:0 | Gefle (8.) | ||||
Sun 6/20/214:00 PM | ||||||
(4.) Dalkurd | 2:1 | IF Karlstad (5.) | ||||
Mon 6/21/217:00 PM | ||||||
(15.) Täby FK | 3:2 | Hammarby TFF (16.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 6/24/2110:00 PM | ||||||
(7.) Piteå IF | 3:0 | IFK Luleå (13.) | ||||
Sun 6/27/211:00 PM | ||||||
(4.) Dalkurd | 2:2 | Umeå FC (3.) | ||||
(12.) Hudiksvalls FF | 1:1 | Hammarby TFF (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Örebro Syr. | 1:0 | Gefle (10.) | ||||
(5.) IF Karlstad | 2:1 | Sylvia (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Assyriska FF | 0:2 | Brommapojkarna (1.) | ||||
(2.) Sandvikens IF | 4:1 | Täby FK (15.) | ||||
Mon 6/28/217:00 PM | ||||||
(9.) IFK Haninge | 2:1 | Sollentuna FK (11.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/3/214:00 PM | ||||||
(11.) Gefle | 0:1 | Brommapojkarna (1.) | ||||
(12.) Sollentuna FK | 2:3 | Dalkurd (4.) | ||||
(15.) Täby FK | 2:3 | Hudiksvalls FF (9.) | ||||
Sun 7/4/211:00 PM | ||||||
(13.) IFK Luleå | 2:2 | Örebro Syr. (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) Sylvia | 4:0 | Assyriska FF (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Umeå FC | 4:0 | Piteå IF (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) IFK Haninge | 0:3 | Sandvikens IF (2.) | ||||
(16.) Hammarby TFF | 0:3 | IF Karlstad (5.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/10/212:00 PM | ||||||
(4.) Dalkurd | 5:1 | Täby FK (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Örebro Syr. | 4:3 | Assyriska FF (14.) | ||||
(15.) Hammarby TFF | 3:3 | IFK Haninge (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Gefle | 2:1 | IF Karlstad (5.) | ||||
Sun 7/11/213:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 4:0 | IFK Luleå (13.) | ||||
(10.) Sollentuna FK | 2:1 | Umeå FC (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Piteå IF | 1:1 | Sylvia (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 4:2 | Hudiksvalls FF (11.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/14/214:00 PM | ||||||
(6.) Sylvia | 3:2 | Örebro Syr. (7.) | ||||
(11.) Hudiksvalls FF | 0:2 | Sandvikens IF (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) IFK Haninge | 1:2 | Brommapojkarna (1.) | ||||
Sun 8/15/213:00 PM | ||||||
(13.) IFK Luleå | 2:3 | Gefle (8.) | ||||
(15.) Täby FK | 2:1 | Piteå IF (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Umeå FC | 1:1 | Dalkurd (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) Assyriska FF | 1:2 | Sollentuna FK (9.) | ||||
Wed 9/15/216:00 PM | ||||||
(5.) IF Karlstad | 4:1 | Hammarby TFF (16.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/21/211:00 PM | ||||||
(8.) Piteå IF | 2:0 | Hudiksvalls FF (12.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 1:1 | Umeå FC (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Örebro Syr. | 0:2 | IFK Haninge (11.) | ||||
(3.) Dalkurd | 2:1 | Gefle (9.) | ||||
Sun 8/22/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 3:0 | Sylvia (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) Assyriska FF | 1:2 | IFK Luleå (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Sollentuna FK | 2:4 | IF Karlstad (5.) | ||||
Mon 8/23/217:00 PM | ||||||
(16.) Hammarby TFF | 3:3 | Täby FK (14.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/28/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 3:0 | Dalkurd (5.) | ||||
(11.) IFK Haninge | 0:3 | Hammarby TFF (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) IF Karlstad | 4:0 | Assyriska FF (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Gefle | 1:0 | Sandvikens IF (2.) | ||||
Sun 8/29/211:00 PM | ||||||
(4.) Umeå FC | 2:2 | Sylvia (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Hudiksvalls FF | 1:3 | Sollentuna FK (8.) | ||||
(14.) Täby FK | 2:1 | Örebro Syr. (9.) | ||||
Wed 9/1/217:00 PM | ||||||
(13.) IFK Luleå | 0:0 | Piteå IF (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/4/211:00 PM | ||||||
(9.) Örebro Syr. | 0:0 | Brommapojkarna (1.) | ||||
(3.) IF Karlstad | 4:0 | Umeå FC (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Sylvia | 8:0 | Hudiksvalls FF (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Sollentuna FK | 4:3 | Täby FK (15.) | ||||
Sun 9/5/211:00 PM | ||||||
(8.) Piteå IF | 1:0 | IFK Haninge (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Dalkurd | 2:0 | Sandvikens IF (2.) | ||||
(14.) Hammarby TFF | 3:1 | IFK Luleå (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) Assyriska FF | 2:1 | Gefle (10.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/11/211:00 PM | ||||||
(12.) Hudiksvalls FF | 1:3 | Brommapojkarna (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Gefle | 3:2 | Sylvia (7.) | ||||
(11.) IFK Haninge | 2:0 | IF Karlstad (4.) | ||||
(15.) Täby FK | 1:1 | Assyriska FF (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 0:0 | Hammarby TFF (13.) | ||||
Sun 9/12/211:00 PM | ||||||
(5.) Umeå FC | 2:3 | Örebro Syr. (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Sollentuna FK | 1:0 | Piteå IF (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) IFK Luleå | 1:4 | Dalkurd (3.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/18/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 0:1 | Gefle (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) IFK Haninge | 3:1 | Sylvia (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) IF Karlstad | 2:1 | Täby FK (15.) | ||||
Sun 9/19/211:00 PM | ||||||
(10.) Örebro Syr. | 0:1 | Piteå IF (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Dalkurd | 2:2 | Sollentuna FK (6.) | ||||
(14.) IFK Luleå | 0:1 | Umeå FC (5.) | ||||
(13.) Hammarby TFF | 1:1 | Hudiksvalls FF (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 5:2 | Assyriska FF (16.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/25/211:00 PM | ||||||
(8.) Gefle | 1:2 | Örebro Syr. (7.) | ||||
(13.) Hudiksvalls FF | 0:0 | IF Karlstad (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Piteå IF | 1:2 | Sandvikens IF (2.) | ||||
Sun 9/26/211:00 PM | ||||||
(5.) Umeå FC | 2:2 | Brommapojkarna (1.) | ||||
(16.) Täby FK | 1:1 | IFK Haninge (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Assyriska FF | 1:0 | Hammarby TFF (15.) | ||||
(6.) Sollentuna FK | 1:2 | IFK Luleå (12.) | ||||
Mon 9/27/217:30 PM | ||||||
(9.) Sylvia | 1:2 | Dalkurd (3.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/2/214:00 PM | ||||||
(11.) IFK Haninge | 1:2 | Gefle (7.) | ||||
(16.) Hammarby TFF | 1:3 | Sollentuna FK (6.) | ||||
(2.) Sandvikens IF | 0:0 | Sylvia (9.) | ||||
Sun 10/3/211:00 PM | ||||||
(3.) Dalkurd | 2:1 | Örebro Syr. (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) Assyriska FF | 1:1 | Piteå IF (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) IFK Luleå | 1:2 | Täby FK (12.) | ||||
(4.) IF Karlstad | 0:3 | Brommapojkarna (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Umeå FC | 1:1 | Hudiksvalls FF (13.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/9/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 2:1 | Assyriska FF (15.) | ||||
(7.) Gefle | 2:2 | Hammarby TFF (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Sylvia | 0:1 | IF Karlstad (4.) | ||||
(13.) Hudiksvalls FF | 0:0 | IFK Haninge (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Täby FK | 1:2 | Dalkurd (2.) | ||||
Sun 10/10/214:00 PM | ||||||
(9.) Örebro Syr. | 1:3 | IFK Luleå (12.) | ||||
(6.) Sollentuna FK | 1:1 | Sandvikens IF (3.) | ||||
Mon 10/11/217:00 PM | ||||||
(8.) Piteå IF | 4:4 | Umeå FC (5.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/16/211:00 PM | ||||||
(5.) Umeå FC | 2:1 | Gefle (7.) | ||||
(6.) Sollentuna FK | 1:0 | Sylvia (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Sandvikens IF | 2:2 | IFK Haninge (11.) | ||||
(12.) Hudiksvalls FF | 1:0 | Täby FK (14.) | ||||
Sun 10/17/212:00 PM | ||||||
(16.) Hammarby TFF | 0:1 | Piteå IF (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) IF Karlstad | 3:1 | Dalkurd (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Assyriska FF | 1:1 | Örebro Syr. (9.) | ||||
(13.) IFK Luleå | 0:2 | Brommapojkarna (1.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/23/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 1:0 | Sollentuna FK (6.) | ||||
(7.) Gefle | 3:2 | Hudiksvalls FF (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Örebro Syr. | 1:2 | Hammarby TFF (15.) | ||||
(13.) Täby FK | 3:1 | Sandvikens IF (4.) | ||||
Sun 10/24/211:00 PM | ||||||
(8.) Piteå IF | 1:2 | IF Karlstad (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) IFK Haninge | 2:3 | Umeå FC (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Sylvia | 2:1 | IFK Luleå (14.) | ||||
(2.) Dalkurd | 5:0 | Assyriska FF (16.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/29/217:00 PM | ||||||
(12.) Täby FK | 3:0 | Brommapojkarna (1.) | ||||
Sat 10/30/211:00 PM | ||||||
(6.) Sollentuna FK | 2:1 | IFK Haninge (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Hudiksvalls FF | 2:3 | Örebro Syr. (8.) | ||||
Sun 10/31/211:00 PM | ||||||
(15.) Assyriska FF | 3:2 | Sylvia (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(13.) Hammarby TFF | 1:0 | Umeå FC (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Sandvikens IF | 5:2 | IFK Luleå (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) IF Karlstad | 2:2 | Gefle (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Piteå IF | 0:3 | Dalkurd (2.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/6/211:00 PM | ||||||
(13.) IFK Luleå | 4:0 | Hudiksvalls FF (15.) | ||||
(11.) IFK Haninge | 3:1 | Assyriska FF (16.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Örebro Syr. | 0:4 | IF Karlstad (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 3:2 | Sandvikens IF (4.) | ||||
(8.) Sylvia | 3:0 | Täby FK (12.) | ||||
Sun 11/7/213:00 PM | ||||||
(6.) Gefle | 1:0 | Piteå IF (10.) | ||||
(5.) Umeå FC | 5:2 | Sollentuna FK (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Dalkurd | 3:2 | Hammarby TFF (14.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/13/213:00 PM | ||||||
(6.) Sollentuna FK | 5:1 | Örebro Syr. (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Sandvikens IF | 2:1 | IF Karlstad (4.) | ||||
(12.) Täby FK | 2:2 | Gefle (7.) | ||||
Sun 11/14/211:00 PM | ||||||
(1.) Brommapojkarna | 2:1 | Hammarby TFF (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Sylvia | 1:3 | Piteå IF (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Dalkurd | 3:0 | Hudiksvalls FF (16.) | ||||
(14.) IFK Luleå | 0:1 | IFK Haninge (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Assyriska FF | 2:1 | Umeå FC (5.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/21/214:00 PM | ||||||
(11.) Örebro Syr. | 1:3 | Sandvikens IF (3.) | ||||
(7.) Gefle | 1:4 | Sollentuna FK (6.) | ||||
(5.) Umeå FC | 4:3 | Täby FK (13.) | ||||
(8.) Piteå IF | 1:3 | Brommapojkarna (1.) | ||||
(9.) IFK Haninge | 2:2 | Dalkurd (2.) | ||||
(12.) Hammarby TFF | 2:1 | Sylvia (10.) | ||||
(4.) IF Karlstad | 3:1 | IFK Luleå (15.) | ||||
(16.) Hudiksvalls FF | 1:1 | Assyriska FF (14.) |