Type of cup: France Domestic Cup

Participants: 195

Coupe de France
35.png
Tournament records
Wins: Paris Saint-Germain Paris SG 14 time(s)
Matches:   58 games
Goals:   28 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 21/22

Date Home team Home team Away team Away team
Final
Ahd 08/05/2022
OGC Nice OGC Nice 0:1 FC Nantes FC Nantes
Semi-Finals
Rab 02/03/2022
OGC Nice OGC Nice 2:0 FC Versailles 78 FC Versailles
Kha 03/03/2022 FC Nantes FC Nantes 6:4 on pens AS Monaco Monaco
Quarter-Finals
Rab 09/02/2022
Monaco AS Monaco 2:0 Amiens SC Amiens SC
Kha 10/02/2022 Bergerac Bergerac Périgord FC 5:6 on pens FC Versailles 78 FC Versailles
OGC Nice OGC Nice 4:1 Olympique Marseille Marseille
Jum 11/02/2022 FC Nantes FC Nantes 2:0 SC Bastia SC Bastia
Round of 16
Sab 29/01/2022 FC Nantes FC Nantes 2:0 Stade Brestois 29 Stade Brestois
AS Nancy AS Nancy-Lorraine 0:2 Amiens SC Amiens SC
Toulouse FC Toulouse 0:1 FC Versailles 78 FC Versailles
Ahd 30/01/2022 Stade Reims Stade Reims 4:6 on pens SC Bastia SC Bastia
Marseille Olympique Marseille 6:5 on pens Montpellier HSC Montpellier
Isn 31/01/2022 Bergerac Bergerac Périgord FC 1:0 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
Lens RC Lens 2:4 AS Monaco Monaco
Sel 01/02/2022
Paris SG Paris Saint-Germain 5:6 on pens OGC Nice OGC Nice
Fourth Round
Ahd 02/01/2022 Cannes AS Cannes 0:1 FC Toulouse Toulouse
FC Nantes FC Nantes 2:0 AS Vitré AS Vitré
FC Versailles FC Versailles 78 4:0 La Roche Vendée Football La Roche Vendée
Stade Brestois Stade Brestois 29 3:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
Montpellier Montpellier HSC 1:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
Bergerac Bergerac Périgord FC 5:4 on pens US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
AS Nancy AS Nancy-Lorraine 5:4 on pens Stade Rennais FC Stade Rennais
SC Bastia SC Bastia 2:0 Clermont Foot 63 Clermont Foot
Isn 03/01/2022 ES Thaon ES Thaon 0:1 Stade Reims Stade Reims
Jura Sud Jura Sud Foot 1:4 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
Linas-Montlhéry ESA Linas-Montlhéry 6:7 on pens Amiens SC Amiens SC
Quevilly Rouen Quevilly Rouen Métropole 1:3 AS Monaco Monaco
US Chauvigny US Chauvigny 0:3 Olympique Marseille Marseille
Sel 04/01/2022 Vannes Vannes OC 0:4 Paris Saint-Germain Paris SG
Rab 05/01/2022 Lens RC Lens 6:5 on pens LOSC Lille LOSC Lille
Third Round
Jum 17/12/2021 Valenciennes FC Valenciennes FC 0:1 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
Sab 18/12/2021 AS Panazol AS Panazol 4:5 on pens AS Vitré AS Vitré
Toulouse FC Toulouse 4:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
Hauts Lyonnais Hauts Lyonnais 1:3 SC Bastia SC Bastia
Troyes ESTAC Troyes 3:5 on pens AS Nancy-Lorraine AS Nancy
US Sarre-Union US Sarre-Union 0:1 FC Versailles 78 FC Versailles
FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 4:5 on pens FC Nantes FC Nantes
Jura Sud Jura Sud Foot 5:2 Saint-Denis FC Saint-Denis FC
US Créteil-L US Créteil-Lusitanos 3:0 Vénissieux Football Club Vénissieux
Ch.B Avignon JS Chemin-Bas d'Avignon 0:4 Clermont Foot 63 Clermont Foot
Guingamp EA Guingamp 2:3 Amiens SC Amiens SC
Ahd 19/12/2021 Quevilly Rouen Quevilly Rouen Métropole 5:3 on pens Stade Lavallois Stade Lavallois
Cannes AS Cannes 4:3 on pens Dijon FCO Dijon
ES Thaon ES Thaon 7:5 on pens AS Beauvais Oise AS Beauvais
LOSC Lille LOSC Lille 3:1 AJ Auxerre AJ Auxerre
Stade Rennais Stade Rennais FC 1:0 FC Lorient FC Lorient
Red Star FC Red Star FC 0:2 AS Monaco Monaco
Lyon La Duchère Lyon - La Duchère 0:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
Marseille Olympique Marseille 4:1 ES Cannet Rocheville ES Cannet
Bergerac Bergerac Périgord FC 5:4 on pens FC Metz FC Metz
Stade Poitevin Stade Poitevin Football Club 0:1 RC Lens Lens
Wasquehal Wasquehal Football 0:4 Vannes OC Vannes
Linas-Montlhéry ESA Linas-Montlhéry 2:0 Angers SCO Angers SCO
Andrézieux Andrézieux-Bouthéon FC 0:1 Montpellier HSC Montpellier
Reims Sainte-A. ÉF Reims Sainte-Anne 0:1 Stade Reims Stade Reims
Isn 20/12/2021 Montauban FC Montauban FC 1:2 La Roche Vendée Football La Roche Vendée
SO Cholet SO Cholet 0:1 OGC Nice OGC Nice
G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 10:0 Jumeaux de M'Zouasia M'Zouasia
Dinan Léhon Dinan Léhon FC 12:13 on pens Stade Brestois 29 Stade Brestois
US Chauvigny US Chauvigny 2:1 C'Chartres Football C'Chartres
EFAFC Entente Feignies Aulnoye FC 0:3 Paris Saint-Germain Paris SG
Second Round
Sab 20/11/2021 Plancoët Plancoët Arguenon FC 1:3 Jumeaux de M'Zouasia M'Zouasia
Sab 27/11/2021 Les Herbiers VF Les Herbiers VF 4:5 on pens SC Bastia SC Bastia
Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 2:3 Jura Sud Foot Jura Sud
ES Cannet ES Cannet Rocheville 5:2 on pens FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
Stade Lavallois Stade Lavallois 8:7 on pens Le Mans FC Le Mans FC
Canet Rous. Canet Roussillon FC 7:8 on pens Saint-Denis FC Saint-Denis FC
Amilly J3 Amilly 0:5 Quevilly Rouen Métropole Quevilly Rouen
Morteau FC Morteau Montlebon 0:2 Dijon FCO Dijon
Bischheim FC Soleil Bischheim 0:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
Chambéry SF Chambéry Savoie Football 4:6 AJ Auxerre AJ Auxerre
Montchat Lyon AS Montchat Lyon 0:3 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
Aubagne Aubagne FC 5:6 on pens Nîmes Olympique Nîmes Olympique
AC Amiens AC Amiens 2:4 on pens Entente Feignies Aulnoye FC EFAFC
Calonne Ric. FC Cité 6 Calonne Ricouart 1:4 Valenciennes FC Valenciennes FC
Guingamp EA Guingamp 1:0 Stade Briochin Stade Briochin
Ahd 28/11/2021 ASC Biesheim ASC Biesheim 0:1 ES Thaon ES Thaon
FC Mulhouse FC Mulhouse 1:3 Lyon - La Duchère Lyon La Duchère
Andrézieux Andrézieux-Bouthéon FC 3:0 Grenoble Foot 38 Grenoble
Cannes AS Cannes 4:3 on pens Rodez AF Rodez AF
G. Ajaccio GFC Ajaccio 1:2 Red Star FC Red Star FC
Linas-Montlhéry ESA Linas-Montlhéry 6:5 on pens Évreux Football Club 27 Évreux FC 27
Sarrebourg FC Sarrebourg 1:3 US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
Paris FC Paris FC 14:0 Club Sportif et Culturel de Cayenne CSC de Cayenne
Vénissieux Vénissieux Football Club 5:4 on pens Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
Bergerac Bergerac Périgord FC 4:0 Stade Bordelais Stade Bordelais
Toulouse MFC Toulouse MFC 3:4 on pens Montauban FC Montauban FC
AC Cambrai AC Cambrai 1:4 Amiens SC Amiens SC
FC Chambly FC Chambly 4:5 on pens AS Beauvais Oise AS Beauvais
Ergué-Gabéric Paotred Dispount Ergué-Gabéric 1:2 Vannes OC Vannes
Dinan Léhon Dinan Léhon FC 7:6 on pens US Saint-Malo US Saint-Malo
Stade Poitevin Stade Poitevin Football Club 5:4 on pens US Orléans US Orléans
Reims Sainte-A. ÉF Reims Sainte-Anne 3:0 RS Magny RS Magny
Ch.B Avignon JS Chemin-Bas d'Avignon 1:0 RCO Agde RCO Agde
FC Versailles FC Versailles 78 1:0 AS Poissy AS Poissy
AS Chatou AS Chatou 4:5 C'Chartres Football C'Chartres
Trélissac FC Trélissac FC 1:3 FC Toulouse Toulouse
Perros-Louanne US Perros-Louannec 0:3 AS Vitré AS Vitré
AS Panazol AS Panazol 5:4 on pens Angoulême Charente FC Angoulême CFC
RC Salouël RC Salouël-Saleux 0:3 Wasquehal Football Wasquehal
Trégunc US Trégunc 0:3 La Roche Vendée Football La Roche Vendée
US Chauvigny US Chauvigny 4:3 on pens AC Le Havre AC Le Havre
Ahd 05/12/2021 Hauts Lyonnais Hauts Lyonnais 6:5 on pens FC Bourgoin-Jallieu Bourgoin-Jall.
Solidarité Solidarité Scolaire 0:2 US Sarre-Union US Sarre-Union
Sab 11/12/2021 C. Franciscain Club Franciscain 1:2 SO Cholet SO Cholet
First Round
Kha 11/11/2021 ASC Makes ASC Makes 1:9 Saint-Denis FC Saint-Denis FC
Sab 13/11/2021 FC Chambly FC Chambly 3:2 FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
AC Ajaccio AC Ajaccio 3:4 on pens US Orléans US Orléans
St-Cyr Coll. FC Saint-Cyr Collonges Au Mont d'Or 1:2 Grenoble Foot 38 Grenoble
Gazinet Cestas SA Gazinet Cestas 0:2 SO Cholet SO Cholet
Chusclan Laud. FC Chusclan Laudun l'Ardoise 0:3 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
FC Langlade FC Langlade 1:2 RCO Agde RCO Agde
Bresse Jura Bresse Jura Foot 1:3 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
Plédran CS Plédran 1:5 Jumeaux de M'Zouasia M'Zouasia
US Liffré US Liffré 0:8 EA Guingamp Guingamp
St-Philibert US Saint-Philbert-de-Grand-Lieu 0:2 Vannes OC Vannes
CS Neuvillois CS Neuvillois 1:2 Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
Calonne Ric. FC Cité 6 Calonne Ricouart 5:3 on pens CMS Oissel CMS Oissel
FC Libourne FC Libourne 1:3 on pens FC Toulouse Toulouse
Ahd 14/11/2021 FC O.Tourangeau FC Ouest Tourangeau 0:1 US Chauvigny US Chauvigny
Ornaysienne ES Ornaysienne 1:4 Le Mans FC Le Mans FC
Blavozy US Blavozy 1:2 Rodez AF Rodez AF
ES Cannet ES Cannet Rocheville 3:2 Istres Football Club Istres FC
Koetzingue ASL Koetzingue 0:4 Lyon - La Duchère Lyon La Duchère
Vierzon FC Vierzon Football Club 0:2 AC Le Havre AC Le Havre
FC Limonest FC Limonest 2:4 AJ Auxerre AJ Auxerre
Cannes AS Cannes 4:1 on pens Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
AG Caen AG Caennaise 2:3 AS Vitré AS Vitré
Chambéry SF Chambéry Savoie Football 2:1 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
Aubagne Aubagne FC 7:6 on pens FC Martigues FC Martigues
Vénissieux Vénissieux Football Club 8:7 on pens Cosne UCS Cosne
Les Herbiers VF Les Herbiers VF 10:9 on pens Olympique Saumur Saumur
Thionville Lus. US Thionville Lusitanos 0:5 ASC Biesheim ASC Biesheim
FC Saint-Lô FC Saint-Lô Manche 1:2 Stade Briochin Stade Briochin
Montluçon Foot Montluçon Football 0:1 Bergerac Périgord FC Bergerac
Sarrebourg FC Sarrebourg 5:4 on pens Espérance Aulnaysienne Aulnaysienne
Toulouse MFC Toulouse MFC 1:0 ESA Brive ESA Brive
Schiltigheim SC Schiltigheim 5:6 on pens US Sarre-Union US Sarre-Union
US Esquelbecq US Esquelbecq 1:3 Red Star FC Red Star FC
Jura Dolois Jura Dolois Football 0:4 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
Linas-Montlhéry ESA Linas-Montlhéry 1:0 USL Dunkerque USL Dunkerque
Carquefou US Jeanne d'Arc Carquefou 2:4 on pens US Trégunc Trégunc
RC Lons-le-Saunier RC Lons-le-Saunier 2:4 Jura Sud Foot Jura Sud
Châteaubriant Voltigeurs de Châteaubriant 0:2 La Roche Vendée Football La Roche Vendée
AS Illzach AS Illzach-Modenheim 0:2 FC Mulhouse FC Mulhouse
Dinan Léhon Dinan Léhon FC 5:2 on pens SM Caen SM Caen
Bourgoin-Jall. FC Bourgoin-Jallieu 4:3 on pens Ain Sud Ain Sud
St-Apollinaire ASC Saint-Apollinaire 0:3 Dijon FCO Dijon
Plabennec Stade Plabennecois 2:3 on pens US Saint-Malo US Saint-Malo
RC Vichy Racing Club Vichy 1:2 Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
Anzin-St-Aubin ES Anzin-Saint-Aubin 0:5 Amiens SC Amiens SC
Étaples AS Étaples 1:3 Quevilly Rouen Métropole Quevilly Rouen
Guérétoise Entente Sportive Guérétoise 3:5 on pens C'Chartres Football C'Chartres
Club Colonial Club Colonial de Fort-de-France 0:1 Club Franciscain C. Franciscain
Mainvilliers CS Mainvilliers 1:3 Angoulême Charente FC Angoulême CFC
Fougères AGL Drapeau Fougères 0:2 SC Bastia SC Bastia
Stade Bordelais Stade Bordelais 2:1 AS Muret AS Muret
Luçon FC Luçon Football Club 0:2 Stade Lavallois Stade Lavallois
Canet Rous. Canet Roussillon FC 5:4 on pens Pau FC Pau FC
Trélissac FC Trélissac FC 2:0 AS Vénus Mahina AS Vénus Mahina
ASC de l'Ouest ASC de l'Ouest FC 0:2 Club Sportif et Culturel de Cayenne CSC de Cayenne
Solidarité Solidarité Scolaire 2:1 AS Gosier AS Gosier
Morteau FC Morteau Montlebon 4:0 FC Nogent Nogent
Perros-Louanne US Perros-Louannec 4:3 on pens FC Lannion FC Lannion
FC Loon-Plage FC Loon-Plage 6:7 on pens Évreux Football Club 27 Évreux FC 27
Côte-Chaude Côte-Chaude Sportif St-Etienne 0:3 Hauts Lyonnais Hauts Lyonnais
Lumbres Olympique Lumbres 2:3 FC Versailles 78 FC Versailles
FC Saint-Julien FC Saint-Julien 1:2 AS Poissy AS Poissy
AC Cambrai AC Cambrai 3:0 FC Raismes FC Raismes
AS Chatou AS Chatou 3:2 ES Nanterre ES Nanterre
Dutemple Val. FC Valenciennes Dutemple 1:2 AC Amiens AC Amiens
Feytiat CS Feytiat 0:2 Stade Poitevin Football Club Stade Poitevin
Ch.B Avignon JS Chemin-Bas d'Avignon 5:3 on pens ASFA Frontignan Frontignan
Bully-Mines ES Bully-lès-Mines 0:6 Entente Feignies Aulnoye FC EFAFC
Deauville AS Trouville-Deauville 5:6 on pens Plancoët Arguenon FC Plancoët
AS Panazol AS Panazol 2:1 US Sénart-Moissy Sénart-Moissy
Olympique Alès Olympique Alès 0:2 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
ESM Hamel ESM Hamel 1:3 RC Salouël-Saleux RC Salouël
Morhange AS Morhange 0:4 ES Thaon ES Thaon
Wasquehal Wasquehal Football 4:0 Stade Béthunois FC Béthune
Montchat Lyon AS Montchat Lyon 1:0 FR Saint-Marcel Saint-Marcel
Champigneulles RC Champigneulles 3:5 on pens FC Soleil Bischheim Bischheim
Plantières UL Plantières Metz 1:3 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
Reims Sainte-A. ÉF Reims Sainte-Anne 5:4 on pens Football Club 93 Bobigny FC 93 Bobigny
RS Magny RS Magny 5:3 on pens FC Eloyes Eloyes
FC Val-de-Reuil FC Val-de-Reuil 0:3 GFC Ajaccio G. Ajaccio
Tourcoing FC Tourcoing FC 0:2 Valenciennes FC Valenciennes FC
Amilly J3 Amilly 3:1 Cergy Pontoise FC Cergy Pontoise
Limens JSA Limens JSA 4:6 on pens Montauban FC Montauban FC
CS Sedan CS Sedan-Ardennes 5:7 on pens Paris FC Paris FC
ES Molsheim ES Molsheim Ernolsheim 2:5 on pens US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
Ahd 21/11/2021 US Waziers US Mineurs de Waziers 1:3 AS Beauvais Oise AS Beauvais

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Wissam Ben Yedder
Centre-Forward
31AS Monaco
2
Kylian Mbappé
Centre-Forward
23Paris Saint-Germain
3
Tolu Arokodare
Centre-Forward
21Amiens SC
4
Ludovic Blas
Attacking Midfi
24FC Nantes
5
Arkadiusz Milik
Centre-Forward
27Olympique Marseille
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus OGC NiceOGC Nice FC NantesFC Nantes