Type of cup: International Cup

Participants: 56

Current champions: Club Athletico ParanaenseClub Athletico Paranaense

Most valuable player: Ângelo Gabriel  10.00 m €

ø-Market value: 615 k €

Copa Sudamericana
154.png
Tournament records
Wins: CA Boca Juniors Boca Juniors 2 time(s)
Matches:   48 games
Goals:   19 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 2022

Date Home team Home team Away team Away team
last 16 2nd leg
Rab 06/07/2022 CA Unión Club Atlético Unión 6:15 PG Club Nacional Nacional
Internacional Sport Club Internacional 8:30 PG CSD Colo Colo Colo Colo
Kha 07/07/2022
Ceará SC Ceará Sporting Club 6:15 PG The Strongest La Paz The Strongest
FBC Melgar FBC Melgar 8:30 PG Deportivo Cali Deportivo Cali
Santos FC Santos FC 8:30 PG Deportivo Táchira Táchira
Jum 08/07/2022 Lanús Club Atlético Lanús 6:15 PG Independiente del Valle Independiente
São Paulo São Paulo Futebol Clube 8:30 PG CD Universidad Católica U. Católica
Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 8:30 PG Olimpia Asunción Olimpia
last 16 1st leg
Rab 29/06/2022 Nacional Club Nacional 2:0 Club Atlético Unión CA Unión
Colo Colo CSD Colo Colo 2:0 Sport Club Internacional Internacional
Kha 30/06/2022 The Strongest The Strongest La Paz 1:2 Ceará Sporting Club Ceará SC
Deportivo Cali Deportivo Cali 0:0 FBC Melgar FBC Melgar
Táchira Deportivo Táchira 1:1 Santos FC Santos FC
Jum 01/07/2022 Independiente Independiente del Valle 2:1 Club Atlético Lanús Lanús
Olimpia Olimpia Asunción 2:0 Atlético Clube Goianiense Atlético-GO
U. Católica CD Universidad Católica 2:4 São Paulo Futebol Clube São Paulo
First Round 2nd leg
Rab 16/03/2022 Gen. Caballero Club General Caballero (JLM) 2:1 Club Sol de América Sol de América
Oriente P. Club Deportivo Oriente Petrolero 3:0 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
Metropolitanos Metropolitanos FC 4:0 Estudiantes de Mérida Estudiantes
La Calera Unión La Calera 2:1 CD Ñublense Ñublense
FBC Melgar FBC Melgar 1:0 Club Cienciano Cienciano
Kha 17/03/2022 River Plate Atletico River Plate Montevideo 2:0 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
CD América CD América de Cali 3:4 on pens Independiente Medellín Indep. Medellín
LDU Quito LDU Quito 1:1 Mushuc Runa SC Mushuc Runa SC
Sport Boys Sport Boys Association 3:2 Ayacucho FC Ayacucho FC
Jum 18/03/2022 Antofagasta CD Antofagasta 4:2 on pens Unión Española Unión Española
Guaireña FC Guaireña FC 0:0 Club Nacional Asunción Nacional
Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 3:0 CD Hermanos Colmenarez Colmenarez
Guabirá Club Deportivo Guabirá 3:0 Club Jorge Wilstermann Wilstermann
Junior FC Junior FC 3:1 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
AD 9 de Octubre AD Nueve de Octubre 2:0 Delfín SC Delfín SC
Cerro Largo Cerro Largo FC 0:1 Montevideo Wanderers Wanderers
First Round 1st leg
Rab 09/03/2022 Royal Pari Royal Pari Fútbol Club 2:3 Club Deportivo Oriente Petrolero Oriente P.
Estudiantes Estudiantes de Mérida 0:2 Metropolitanos FC Metropolitanos
Sol de América Club Sol de América 0:3 Club General Caballero (JLM) Gen. Caballero
Cienciano Club Cienciano 1:1 FBC Melgar FBC Melgar
Ñublense CD Ñublense 0:0 Unión La Calera La Calera
Kha 10/03/2022 Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 0:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Indep. Medellín Independiente Medellín 2:1 CD América de Cali CD América
Mushuc Runa SC Mushuc Runa SC 0:2 LDU Quito LDU Quito
Ayacucho FC Ayacucho FC 2:0 Sport Boys Association Sport Boys
Jum 11/03/2022 Unión Española Unión Española 1:2 CD Antofagasta Antofagasta
Colmenarez CD Hermanos Colmenarez 2:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
Nacional Club Nacional Asunción 0:1 Guaireña FC Guaireña FC
Wilstermann Club Jorge Wilstermann 4:0 Club Deportivo Guabirá Guabirá
Wanderers Montevideo Wanderers 2:1 Cerro Largo FC Cerro Largo
CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 0:0 Junior FC Junior FC
Delfín SC Delfín SC 1:1 AD Nueve de Octubre AD 9 de Octubre

Most valuable players

#pemainKelabMarket value
1
Ângelo Gabriel
Right Winger
Santos FC
2
Kaiky
Pertahanan Teng
Santos FC
3
Wanderson
Right Winger
Sport Club Internacional
4
José Manuel López
Centre-Forward
Club Atlético Lanús
5
Carlos Alcaraz
Central Midfiel
Racing Club

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Bernardo Cuesta
Centre-Forward
33FBC Melgar
2
Miguel Borja
Centre-Forward
29Junior FC
3
Cristian Techera
Left Winger
29Ayacucho FC
4
Mauro Méndez
Centre-Forward
23Montevideo Wanderers
5
Alexander Alvarado
Left Winger
23LDU Quito
Group table A
#Kelab +/-Pts
Club Atlético Lanús 6311
Barcelona SC Guayaquil 619
Montevideo Wanderers 6-18
Metropolitanos FC 6-33
Group table B
#Kelab +/-Pts
FBC Melgar 6412
Racing Club 6212
Cuiabá Esporte Clube (MT) 6-36
Atletico River Plate Montevideo 6-36
Group table C
#Kelab +/-Pts
Santos FC 6211
Unión La Calera 6211
CD Universidad Católica 6-15
CA Banfield 6-35
Group table D
#Kelab +/-Pts
São Paulo Futebol Clube 6916
CD Everton 6311
Ayacucho FC 6-34
Club Jorge Wilstermann 6-92
Group table E
#Kelab +/-Pts
Sport Club Internacional 6712
Guaireña FC 6210
Independiente Medellín 6-35
AD Nueve de Octubre 6-64
Group table F
#Kelab +/-Pts
Atlético Clube Goianiense 6613
LDU Quito 6211
CD Antofagasta 6-56
Defensa y Justicia 6-34
Group table G
#Kelab +/-Pts
Ceará Sporting Club 61618
Club Atlético Independiente 6912
Club General Caballero (JLM) 6-134
Deportivo La Guaira 6-121
Group table H
#Kelab +/-Pts
Club Atlético Unión 6812
Fluminense Football Club 61011
Junior FC 6210
Club Deportivo Oriente Petrolero 6-200
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus Club NacionalClub Nacional Club Atlético UniónClub Atlético Unión