Type of cup: International Cup

Participants: 67

Current champions: Renaissance de BerkaneRenaissance de Berkane

Most valuable player: Ramadan Sobhi  3.00 m €

ø-Market value: 63 k €

CAF Confederation Cup
403.png
Tournament records
Wins: Etoile Sportive du Sahel ES Sahel 4 time(s)

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 21/22

Date Home team Home team Away team Away team
Final
Jum 20/05/2022 Orlando Pirates Orlando Pirates 5:6 on pens Renaissance de Berkane RS Berkane
Semi-Finals 2nd Leg
Isn 16/05/2022 Orlando Pirates Orlando Pirates 0:1 Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli
RS Berkane Renaissance de Berkane 4:1 TP Mazembe TP Mazembe
Semi-Finals 1st Leg
Ahd 08/05/2022 TP Mazembe TP Mazembe 1:0 Renaissance de Berkane RS Berkane
Isn 09/05/2022 Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli 0:2 Orlando Pirates Orlando Pirates
Quarter-Finals 2nd leg
Ahd 24/04/2022 Orlando Pirates Orlando Pirates 5:3 on pens Simba SC Simba SC
Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli 1:0 Al-Ittihad Tripoli Al-Ittihad
TP Mazembe TP Mazembe 2:0 Pyramids FC Pyramids FC
RS Berkane Renaissance de Berkane 1:0 El Masry SC El Masry
Quarter-Finals 1st leg
Ahd 17/04/2022 Simba SC Simba SC 1:0 Orlando Pirates Orlando Pirates
Al-Ittihad Al-Ittihad Tripoli 0:0 Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli
Pyramids FC Pyramids FC 0:0 TP Mazembe TP Mazembe
El Masry El Masry SC 2:1 Renaissance de Berkane RS Berkane
Qualifying Round 2nd leg
Ahd 05/12/2021 Gor Mahia FC Gor Mahia Nairobi 1:1 AS Otôho AS Otôho
Red Arrows FC Red Arrows FC 2:1 Simba SC Simba SC
Marumo Marumo Gallants FC 0:0 TP Mazembe TP Mazembe
DC Motema Pembe DC Motema Pembe 1:0 US Gendarmerie nationale (Niger) USGN
Cotonsport Cotonsport de Garoua 2:0 FC Nouadhibou FC Nouadhibou
GD Interclube GD Interclube Luanda 2:3 ASEC Mimosas ASEC Mimosas
Enyimba Aba Enyimba Aba 2:0 Al-Ittihad Tripoli Al-Ittihad
Orlando Pirates Orlando Pirates 3:0 LPRC Oilers Monrovia Oilers Monrovia
Isn 06/12/2021 El Masry El Masry SC 1:0 Rivers United FC Rivers United
Pyramids FC Pyramids FC 1:0 AS Maniema Union Maniema
Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli 4:2 on pens Stade Malien Stade Malien
Binga FC Binga FC 2:0 Zanaco FC Zanaco FC
JS Saoura JS Saoura 4:0 Hearts of Oak Hearts of Oak
CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 1:0 Tusker FC Tusker FC
RS Berkane Renaissance de Berkane 2:1 APR FC Kigali APR FC
Isn 07/02/2022 JS Kabylie JS Kabylie 2:1 Royal Leopards Simunye Royal Leopards
Qualifying Round 1st leg
Ahd 28/11/2021 Tusker FC Tusker FC 0:0 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
Zanaco FC Zanaco FC 3:0 Binga FC Binga FC
Simba SC Simba SC 3:0 Red Arrows FC Red Arrows FC
Royal Leopards Royal Leopards Simunye 1:0 JS Kabylie JS Kabylie
APR FC APR FC Kigali 0:0 Renaissance de Berkane RS Berkane
TP Mazembe TP Mazembe 1:0 Marumo Gallants FC Marumo
AS Otôho AS Otôho 1:0 Gor Mahia Nairobi Gor Mahia FC
Maniema AS Maniema Union 0:1 Pyramids FC Pyramids FC
Hearts of Oak Hearts of Oak 2:0 JS Saoura JS Saoura
Rivers United Rivers United FC 2:1 El Masry SC El Masry
USGN US Gendarmerie nationale (Niger) 2:0 DC Motema Pembe DC Motema Pembe
Isn 29/11/2021 Oilers Monrovia LPRC Oilers Monrovia 0:2 Orlando Pirates Orlando Pirates
ASEC Mimosas ASEC Mimosas 2:0 GD Interclube Luanda GD Interclube
FC Nouadhibou FC Nouadhibou 0:0 Cotonsport de Garoua Cotonsport
Stade Malien Stade Malien 1:0 Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli
Isn 20/12/2021 Al-Ittihad Al-Ittihad Tripoli 3:0 Enyimba Aba Enyimba Aba
Second Round 2nd leg
Jum 22/10/2021 AS Vita Club AS Vita Club Kinshasa 1:1 Marumo Gallants FC Marumo
Sab 23/10/2021 Cotonsport Cotonsport de Garoua 1:0 Orapa United FC Orapa United FC
Ahd 24/10/2021 ASFA Yennenga ASFA Yennenga Ouagadougou 6:7 on pens Binga FC Binga FC
CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 4:0 Bayelsa United Bayelsa
El Masry El Masry SC 1:0 URA Kampala URA FC
Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli 3:0 Biashara United FC Biashara United
JS Saoura JS Saoura 1:1 ASAC Concorde Nouakchott ASAC Concorde
Pyramids FC Pyramids FC 1:0 Azam FC Azam FC
DC Motema Pembe DC Motema Pembe 2:1 AS Kigali AS Kigali
Enyimba Aba Enyimba Aba 3:0 Diambars Football Club Diambars FC
1º de Agosto CD 1º de Agosto 0:0 Red Arrows FC Red Arrows FC
Orlando Pirates Orlando Pirates 1:0 Diables Noirs Brazzaville Diables Noirs
Isn 25/10/2021 JS Kabylie JS Kabylie 2:1 FAR Rabat FAR Rabat
RS Berkane Renaissance de Berkane 4:0 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
Second Round 1st leg
Jum 15/10/2021 Biashara United Biashara United FC 2:0 Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli
Diables Noirs Diables Noirs Brazzaville 0:0 Orlando Pirates Orlando Pirates
Sab 16/10/2021 Marumo Marumo Gallants FC 2:1 AS Vita Club Kinshasa AS Vita Club
Binga FC Binga FC 0:1 ASFA Yennenga Ouagadougou ASFA Yennenga
Al Ahli Merowe Al Ahli Merowe 1:3 Gor Mahia Nairobi Gor Mahia FC
ASAC Concorde ASAC Concorde Nouakchott 1:2 JS Saoura JS Saoura
Azam FC Azam FC 0:0 Pyramids FC Pyramids FC
Red Arrows FC Red Arrows FC 1:0 CD 1º de Agosto 1º de Agosto
URA FC URA Kampala 0:0 El Masry SC El Masry
Orapa United FC Orapa United FC 2:1 Cotonsport de Garoua Cotonsport
US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 0:1 Renaissance de Berkane RS Berkane
Ahd 17/10/2021 Diambars FC Diambars Football Club 0:1 Enyimba Aba Enyimba Aba
FAR Rabat FAR Rabat 0:1 JS Kabylie JS Kabylie
AS Kigali AS Kigali 1:2 DC Motema Pembe DC Motema Pembe
CFF Andoha. CFF Andoharanofotsy 0:3 GD Interclube Luanda GD Interclube
Bayelsa Bayelsa United 1:0 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
First Round Replay
Ahd 12/09/2021 Diambars FC Diambars Football Club 3:0 Wakriya AC Wakriya AC
Ahd 19/09/2021 Bayelsa Bayelsa United 4:2 Ashanti Golden Boys de Siguiri AGBS
Isn 20/09/2021 Al-Ahly Tripoli Al-Ahly Tripoli 4:0 Al Wadi SC Al Wadi SC
First Round 2nd leg
Jum 17/09/2021 Marumo Marumo Gallants FC 3:0 Futuro Kings FC Futuro Kings FC
Al Ahli Merowe Al Ahli Merowe 2:0 Atlabara FC Juba Atlabara FC
Sab 18/09/2021 Young Buffaloes Young Buffaloes Simunye 0:0 Red Arrows FC Red Arrows FC
Buffles Borgou Buffles Borgou 0:0 FAR Rabat FAR Rabat
Horseed SC Horseed SC 0:1 Azam FC Azam FC
Orapa United FC Orapa United FC 3:2 on pens AS Mangasport Moanda Mangasport
AS Police AS Police (Niamey) 1:0 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
Biashara United Biashara United FC 2:0 FC Dikhil FC Dikhil
AS Kigali AS Kigali 6:0 FC Olympique de Missiri FCO Missiri
Diables Noirs Diables Noirs Brazzaville 1:0 Bumamuru FC Bumamuru FC
Ahd 19/09/2021 GD Interclube GD Interclube Luanda 3:0 Mafunzo FC Mafunzo FC
Club Breweries Monrovia Club Breweries 0:2 Binga FC Binga FC
Ethiopian C. Ethiopian Coffee Addis Abeba 1:3 URA Kampala URA FC
Kabwe Warriors Kabwe Warriors 1:2 CFF Andoharanofotsy CFF Andoha.
FC San Pedro FC San Pedro 1:2 ASFA Yennenga Ouagadougou ASFA Yennenga
Isn 20/09/2021 ASAC Concorde ASAC Concorde Nouakchott 4:0 ASC Kara ASC Kara
First Round 1st leg
Jum 10/09/2021 FCO Missiri FC Olympique de Missiri 1:2 AS Kigali AS Kigali
Bumamuru FC Bumamuru FC 0:0 Diables Noirs Brazzaville Diables Noirs
FC Dikhil FC Dikhil 0:1 Biashara United FC Biashara United
Sab 11/09/2021 Red Arrows FC Red Arrows FC 2:1 Young Buffaloes Simunye Young Buffaloes
Futuro Kings FC Futuro Kings FC 2:1 Marumo Gallants FC Marumo
Azam FC Azam FC 3:1 Horseed SC Horseed SC
Binga FC Binga FC 3:0 Monrovia Club Breweries Club Breweries
Atlabara FC Atlabara FC Juba 0:2 Al Ahli Merowe Al Ahli Merowe
Ahd 12/09/2021 Mangasport AS Mangasport Moanda 0:0 Orapa United FC Orapa United FC
ASFA Yennenga ASFA Yennenga Ouagadougou 0:0 FC San Pedro FC San Pedro
US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 3:1 AS Police (Niamey) AS Police
Mafunzo FC Mafunzo FC 0:0 GD Interclube Luanda GD Interclube
FAR Rabat FAR Rabat 3:1 Buffles Borgou Buffles Borgou
URA FC URA Kampala 2:1 Ethiopian Coffee Addis Abeba Ethiopian C.
CFF Andoha. CFF Andoharanofotsy 0:0 Kabwe Warriors Kabwe Warriors
ASC Kara ASC Kara 3:0 ASAC Concorde Nouakchott ASAC Concorde

Most valuable players

#pemainKelabMarket value
1
Ramadan Sobhi
Left Winger
Pyramids FC
2
Ibrahim Adel
Left Winger
Pyramids FC
3
Thulani Hlatshwayo
Pertahanan Teng
Orlando Pirates
4
Abdallah Said
Attacking Midfi
Pyramids FC
5
Deon Hotto
Left Winger
Orlando Pirates

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Karim Konaté
Centre-Forward
18ASEC Mimosas
2
Youssef El Fahli
Centre-Forward
25Renaissance de Berkane
3
Victorien Adebayor
Right Winger
25US Gendarmerie nationale (Niger)
4
Aimen Lahmri
Left Winger
25JS Saoura
5
Bandile Shandu
Right Midfield
27Orlando Pirates
Group table A
#Kelab +/-Pts
Al-Ahly Tripoli 6413
Pyramids FC 6413
Club Sportif Sfaxien 6-25
Zanaco FC 6-63
Group table B
#Kelab +/-Pts
Orlando Pirates 61013
Al-Ittihad Tripoli 6211
JS Saoura 6110
Royal Leopards Simunye 6-130
Group table C
#Kelab +/-Pts
TP Mazembe 6211
El Masry SC 6210
AS Otôho 608
Cotonsport de Garoua 6-43
Group table D
#Kelab +/-Pts
Renaissance de Berkane 6210
Simba SC 6210
ASEC Mimosas 619
US Gendarmerie nationale (Niger) 6-55
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus Orlando PiratesOrlando Pirates Renaissance de BerkaneRenaissance de Berkane