Type of cup: International Cup

Participants: 54

Current champions: Wydad CasablancaWydad Casablanca

Most valuable player: Aliou Dieng  3.50 m €

ø-Market value: 110 k €

CAF-Champions League
275.png
Tournament records
Wins: El Ahly Cairo El Ahly 10 time(s)
Matches:   132 games
Goals:   31 goals

Info

Pada halaman permulaan pertandingan, pasukan yang mengambil bahagian dalam satu musim (boleh dipilih dalam menu lungsur) pertama kali disenaraikan mengikut jumlah nilai pasaran. Sebagai tambahan kepada berita, gambaran keseluruhan perlawanan dan senarai penjaring gol, jadual ini menawarkan maklumat lebih lanjut.

Filter by season:

Knockout stage 21/22

Date Home team Home team Away team Away team
Final
Sel 31/05/2022 El Ahly El Ahly Cairo 0:2 Wydad Casablanca Wydad AC
Semi-Finals 2nd Leg
Sab 14/05/2022 Wydad AC Wydad Casablanca 1:1 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
Ahd 15/05/2022 ES Sétif ES Sétif 2:2 El Ahly Cairo El Ahly
Semi-Finals 1st Leg
Sab 07/05/2022 Petro Luanda CA Petróleos Luanda 1:3 Wydad Casablanca Wydad AC
Ahd 08/05/2022 El Ahly El Ahly Cairo 4:0 ES Sétif ES Sétif
Quarter-Finals 2nd leg
Sab 23/04/2022 Esperance Esperance Tunis 0:1 ES Sétif ES Sétif
Wydad AC Wydad Casablanca 0:0 CR Belouizdad CR Belouizdad
Sundowns Mamelodi Sundowns FC 1:1 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
Raja Casablanca Raja Club Athletic 1:1 El Ahly Cairo El Ahly
Quarter-Finals 1st leg
Jum 15/04/2022 ES Sétif ES Sétif 0:0 Esperance Tunis Esperance
Sab 16/04/2022 Petro Luanda CA Petróleos Luanda 2:1 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
El Ahly El Ahly Cairo 2:1 Raja Club Athletic Raja Casablanca
CR Belouizdad CR Belouizdad 0:1 Wydad Casablanca Wydad AC
Second Round 2nd leg
Sab 23/10/2021 Zamalek Zamalek SC 4:0 Tusker FC Tusker FC
TP Mazembe TP Mazembe 1:1 AmaZulu FC AmaZulu FC
Royal Leopards Royal Leopards Simunye 1:0 Grupo Desportivo Sagrada Esperança Sagrada
Zanaco FC Zanaco FC 2:1 Al Merreikh Omdurman Al Merreikh
ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 4:0 APR FC Kigali APR FC
Petro Luanda CA Petróleos Luanda 2:0 AS Otôho AS Otôho
Ahd 24/10/2021 El Ahly El Ahly Cairo 6:1 US Gendarmerie nationale (Niger) USGN
Raja Casablanca Raja Club Athletic 2:0 LPRC Oilers Monrovia Oilers Monrovia
Simba SC Simba SC 1:3 Jwaneng Galaxy FC Jwaneng
Sundowns Mamelodi Sundowns FC 2:0 AS Maniema Union Maniema
Isn 25/10/2021 Esperance Esperance Tunis 1:0 Al-Ittihad Tripoli Al-Ittihad
Horoya AC Horoya AC 2:1 Stade Malien Stade Malien
Al-Hilal Al-Hilal Omdurman 1:0 Rivers United FC Rivers United
ES Sétif ES Sétif 2:0 FC Nouadhibou FC Nouadhibou
CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 ASEC Mimosas ASEC Mimosas
Wydad AC Wydad Casablanca 6:1 Hearts of Oak Hearts of Oak
Second Round 1st leg
Jum 15/10/2021 AmaZulu FC AmaZulu FC 0:0 TP Mazembe TP Mazembe
Sab 16/10/2021 Tusker FC Tusker FC 0:1 Zamalek SC Zamalek
APR FC APR FC Kigali 1:1 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
Sagrada Grupo Desportivo Sagrada Esperança 3:1 Royal Leopards Simunye Royal Leopards
ASEC Mimosas ASEC Mimosas 3:1 CR Belouizdad CR Belouizdad
USGN US Gendarmerie nationale (Niger) 1:1 El Ahly Cairo El Ahly
Ahd 17/10/2021 Al Merreikh Al Merreikh Omdurman 3:0 Zanaco FC Zanaco FC
Stade Malien Stade Malien 0:1 Horoya AC Horoya AC
Jwaneng Jwaneng Galaxy FC 0:2 Simba SC Simba SC
Maniema AS Maniema Union 2:2 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
AS Otôho AS Otôho 2:2 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
Rivers United Rivers United FC 1:1 Al-Hilal Omdurman Al-Hilal
Hearts of Oak Hearts of Oak 1:0 Wydad Casablanca Wydad AC
Oilers Monrovia LPRC Oilers Monrovia 0:2 Raja Club Athletic Raja Casablanca
Isn 18/10/2021 FC Nouadhibou FC Nouadhibou 3:1 ES Sétif ES Sétif
Al-Ittihad Al-Ittihad Tripoli 0:0 Esperance Tunis Esperance
First Round Replay
Ahd 19/09/2021 Hearts of Oak Hearts of Oak 2:0 Club Industriel de Kamsar CIK
First Round 2nd leg
Jum 17/09/2021 DFC8 of Bangui DFC8 of Bangui 1:0 Jwaneng Galaxy FC Jwaneng
Messager FC Le Messager FC de Ngozi 0:1 US Gendarmerie nationale (Niger) USGN
Sab 18/09/2021 Stade Malien Stade Malien 3:0 AS Sonabel Ouagadougou Sonabel
FC Platinum FC Platinum 4:5 on pens Grupo Desportivo Sagrada Esperança Sagrada
ZESCO United FC ZESCO United FC 2:1 Royal Leopards Simunye Royal Leopards
Tusker FC Tusker FC 3:0 AS Arta/Solar7 AS Arta/Solar7
Zanaco FC Zanaco FC 1:0 Akonangui FC Akonangui FC
Big Bullets Big Bullets FC 1:3 AmaZulu FC AmaZulu FC
Petro Luanda CA Petróleos Luanda 0:0 Fovu de Baham Fovu de Baham
Ahd 19/09/2021 FC Nouadhibou FC Nouadhibou 2:0 Loto-Popo FC Loto FC
APR FC APR FC Kigali 2:1 Mogadishu City Club Mogadishu City
Maniema AS Maniema Union 2:0 AS Bouenguidi AS Bouenguidi
AS Otôho AS Otôho 5:3 on pens UD Songo UD Songo
Rivers United Rivers United FC 1:0 Young Africans SC Young Africans
Al-Hilal Al-Hilal Omdurman 1:1 Fasil Kenema FC Fasil Kenema
ASKO Kara ASKO Kara 2:1 LPRC Oilers Monrovia Oilers Monrovia
Isn 20/09/2021 Al-Ittihad Al-Ittihad Tripoli 2:0 Kikosi Maalum cha Kuzuia Magendo FC KMKM FC
ASEC Mimosas ASEC Mimosas 1:0 Teungueth Rufisque Teungueth FC
Al Merreikh Al Merreikh Omdurman 1:0 Express FC Express FC
CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 Akwa United Akwa United
ES Sétif ES Sétif 5:4 on pens Fortune Football Club Fortune FC
First Round 1st leg
Jum 10/09/2021 Express FC Express FC 2:1 Al Merreikh Omdurman Al Merreikh
AmaZulu FC AmaZulu FC 0:1 Big Bullets FC Big Bullets
Sab 11/09/2021 Royal Leopards Royal Leopards Simunye 1:0 ZESCO United FC ZESCO United FC
Jwaneng Jwaneng Galaxy FC 2:0 DFC8 of Bangui DFC8 of Bangui
UD Songo UD Songo 1:0 AS Otôho AS Otôho
Sagrada Grupo Desportivo Sagrada Esperança 0:0 FC Platinum FC Platinum
AS Arta/Solar7 AS Arta/Solar7 1:1 Tusker FC Tusker FC
AS Bouenguidi AS Bouenguidi 1:1 AS Maniema Union Maniema
Sonabel AS Sonabel Ouagadougou 0:1 Stade Malien Stade Malien
USGN US Gendarmerie nationale (Niger) 1:1 Le Messager FC de Ngozi Messager FC
Ahd 12/09/2021 Fortune FC Fortune Football Club 3:0 ES Sétif ES Sétif
Loto FC Loto-Popo FC 1:1 FC Nouadhibou FC Nouadhibou
Teungueth FC Teungueth Rufisque 0:1 ASEC Mimosas ASEC Mimosas
Mogadishu City Mogadishu City Club 0:0 APR FC Kigali APR FC
Fasil Kenema Fasil Kenema FC 2:2 Al-Hilal Omdurman Al-Hilal
Young Africans Young Africans SC 0:1 Rivers United FC Rivers United
Akwa United Akwa United 1:0 CR Belouizdad CR Belouizdad
Akonangui FC Akonangui FC 0:2 Zanaco FC Zanaco FC
Fovu de Baham Fovu de Baham 2:2 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
Oilers Monrovia LPRC Oilers Monrovia 3:0 ASKO Kara ASKO Kara
Isn 13/09/2021 KMKM FC Kikosi Maalum cha Kuzuia Magendo FC 0:2 Al-Ittihad Tripoli Al-Ittihad

Most valuable players

#pemainKelabMarket value
1
Aliou Dieng
Defensive Midfi
El Ahly Cairo
2
Mohamed El Shenawy
Penjaga Gol
El Ahly Cairo
3
Percy Tau
Right Winger
El Ahly Cairo
4
Mohamed Ali Ben Romdhane
Central Midfiel
Esperance Tunis
5
Mohamed Sherif
Centre-Forward
El Ahly Cairo

Top goalscorers

#pemainAgeKelabGoals
1
Tiago Azulão
Centre-Forward
34CA Petróleos Luanda
2
Mohamed Sherif
Centre-Forward
26El Ahly Cairo
3
Riad Benayad
Centre-Forward
25ES Sétif
4
Zouhair El Moutaraji
Left Winger
26Wydad Casablanca
5
Yahya Jabrane
Defensive Midfi
30Wydad Casablanca
Group table A
#Kelab +/-Pts
Mamelodi Sundowns FC 6816
El Ahly Cairo 6210
Al-Hilal Omdurman 6-44
Al Merreikh Omdurman 6-64
Group table B
#Kelab +/-Pts
Raja Club Athletic 6515
ES Sétif 619
AmaZulu FC 6-37
Horoya AC 6-34
Group table C
#Kelab +/-Pts
Esperance Tunis 61014
CR Belouizdad 6511
Etoile Sportive du Sahel 6-36
Jwaneng Galaxy FC 6-121
Group table D
#Kelab +/-Pts
Wydad Casablanca 61015
CA Petróleos Luanda 6111
Zamalek SC 6-34
Grupo Desportivo Sagrada Esperança 6-82
Who do you want to win?

In this match you stick with...

versus El Ahly CairoEl Ahly Cairo Wydad CasablancaWydad Casablanca