Matches 15/10/2022

hari perlawanan 10
FC Schalke 04 FC Schalke 04 0:3 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 5:1 Bayer 04 Leverkusen B. Leverkusen
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:2 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 4:1 VfL Bochum VfL Bochum
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 0:2 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
hari perlawanan 12
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 2:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 3:0 Hamburger SV Hamburger SV
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 1:2 SV Darmstadt 98 Darmstadt 98
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:2 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 0:1 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:1 Hallescher FC Hallescher FC
 
RW Essen Rot-Weiss Essen 1:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 3:1 SV Meppen SV Meppen
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:2 SV 07 Elversberg SV Elversberg
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 3:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
SC Freiburg II SC Freiburg II 3:2 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 0:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
hari perlawanan 35 CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 0:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:0 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Novorizontino Grêmio Novorizontino (SP) 6:0 Clube Náutico Capibaribe Náutico
Second Round 2nd leg Zamalek Zamalek SC 5:1 Flambeau du Centre FC Flambeau CFC
  CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 Djoliba AC Bamako Djoliba AC
  TP Mazembe TP Mazembe 2:4 on pens Vipers SC Vipers SC
  Esperance Esperance Tunis 1:0 Plateau United FC Plateau United
  AGBS Ashanti Golden Boys de Siguiri 0:1 FAR Rabat FAR Rabat
  ZESCO United FC ZESCO United FC 1:1 Royal AM FC Royal AM
  Marumo Marumo Gallants FC 1:0 ASSM Elgeco Plus ASSM
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 1:0 Fasil Kenema FC Fasil Kenema
  Sagrada Grupo Desportivo Sagrada Esperança 0:0 FC Saint Eloi Lupopo FC Saint Eloi
hari perlawanan 11
Brentford Brentford FC 2:0 Brighton & Hove Albion Brighton
 
Leicester Leicester City 0:0 Crystal Palace Crystal Palace
 
Fulham Fulham FC 2:2 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:0 Nottingham Forest Nottm Forest
hari perlawanan 9
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 0:0 Getafe CF Getafe
  Girona Girona FC 1:1 Cádiz CF Cádiz CF
 
Valencia Valencia CF 2:2 Elche CF Elche CF
hari perlawanan 10 FC Empoli FC Empoli 1:0 AC Monza Monza
hari perlawanan 11 R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 0:3 LOSC Lille LOSC Lille
  FC Lorient FC Lorient 0:0 Stade Reims Stade Reims
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 0:2 ACV Assen ACV Assen
  GVVV GVVV Veenendaal 3:2 Harkemase Boys Harkemase Boys
  SteDoCo VV SteDoCo 1:0 ASWH Ambacht ASWH
  Barendrecht BVV Barendrecht 2:1 RKAV Volendam RKAV Volendam
  Rijnvogels FC Rijnvogels 3:0 VV Staphorst Staphorst
  Hoek HSV Hoek 6:0 VV DOVO Veenendaal DOVO
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 2:4 SV Urk SV Urk
  Sportlust '46 Sportlust '46 1:1 VV Ter Leede Ter Leede
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 1:2 VVOG Harderwijk VVOG
hari perlawanan 12
SV Ried SV Ried 1:0 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
WSG Tirol WSG Tirol 3:2 SC Austria Lustenau A. Lustenau
 
A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 1:3 LASK LASK
hari perlawanan 13 Rostov FK Rostov 1:2 Ural Yekaterinburg Ural
  Khimki FK Khimki 0:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 0:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Krasnodar FK Krasnodar 2:3 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
hari perlawanan 12 Konoplev U16 Akron Akademia Konoplev U16 0:1 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 4:1 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 6:0 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 0:3 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 2:3 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  Ak.Konoplev U17 Akron Akademia Konoplev U17 1:2 Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 3:1 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  FShM U17 FShM Moskau U17 3:1 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 2:0 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 1:3 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
hari perlawanan 14 FC Hermannstadt FC Hermannstadt 0:2 FC Rapid 1923 FC Rapid
  FC Botosani FC Botosani 1:0 FC U Craiova 1948 FC U Craiova
  FCV Farul FCV Farul Constanta 2:0 FC Universitatea Cluj U Cluj
hari perlawanan 8 VV Kloetinge VV Kloetinge 1:0 VV Goes VV Goes
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 2:3 VV Smitshoek Smitshoek
  WNC VV WNC 3:1 VV Spijkenisse Spijkenisse
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 3:1 VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  SV Poortugaal SV Poortugaal 4:0 VV Nieuwenhoorn Nieuwenhoorn
  VV Capelle VV Capelle 2:1 Achilles Veen Achilles Veen
  De Dijk ASV De Dijk 0:5 ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 2:0 CVV de Jodan Boys Jodan Boys
hari perlawanan 10 FC Emmen FC Emmen 1:1 FC Volendam FC Volendam
hari perlawanan 3 Konyaspor U19 Konyaspor U19 3:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 1:0 Fatih Karagümrük U19 Karagümrük U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 4:2 Boluspor U19 Boluspor U19
  G.Antep FK U19 Gaziantep FK U19 0:1 Istanbulspor U19 Istanbul U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 0:1 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Hatayspor U19 Hatayspor U19 6:2 Göztepe U19 Göztepe U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 3:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Adana Demir U19 Adana Demirspor U19 1:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Ümraniye U19 Ümraniyespor U19 3:1 Giresunspor U19 Giresunspor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 1:3 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Ankaraspor U19 Ankaraspor U19 0:4 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 2:0 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
hari perlawanan 10 Alanyaspor Alanyaspor 3:2 Antalyaspor Antalyaspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 3:0 Hatayspor Hatayspor
 
Kasimpasa Kasimpasa 1:4 Adana Demirspor Adana Demirspor
hari perlawanan 8 Swift AVV Swift 1:1 DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  AZSV Aalten AZSV Aalten 2:1 Olde Veste '54 Olde Veste '54
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 0:5 VV Eemdijk VV Eemdijk
  Genemuiden SC Genemuiden 2:1 SDV Barneveld SDV Barneveld
  Buitenpost VV Buitenpost 4:1 WV-HEDW Amsterdam WV-HEDW
  DETO VV DETO Twenterand 3:0 SV Huizen SV Huizen
  Berkum VV Berkum 1:0 Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  CSV Apeldoorn CSV Apeldoorn 2:0 HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
hari perlawanan 11 Ross County Ross County FC 1:1 Dundee United FC Dundee United
  St. Mirren St. Mirren FC 0:0 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Celtic Celtic FC 6:1 Hibernian FC Hibernian FC
  Livingston FC Livingston FC 1:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
hari perlawanan 7 Metalist Metalist Kharkiv 3:2 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 2:2 PFK Lviv PFK Lviv
hari perlawanan 8 Volos NPS Volos NPS 2:1 APO Levadiakos APO Levadiakos
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 1:1 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 0:0 Ionikos Nikeas U19 Ionikos U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 1:1 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 3:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
hari perlawanan 12 KVC Westerlo KVC Westerlo 2:2 RFC Seraing RFC Seraing
  KV Kortrijk KV Kortrijk 1:3 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
hari perlawanan 9 SK Beveren SK Beveren 2:1 KMSK Deinze KMSK Deinze
  SL16 FC Standard de Liège 16 FC 1:4 RWD Molenbeek RWDM
  RE Virton Royal Excelsior Virton 0:0 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
hari perlawanan 12 Teplice FK Teplice 0:2 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Hradec Kralove FC Hradec Kralove 2:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Bohemians 1905 Bohemians Prag 1905 1:1 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
hari perlawanan 13 Lyngby BK Lyngby BK 0:2 Aalborg BK Aalborg BK
hari perlawanan 10 FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 2:4 Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  FK Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 3:1 GFK Jagodina U17 Jagodina U17
  Čukarički U17 FK Čukarički U17 5:1 FK Napredak Krusevac U17 Napredak U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 1:0 FK Sloga Kraljevo U17 FK Sloga U17
  Partizan U17 FK Partizan Belgrade U17 2:0 FK Mladost Lucani U17 Lucani U17
  Brodarac U17 FK Brodarac Belgrad U17 2:2 FK Spartak Subotica U17 Spartak U17
  Čukarički U19 FK Čukarički U19 2:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Vozdovac U19 FK Vozdovac U19 7:0 OFK Vrsac U19 Vrsac U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 1:2 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 3:0 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 0:0 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
  Brodarac U19 FK Brodarac Belgrad U19 3:0 FK Novi Pazar U19 Novi Pazar U19
hari perlawanan 15 FK TSC FK TSC Backa Topola 3:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Spartak FK Spartak Subotica 2:1 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 0:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
hari perlawanan 13 HNK Sibenik HNK Sibenik 0:2 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  NK Osijek NK Osijek 2:0 NK Istra 1961 NK Istra
hari perlawanan 2 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08 1:1 JIPPO Joensuu JIPPO
  Käpylän Käpylän Pallo 7:0 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
  FC Honka II FC Honka II 6:0 Tampereen Ilves-Kissat Ilves-Kissat
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 0:1 Salon Palloilijat SalPa
  OLS Oulun Luistinseura 0:1 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
hari perlawanan 13 Korona Kielce Korona Kielce 0:2 Stal Mielec Stal Mielec
  Wisla Plock Wisla Plock 2:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
  Radomiak Radomiak Radom 2:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 0:3 Rakow Czestochowa Rakow
  Warta Poznan Warta Poznan 2:0 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
hari perlawanan 14 Cherno More Cherno More Varna 1:1 Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 3:1 Pirin Blagoevgrad Pirin
hari perlawanan 13 Strumska Slava Strumska Slava 0:3 Etar Veliko Tarnovo Etar
  Dunav Dunav Ruse 0:2 Belasitsa Petrich Belasitsa
  Maritsa Maritsa 1921 Plovdiv 0:0 Sportist Svoge Sportist Svoge
  Sozopol Sozopol 1:2 Vitosha Bistritsa Vitosha
  Yantra Yantra Gabrovo 1:0 Montana Montana
  Litex Lovech Litex Lovech 3:0 Minyor Pernik Minyor Pernik
  NK Domzale NK Domzale 0:0 NK Bravo NK Bravo
  FC Koper FC Koper 1:1 ND Gorica ND Gorica
hari perlawanan 11 Kecskemét Kecskeméti TE 3:3 Kisvárda FC Kisvárda
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 3:0 Paksi FC Paksi FC
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
hari perlawanan 7 U. Klosterfelde Union Klosterfelde 3:1 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 2:2 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  G. Schöneiche Germania Schöneiche 3:0 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  GW Ahrensfelde Grün-Weiß Ahrensfelde 3:1 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  SV Zehdenick SV Zehdenick 1:4 SV Frankonia Wernsdorf Fr. Wernsdorf
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 0:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 2:0 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
hari perlawanan 16 TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 1:1 TB Roding TB Roding
  VfB Straubing VfB Straubing 2:0 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 2:2 TSV Bogen TSV Bogen
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 5:0 FC Tegernheim Tegernheim
  Ettmannsdorf SV Schwandorf-Ettmannsdorf 4:1 SpVgg Osterhofen Osterhofen
  Seligenporten SV Seligenporten 0:2 FSV Stadeln FSV Stadeln
  SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 3:0 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 3:3 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 4:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
hari perlawanan 17 TuS Röllbach TuS Röllbach 3:3 FC Coburg FC Coburg
  FT Schweinfurt FT Schweinfurt 3:2 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  TG Höchberg TG Höchberg 0:2 DJK Dampfach DJK Dampfach
  TSV Karlburg TSV Karlburg 1:2 TSV Gochsheim TSV Gochsheim
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 1:1 DJK Schwebenried Schwebenried
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 1:0 SV Friesen SV Friesen
  TSV Mönchröden TSV Mönchröden 6:1 TSV Rottendorf TSV Rottendorf
hari perlawanan 15 SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 2:1 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg 1:1 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SE Freising SC Eintracht Freising 2:1 FC Sportfreunde Schwaig SF Schwaig
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 3:2 TSV Grünwald TSV Grünwald
  SV Pullach SV Pullach 1:2 TuS Geretsried TuS Geretsried
  TSV Brunnthal TSV Brunnthal 1:2 SSV Eggenfelden SSV Eggenfelden
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 3:0 FC Unterföhring FC Unterföhring
  SV Bruckmühl SV Bruckmühl 1:2 TSV Ampfing TSV Ampfing
hari perlawanan 8 FC Huchting FC Huchting 4:2 1.FC Burg 1.FC Burg
  TuRa Bremen TuRa Bremen 3:1 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
hari perlawanan 10 Kaltenkirchen Kaltenkirchener TS 2:1 SV Eichede II SV Eichede II
  Phönix II 1.FC Phönix Lübeck II 0:0 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
hari perlawanan 11 Lindwedel-Hope SV Lindwedel-Hope 3:0 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
  RW Cuxhaven Rot-Weiß Cuxhaven 1:1 TSV Elstorf TSV Elstorf
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:3 VfL Westercelle VfL Westercelle
hari perlawanan 9 L.-Hohenlind SC Borussia Lindenthal-Hohenlind 2:2 Germania Teveren Germ. Teveren
  U. Schafhausen Union Schafhausen 1:0 SV Helpenstein SV Helpenstein
hari perlawanan 13 SG Mettlach SG Mettlach/Merzig 4:2 SF Köllerbach SF Köllerbach
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:0 SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
  VfL Primstal VfL Primstal 0:2 FV Eppelborn FV Eppelborn
hari perlawanan 10 Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 4:1 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Slesvig IF Slesvig IF 4:3 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  TSV Kropp TSV Kropp 3:1 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 4:1 MTV Tellingstedt Tellingstedt
  TuS Rotenhof TuS Rotenhof 4:0 SV Dörpum SV Dörpum
hari perlawanan 12 Wolfenbüttel MTV Wolfenbüttel 3:0 TSC Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 2:3 BV Germania Wolfenbüttel BV Germania
hari perlawanan 13 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 3:1 TSV Stelingen TSV Stelingen
  1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt 2:2 Niedersachsen Döhren Nieders. Döhren
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 1:0 FC Eldagsen FC Eldagsen
hari perlawanan 8 1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 6:2 SC Victoria Mennrath Vict. Mennrath
  SV Genc Osman SV Genc Osman Duisburg 0:3 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
hari perlawanan 13 SV Holdorf SV Holdorf 0:5 SV Bevern SV Bevern
hari perlawanan 10 TSV Kronshagen TSV Kronshagen 1:3 SpVg Eidertal Molfsee SpVg Eidertal
  SVT Neumünster SVT Neumünster 2:3 SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel
  Gettorfer SC Gettorfer SC 1:4 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  Preetzer TSV Preetzer TSV 1:4 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  TSV Altenholz TSV Altenholz 3:0 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
hari perlawanan 11 TuS Mayen TuS Mayen 3:0 TSV Emmelshausen Emmelshausen
  FSV Salmrohr FSV Salmrohr 1:0 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 0:2 FSG Ehrang/Pfalzel FSG Ehrang/P.
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 1:3 FC Hochwald Zerf FC Hochwald
hari perlawanan 8 Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:2 Radefelder SV Radefelder SV
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 1:3 SSV Markranstädt Markranstädt
  SG Striesen SG Dresden-Striesen 2:2 FSV Oderwitz Oderwitz
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 0:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 0:2 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 4:2 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Inter Leipzig FC International Leipzig 3:1 FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
  Schott Jena SV Schott Jena 0:0 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
  DJK Struth DJK Struth 1:2 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  FC Saalfeld FC Saalfeld 4:1 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 3:0 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 8:2 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  FSV Martinroda FSV Martinroda 3:0 1. SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  FSV Schleiz FSV Schleiz 4:0 FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 2:0 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
hari perlawanan 11 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 3:1 1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen
  VfB Eppingen VfB Eppingen 1:2 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
  VfR Mannheim VfR Mannheim 1:1 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  Langensteinbach SV Langensteinbach 3:3 VfL Kurpfalz Neckarau VfL Kurpfalz
  Türk. Mosbach Türkspor Mosbach 6:5 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
hari perlawanan 9 Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 1:5 Hilalspor Berlin Hilalspor
  TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888 1:4 Berliner SC Berliner SC
hari perlawanan 12 SKV Rutesheim SKV Rutesheim 0:1 SC Geislingen SC Geislingen
  SF Schw. Hall Sportfreunde Schwäbisch Hall 0:3 1.FC Normannia Gmünd Norm. Gmünd
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 5:0 VfL Nagold VfL Nagold
  TSV Ilshofen TSV Ilshofen 0:3 TSV Berg TSV Berg
  TSG Tübingen TSG Tübingen 1:4 TSV Essingen TSV Essingen
  FV Biberach FV Biberach/Riß 3:0 SV Fellbach SV Fellbach
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 6:2 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 0:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
hari perlawanan 13 FC Ederbergland FC Ederbergland 4:2 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  VfB Marburg VfB Marburg 3:0 Spvgg. Eltville Spvgg. Eltville
  SG Bad Soden SG Bad Soden 6:1 SG Johannesberg SG Johannesberg
  OSC Vellmar OSC Vellmar 1:1 Lichtenauer FV Lichtenauer FV
  SSV Sand SSV Sand 2:0 SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach SG Klei/Hun/Doh
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 4:1 Germania Ober-Roden G. Ober-Roden
  SF Seligenstadt Sportfreunde Seligenstadt 5:0 SV 1919 Münster SV Münster
hari perlawanan 9 TSV Bützow TSV Bützow 1:5 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Güstrower SC Güstrower SC 09 0:3 FC Anker Wismar Anker Wismar
  Malchower SV Malchower SV 90 4:2 SV Pastow SV Pastow
  FC Schönberg 95 FC Schönberg 95 2:0 Greifswalder FC II Greifswald II
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 4:0 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  FSV Bentwisch FSV Bentwisch 0:2 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  Warnemünde SV Warnemünde 0:1 SV Siedenbollentin Siedenbollentin
hari perlawanan 10 CFC Germania Cöthener FC Germania 03 2:3 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 4:4 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  BW Farnstädt SV Blau-Weiß Farnstädt 1:1 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
  Tangermünde FSV Saxonia Tangermünde 3:1 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  SSC Weißenfels SSC Weißenfels 1:2 1.FC Magdeburg II Magdeburg II
  Haldensleber SC Haldensleber SC 1:3 SSV 80 Gardelegen SSV Gardelegen
  MSC Preussen MSC Preussen 1899 0:4 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 3:1 SC Bernburg SC Bernburg
hari perlawanan 11 SC Pfullendorf SC Pfullendorf 2:1 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  Kehler FV Kehler FV 07 1:4 FC Denzlingen FC Denzlingen
  RW Elchesheim FV Rot-Weiß Elchesheim 0:3 SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  FC Waldkirch FC Waldkirch 1:1 Bahlinger SC II Bahlinger SC II
  FC Teningen FC Teningen 4:2 SV Linx SV Linx
  SC Hofstetten SC Hofstetten 0:4 SC Lahr SC Lahr
  SV Bühlertal SV Bühlertal 1:3 FC Auggen FC Auggen
hari perlawanan 12 Bienwald Kandel FC Bienwald Kandel 2:2 TuS Marienborn TuS Marienborn
hari perlawanan 25 CA Colón Club Atlético Colón 0:2 Racing Club Racing Club
  Defensa Defensa y Justicia 1:0 Club Atlético Unión CA Unión
  Huracán CA Huracán 3:1 Club Estudiantes de La Plata Estudiantes
  Arsenal Sarandí Arsenal Fútbol Club 2:0 CA Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
hari perlawanan 8 Once Deportivo Once Deportivo FC 1:1 CD FAS FAS
  Santa Tecla Santa Tecla FC 4:1 AD Isidro Metapán ADI Metapán
  CD Platense CD Platense Zacatecoluca 3:1 AD Chalatenango Chalatenango
  Marte CD Atlético Marte 2:4 Alianza FC Alianza FC
  CD Águila CD Águila 5:1 Jocoro FC Jocoro
  CD Dragón CD Dragón 1:0 CD Luis Angel Firpo L.A. Firpo
hari perlawanan 1 Fortaleza CEIF Fortaleza CEIF 1:2 Llaneros FC Llaneros FC
  Boyacá Chicó Boyacá Chicó FC 1:0 Barranquilla FC Barranquilla FC
hari perlawanan 41 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:0 Albirex Niigata Albirex Niigata
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
hari perlawanan 29 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 2:1 FC Imabari FC Imabari
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 2:1 FC Gifu FC Gifu
Group B JEF United U18 JEF United Chiba U18 5:1 Fukushima United Jugend Fukushima U. J.
Group C Antlers U18 Kashima Antlers U18 4:0 Omiya Ardija U18 Omiya U18
Group D Urawa Reds U18 Urawa Red Diamonds U18 0:0 FC Tokyo U18 FC Tokyo U18
hari perlawanan 25 Honda FC Honda FC 2:0 Sony Sendai Sony Sendai
hari perlawanan 18 Kiryu Daiichi Kiryu Daiichi High School 1:5 Maebashi Ikuei High School Maebashi Ikuei
  Frontale U18 Kawasaki Frontale U18 2:0 Yokohama FC U18 Yokohama FC U18
hari perlawanan 8 Al-Tai Al-Tai 2:3 Al-Hilal Saudi FC Al-Hilal SFC
hari perlawanan 18 Kumamoto Ozu HS Kumamoto Ozu High School 2:1 Gamba Osaka U18 Gamba U18
  Fujieda City H. Fujieda City Hall FC 1:1 FC Kariya FC Kariya
Third Round Leiknir Leiknir Reykjavík 2:2 ÍA Akranes ÍA Akranes
  Keflavík Keflavík ÍF 2:3 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
First Round Fuji Club 2003 Fuji Univ. Club 2003 0:4 Tochigi City Tochigi City
  Ococias Kyoto Ococias Kyoto 2:0 Chukyo University FC (I) Chukyo Univ. I
  Gakunan F Mos. Gakunan F Mosuperio 1:4 Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
  Tsukuba FC Tsukuba FC 0:1 Hokkaido Tokachi Sky Earth H. Tokachi SE
  Veroskr. Tsuno Veroskronos Tsuno 1:0 Fukuyama City Fukuyama City
  Nankatsu SC Nankatsu SC 1:0 FC Tokushima FC Tokushima
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 2:1 aries FC Tokyo aries FC
  Laran. Kyoto Laranja Kyoto 5:4 on pens Fukui United Fukui Utd.
  NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC 3:4 Lvenirosso Niihama Club Lven. Niihama
  Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 2:0 J-Lease FC J-Lease FC
  BTOP Kuriyama BTOP Thank Kuriyama 12:11 on pens Mitsubishi Motors Mizushima Mits. Mizushima
  Toin Univ. FC Toin University of Yokohama FC 0:1 Cobaltore Onagawa Cob. Onagawa
  FC Agata Nobeoka Agata 4:0 Chukyo univ.FC (II) Chukyo Univ. II
  Kansai Uni '08 Kansai University FC 2008 3:2 Beluga Rosso Hamada Bel.Ros. Hamada
  Spo.&Soc. Izu Sports & Society Izu 0:2 Okinawa SV Okinawa SV
  Artista Asama Artista Asama 3:4 on pens Vonds Ichihara Vonds Ichihara
hari perlawanan 17 Alacranes Alacranes de Durango 4:1 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
hari perlawanan 8 KF Egnatia KF Egnatia 1:2 KF Teuta KF Teuta
hari perlawanan 6 FK Tomori Berat FK Tomori Berat 0:1 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Luzi United KF Luzi United 2:1 KS Burreli KS Burreli
  KF Turbina KF Turbina 2:4 KS Besa KS Besa
  Besëlidhja Besëlidhja 1:0 KF Oriku KF Oriku
hari perlawanan 2 Newcastle Newcastle United Jets 2:1 Perth Glory Perth Glory
  Melbourne Melbourne Victory 0:1 Western Sydney Wanderers Western Sydney
hari perlawanan 14 Leotar U17 FK Leotar Trebinje U17 1:6 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 10:0 FK Sloga Meridian U17 S.Meridian U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 0:0 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 6:1 FK Velez Mostar U17 Velez U17
hari perlawanan 11 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 2:3 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 5:2 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
hari perlawanan 14 Sloga Meridian FK Sloga Meridian 1:0 FK Sarajevo FK Sarajevo
  FK Tuzla City FK Tuzla City 2:3 FK Igman Konjic Igman Konjic
hari perlawanan 6 Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 2:1 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
  Ittihad Kalba Al-Ittihad Kalba SC 2:0 Dibba Al-Fujairah Club Dibba Fujairah
hari perlawanan 10 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 4:0 FK Radnicki Lukavac FK Rad. Lukavac
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 4:2 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  FK Gorazde FK Gorazde 2:0 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:0 NK Travnik Travnik
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 2:1 BFK SIMM-BAU Simm-Bau
  HNK Tomislav T. HNK Tomislav T. 2:0 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
hari perlawanan 20 FA Siauliai FA Siauliai 2:0 FK Jonava Jonava
hari perlawanan 25 Slavia Slavia Mozyr 0:1 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Belshina Belshina Bobruisk 1:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev 0:2 Isloch Minsk Region Isloch
  Gomel FK Gomel 1:0 FK Slutsk FK Slutsk
hari perlawanan 8 US Biskra US Biskra 2:0 ASO Chlef ASO Chlef
  NC Magra NC Magra 1:0 MC El Bayadh MC El Bayadh
hari perlawanan 13 Drina Zvornik FK Drina Zvornik 2:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 0:6 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Famos Vojkovici FK Famos Vojkovici 0:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 2:0 FK Omarska FK Omarska
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 3:1 FK Laktasi FK Laktasi
hari perlawanan 6 OC Safi Olympique Safi 1:2 Mouloudia d'Oujda Mouloudia
  MAS Fes MAS Fes 2:0 Olympique Khouribga O. Khouribga
hari perlawanan 2 US Tataouine US Tataouine 1:1 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
hari perlawanan 30 Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 2:0 FC Telavi FC Telavi
  FC Gagra FC Gagra 2:0 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
hari perlawanan 26 FC Samtredia FC Samtredia 2:1 FC Spaeri Tbilisi Spaeri
  WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 2:3 FC Merani Tbilisi FC Merani
hari perlawanan 32 FC Namdong FC Namdong 0:3 Yeoju FC Yeoju FC
  Gangwon Reserve Gangwon FC Reserves 4:0 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 2:1 Jeonbuk Hyundai Motors Reserves Jeonbuk Reserve
  Pyeongchang Utd Pyeongchang United 1:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
hari perlawanan 12 Kety Bistrica NK Kety Emmi Bistrica 1:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Dekani NK Dekani 1:1 NK Brinje Grosuplje NK Brinje Grosuplje
  ND Primorje ND Primorje 0:1 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  NK Krka NK Krka 3:0 NK Krsko NK Krsko
hari perlawanan 44 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:0 FC Anyang FC Anyang
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:2 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Chungnam Asan Chungnam Asan 0:0 Gwangju FC Gwangju FC
  Seoul E-Land Seoul E-Land 0:1 Busan IPark Busan IPark
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 2:2 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
hari perlawanan 29 Richmond Richmond Kickers 1:1 Greenville Triumph SC Greenville
  Charlotte Ind. Charlotte Independence 5:1 North Carolina FC North Carolina
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 2:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
hari perlawanan 11 Kelty Hearts Kelty Hearts FC 2:1 Clyde FC Clyde FC
  Montrose Montrose FC 1:1 Falkirk FC Falkirk FC
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 2:0 Peterhead FC Peterhead FC
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 2:0 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 1:0 FC Edinburgh FC Edinburgh
hari perlawanan 7 Abergavenny Abergavenny Town FC 3:1 Carmarthen Town Carmarthen
  Swansea Uni Swansea University 1:1 Cwmbran Celtic Cwmbran Celtic
hari perlawanan 11 Caernarfon Caernarfon Town 2:0 Flint Town United Flint Town
  Pontypridd Pontypridd United 1:4 Newtown AFC Newtown
  Aberystwyth Aberystwyth Town 2:1 Haverfordwest County Haverfordwest
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads 2:0 Cardiff Metropolitan University Cardiff Met
  Airbus UK Airbus UK Broughton 0:3 Penybont FC Penybont
  Bala Bala Town 0:5 The New Saints The New Saints
hari perlawanan 8 Gresford Gresford Athletic 1:4 Llandudno FC Llandudno
  Holywell Holywell Town 2:1 Llanidloes Town Llanidloes
  Prestatyn Prestatyn Town 2:0 Mold Alexandra Mold Alex
  Cefn Druids Cefn Druids 3:1 Buckley Town Buckley
hari perlawanan 23 Gresford Gresford Athletic 10:30 PTG Llandudno FC Llandudno
hari perlawanan 12 FAC Floridsdorfer AC 1:1 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:0 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 0:1 SV Horn SV Horn
  Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:0 FC Dornbirn FC Dornbirn
  SV Lafnitz SV Lafnitz 0:3 FC Liefering FC Liefering
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 4:1 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
hari perlawanan 15 Luton Luton Town 3:1 Queens Park Rangers QPR
  Rotherham Rotherham United 2:1 Huddersfield Town Huddersfield
 
Burnley Burnley FC 4:0 Swansea City Swansea
  Sheff Utd Sheffield United 3:3 Blackpool FC Blackpool
  Cardiff Cardiff City 0:1 Coventry City Coventry
  Sunderland Sunderland AFC 2:1 Wigan Athletic Wigan
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Preston Preston North End 0:2 Stoke City Stoke City
  Bristol City Bristol City 1:2 Millwall FC Millwall
  Reading Reading FC 0:2 West Bromwich Albion West Brom
hari perlawanan 11 Stenhousemuir Stenhousemuir FC 1:3 Stirling Albion FC Stirling
  Annan Athletic Annan Athletic FC 1:1 Stranraer FC Stranraer
  Bonnyrigg Bonnyrigg Rose Athletic FC 1:4 East Fife FC East Fife
  Dumbarton FC Dumbarton FC 1:1 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Elgin City Elgin City FC 0:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
hari perlawanan 14 Banks O' Dee Banks O' Dee FC 1:1 Fraserburgh FC Fraserburgh
  Forres Forres Mechanics FC 4:1 Deveronvale FC Deveronvale FC
  Wick Academy Wick Academy FC 0:3 Formartine United FC Formartine
  Inverurie Locos Inverurie Loco Works FC 0:0 Huntly FC Huntly FC
  Nairn County Nairn County FC 0:4 Brora Rangers FC Brora Rangers
  Brechin City Brechin City FC 5:0 Keith FC Keith FC
  Rothes Rothes FC 2:4 Buckie Thistle FC Buckie Thistle
  Clachnacuddin Clachnacuddin FC 2:1 Lossiemouth FC Lossiemouth
  Strathspey Strathspey Thistle FC 1:6 Turriff United FC Turriff
hari perlawanan 13 Chorley Chorley FC 1:0 Leamington FC Leamington
  Darlington Darlington FC 2:2 Brackley Town Brackley
  Kettering Kettering Town 2:1 Spennymoor Town Spennymoor Town
  Alfreton Alfreton Town 1:2 Gloucester City Gloucester
hari perlawanan 38 Farsley Farsley Celtic 0:3 Southport FC Southport
hari perlawanan 8 Dover Athletic Dover Athletic 3:0 Slough Town Slough
  Hemel Hemel Hempstead Town 0:1 Cheshunt FC Cheshunt
hari perlawanan 13 Braintree Braintree Town 2:1 Worthing FC Worthing
  Concord Rangers Concord Rangers 0:2 Bath City Bath City
  Dartford Dartford FC 2:0 Tonbridge Angels Tonbridge
  Welling Utd. Welling United 0:3 St. Albans City St. Albans City
hari perlawanan 17 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 0:0 Guaireña FC Guaireña FC
  Resistencia SC Resistencia Sport Club 0:3 Tacuary Football Club Tacuary FBC
hari perlawanan 5 Ethnikos Ethnikos Achnas 2:2 PAEEK Kyrenia PAEEK Kyrenia
  Alki Oroklini Alki Oroklini 0:1 MEAP Pera Choriou Nisou MEAP Nisou
  Ermis Aradippou Ermis Aradippou 1:3 Pegia 2014 Pegia 2014
  Ypsonas FC Krasava Ypsona FC 1:2 AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
  Anagen.Derynias Anagennisi Derynias 0:3 AO Agia Napa Agia Napa
  Oly. Lympion Olympias Lympion 0:2 Omonia Aradippou Omon. Aradippou
hari perlawanan 3 APEA Akrotiri APEA Akrotiri FC 2:2 Iraklis Gerolakkou Ira. Gerolakkou
  Aspis Pylas Aspis Pylas 1:1 ENAD Polis Chrysochous ENAD
  PO Ormidias PO Ormidias 3:1 Ethnikos Latsion Latsion
  Ethnikos Assias Ethnikos Assias 3:0 Kouris Erimis Kouris Erimis
  ASIL Lysi ASIL Lysi 2:2 Digenis Akritas Morfou Digenis Morfou
  AEP Polemidion AEP Polemidion 1:0 APONA Anagyias APONA Anagyias
  THOI Lakatamias THOI Lakatamias 4:1 Elia Lythrodonta Elia Lythrod.
  Chalkanoras Chalkanoras Idaliou 2:2 APEP Pitsilia APEP Pitsilia
hari perlawanan 32 TJK Legion Tallinn JK Legion 3:2 FC Kuressaare Kuressaare
  Paide Paide Linnameeskond 1:2 Kalev Tallinn Kalev
  FCI Levadia FCI Levadia 1:0 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 0:4 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  Ida-Virumaa Ida-Virumaa FC Alliance 0:3 Harju JK Laagri Harju JK
  FA Tartu Kalev FA Tartu Kalev 0:1 JK Tabasalu JK Tabasalu
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 1:4 Tartu JK Welco JK Welco
  FC Tallinn FC Tallinn 3:1 Tallinn JK Legion U21 JK Legion U21
hari perlawanan 3 Birkenhead Utd. Birkenhead United 2:2 Auckland City FC Auckland City
  Napier City R. Napier City Rovers 2:2 Miramar Rangers AFC Miramar Rangers
  Auckland United Auckland United FC 1:1 Christchurch United Christch. Utd.
hari perlawanan 16 César Vallejo Universidad César Vallejo 3:0 FC Carlos Stein Carlos Stein
hari perlawanan 33 St. Pat's St. Patrick's Athletic 3:1 Bohemian Football Club Bohemians
  Finn Harps Finn Harps 1:2 Dundalk FC Dundalk FC
hari perlawanan 35 Athlone Town Athlone Town AFC 3:2 Cork City FC Cork City
  Bray Wanderers Bray Wanderers 1:5