Matches 01/10/2022

hari perlawanan 8
Bayern Munich Bayern Munich 4:0 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 3:2 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
RB Leipzig RB Leipzig 4:0 VfL Bochum VfL Bochum
 
SC Freiburg SC Freiburg 2:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
1. FC Köln 1. FC Köln 3:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 2:0 1.FC Union Berlin Union Berlin
hari perlawanan 10
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:2 SV Darmstadt 98 Darmstadt 98
 
Hannover 96 Hannover 96 1:2 Hamburger SV Hamburger SV
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:1 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 4:1 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 3:0 SV Meppen SV Meppen
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 5:0 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth 1:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 1:0 Hallescher FC Hallescher FC
 
SV Elversberg SV 07 Elversberg 1:2 SC Verl SC Verl
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 1:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:2 SC Freiburg II SC Freiburg II
hari perlawanan 32 Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 1:1 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 2:1 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:2 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
 
Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 3:1 Esporte Clube Bahia EC Bahia
  Brusque-SC Brusque Futebol Clube (SC) 0:2 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
hari perlawanan 9
Arsenal Arsenal FC 3:1 Tottenham Hotspur Spurs
 
Southampton Southampton FC 1:2 Everton FC Everton
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:0 Brentford FC Brentford
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:2 Chelsea FC Chelsea
 
Fulham Fulham FC 1:4 Newcastle United Newcastle
 
Liverpool Liverpool FC 3:3 Brighton & Hove Albion Brighton
hari perlawanan 7
Athletic Athletic Bilbao 4:0 UD Almería UD Almería
 
Cádiz CF Cádiz CF 0:0 Villarreal CF Villarreal
  Getafe Getafe CF 2:3 Real Valladolid CF Real Valladolid
hari perlawanan 8
SSC Napoli SSC Napoli 3:1 Torino FC Torino
hari perlawanan 9 Angers SCO Angers SCO 0:3 Olympique Marseille Marseille
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:3 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Hoek HSV Hoek 2:1 VVOG Harderwijk VVOG
  Barendrecht BVV Barendrecht 2:2 ACV Assen ACV Assen
  GVVV GVVV Veenendaal 3:1 VV DOVO Veenendaal DOVO
  SteDoCo VV SteDoCo 3:2 Sportlust '46 Sportlust '46
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 1:2 ASWH Ambacht ASWH
  Rijnvogels FC Rijnvogels 4:3 Harkemase Boys Harkemase Boys
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 3:2 RKAV Volendam RKAV Volendam
  SV Urk SV Urk 1:3 VV Staphorst Staphorst
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 1:2 VV Ter Leede Ter Leede
hari perlawanan 10
RB Salzburg Red Bull Salzburg 1:1 LASK LASK
 
A. Lustenau SC Austria Lustenau 1:3 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
WSG Tirol WSG Tirol 0:5 Rapid Vienna Rapid Vienna
hari perlawanan 11 Orenburg FK Orenburg 4:1 FC Sochi Sochi
  Khimki FK Khimki 1:2 CSKA Moscow CSKA Moscow
hari perlawanan 10 FShM U16 FShM Moskau U16 2:2 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 5:1 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 3:2 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:0 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 1:2 Akron Akademia Konoplev U16 Konoplev U16
  FShM U17 FShM Moskau U17 0:0 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 3:2 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 1:2 Akron Akademia Konoplev U17 Ak.Konoplev U17
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 3:3 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 4:0 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
hari perlawanan 12 Univ. Craiova Universitatea Craiova 1:1 FC Voluntari FC Voluntari
hari perlawanan 6 WNC VV WNC 1:3 FC 's-Gravenzande Gravenzande
  SV Poortugaal SV Poortugaal 0:1 VV Goes VV Goes
  VV Capelle VV Capelle 0:0 VV Smitshoek Smitshoek
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 2:4 VV Nieuwenhoorn Nieuwenhoorn
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 1:0 Achilles Veen Achilles Veen
  De Dijk ASV De Dijk 1:1 VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 1:0 VV Spijkenisse Spijkenisse
  VV Kloetinge VV Kloetinge 2:1 CVV de Jodan Boys Jodan Boys
hari perlawanan 8 SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 3:0 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
hari perlawanan 1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 4:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Ümraniye U19 Ümraniyespor U19 2:4 Boluspor U19 Boluspor U19
  Ankaraspor U19 Ankaraspor U19 6:2 Göztepe U19 Göztepe U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 3:4 Giresunspor U19 Giresunspor U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 1:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 1:3 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  G.Antep FK U19 Gaziantep FK U19 2:2 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 0:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 0:2 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 0:0 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Adana Demir U19 Adana Demirspor U19 6:0 Istanbulspor U19 Istanbul U19
  Hatayspor U19 Hatayspor U19 2:0 Fatih Karagümrük U19 Karagümrük U19
hari perlawanan 8
Kasimpasa Kasimpasa 1:0 Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:2 Basaksehir FK Basaksehir
 
Kayserispor Kayserispor 1:2 Trabzonspor Trabzonspor
hari perlawanan 6 SV Huizen SV Huizen 0:0 HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  Swift AVV Swift 2:0 Olde Veste '54 Olde Veste '54
  AZSV Aalten AZSV Aalten 5:0 SDV Barneveld SDV Barneveld
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 0:0 SC Genemuiden Genemuiden
  Berkum VV Berkum 0:3 WV-HEDW Amsterdam WV-HEDW
  DETO VV DETO Twenterand 0:4 DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  Buitenpost VV Buitenpost 1:0 VV Eemdijk VV Eemdijk
  CSV Apeldoorn CSV Apeldoorn 3:2 Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
hari perlawanan 9 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:4 Rangers FC Rangers
  St. Mirren St. Mirren FC 2:1 Livingston FC Livingston FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 4:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Celtic Celtic FC 2:1 Motherwell FC Motherwell FC
  Dundee United Dundee United FC 1:2 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Ross County Ross County FC 0:2 Hibernian FC Hibernian FC
hari perlawanan 5 Ingulets Ingulets Petrove 0:1 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  PFK Lviv PFK Lviv 0:3 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Metalist Metalist Kharkiv 1:6 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
hari perlawanan 6 AEK Athens U19 AEK Athens U19 - Ionikos Nikeas U19 Ionikos U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 - Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  PAS U19 PAS Giannina U19 1:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 0:2 OFI Crete U19 OFI Crete U19
hari perlawanan 10
Standard Liège Standard Liège 0:2 RFC Seraing RFC Seraing
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 0:3 Royale Union Saint Gilloise Union SG
hari perlawanan 7 Jong Genk Jong Genk 0:2 FCV Dender EH FCV Dender EH
  RE Virton Royal Excelsior Virton 3:3 Club NXT Club NXT
  Lommel SK Lommel SK 2:1 RWD Molenbeek RWDM
hari perlawanan 10 Banik Ostrava FC Banik Ostrava 1:2 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Mlada Boleslav FK Mlada Boleslav 1:1 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Bohemians 1905 Bohemians Prag 1905 1:1 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
hari perlawanan 11 Aalborg BK Aalborg BK 1:1 Odense Boldklub Odense BK
hari perlawanan 8 FK Sloga U17 FK Sloga Kraljevo U17 1:0 FK Napredak Krusevac U17 Napredak U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 2:1 FK Spartak Subotica U17 Spartak U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 5:4 GFK Jagodina U17 Jagodina U17
  Rad U17 FK Rad U17 1:0 FK Kiker Kraljevo U17 FK Kiker U17
  FK Ole U17 FK Ole U17 0:7 Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  Partizan U17 FK Partizan Belgrade U17 0:2 FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 4:1 FK Mladost Lucani U17 Lucani U17
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 1:0 FK Vojvodina Novi Sad U19 Vojvodina U19
  Rad U19 FK Rad U19 1:2 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  IMT Belgrad U19 FK IMT Belgrad U19 1:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 1:1 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 1:1 FK Novi Pazar U19 Novi Pazar U19
  Vozdovac U19 FK Vozdovac U19 0:5 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
hari perlawanan 13 FK TSC FK TSC Backa Topola 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 0:2 FK Vozdovac Vozdovac
hari perlawanan 11 NK Varazdin NK Varazdin 1:1 NK Istra 1961 NK Istra
  NK Osijek NK Osijek 4:1 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
hari perlawanan 18 KePS Kemin Palloseura 4:3 PS Kemi Kings PS Kemi
  TP-47 Tornion Pallo -47 2:2 Ponkilan Pantterit PonPa
  Roi Utd Rovaniemi United 2:1 Oulun Palloseura OPS
  FC Raahe FC Raahe 1:12 Rollon Pojat Rollon Pojat
  HauPa Haukiputaan Pallo 4:4 Tervarit Oulu Tervarit
hari perlawanan 22 Atlantis FC Atlantis FC 4:1 Peli-Karhut Peli-Karhut
  FC Futura FC Futura 0:1 PPJ Helsinki PPJ Helsinki
  KuPS II Kuopion Palloseura II 0:3 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
  FC Kiffen 08 FC Kiffen 08 0:2 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  JIPPO JIPPO Joensuu 1:1 Käpylän Pallo Käpylän
  FC LaPa FC LaPa 0:2 Nurmijärven Jalkapalloseura Nurmijärvi
hari perlawanan 26 HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 1:4 Ilves Tampere II Ilves II
  MuSa Musan Salama 2:1 Salon Palloilijat SalPa
  Ilves-Kissat Tampereen Ilves-Kissat 1:0 Vantaan Jalkapalloseura VJS Vantaa
  Grankulla IFK Grankulla IFK 2:0 FC Jazz FC Jazz
  KaaPo Kaarinan Pojat 0:6 HJK Klubi 04 Helsinki Klubi 04
  Tampere United Tampere United 0:1 Espoon Palloseura Espoon PS
hari perlawanan 22 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 0:0 Närpes Kraft Närpes Kraft
  Kajaanin Haka Kajaanin Haka 2:2 Rovaniemen Palloseura RoPS
  Komeetat Jyväskylän Komeetat 0:4 Vaasa IFK Vaasa IFK
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 1:2 Jakobstads Bollklubb Jakobstads BK
  OLS Oulun Luistinseura 1:2 Oulun Työväen Palloilijat OTP
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 2:4 JS Hercules JS Hercules
  Savon Pallo Savon Pallo 1:5 Kings SC Kings SC
  Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37 1:2 FC Jyväskylä Blackbird FCJ Blackbird
  JPS Jyväskylän Seudun Palloseura 0:2 AC Barca AC Barca
  Keuruun Keuruun Pallo 1:3 SC Riverball SC Riverball
  LehPa Lehmon Pallo-77 3:2 JJK Jyväskylä II JJK II
hari perlawanan 23 Kultsu FC Kultsu FC 2:3 Imatran Palloseura Imatran PS
  KJP Kouvola Kouvolan Jalkapallo 1:4 Myllykosken Pallo -47 MYPA
hari perlawanan 21 Kirkkonummi FC Kirkkonummi 12:00 PG FC Espoo FC Espoo
  EBK Esbo Bollklubb 1:00 PG FC Finnkurd FC Finnkurd
  SAPA Helsinki SAPA Helsinki 9:00 PTG Etelä-Espoon Pallo EsPa
  FC Kontu FC Kontu 12:15 PG Toukolan Teräs Toukolan Teräs
  Herttoniemen Herttoniemen Toverit 1:15 PG FC Viikingit II FC Viikingit II
  Puistolan Puistolan Urheilijat 9:00 PTG Malmin Ponnistajat Ponnistajat
  FC POHU FC Pohjois-Haagan Urheilijat 9:00 PTG Helsinki IFK II HIFK II
  KoiPS Koivukylän Palloseura 6:30 PTG Tuusulan Palloseura TuPS
  Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 8:00 PTG Tikkurilan Palloseura TiPS
  PKKU II Pallokerho Keski-Uusimaa II 8:00 PTG Helsingin Palloseura HPS
hari perlawanan 4 Pargas IF Pargas IF 1:2 SJK Seinäjoki II SJK II
  PK-35 Pallokerho-35 1:0 IF Gnistan IF Gnistan
  JäPS Järvenpään Palloseura 1:3 FF Jaro FF Jaro
hari perlawanan 11 Radomiak Radomiak Radom 0:2 Cracovia Cracovia
  Wisla Plock Wisla Plock 1:0 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 2:3 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
 
Lech Poznan Lech Poznan 0:0 Legia Warszawa Legia Warszawa
hari perlawanan 12 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 1:0 Slavia Sofia Slavia Sofia
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 1:0 Ludogorets Razgrad Ludogorets
hari perlawanan 11 NK Domzale NK Domzale 2:2 NS Mura NS Mura
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 2:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
hari perlawanan 9 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:2 Paksi FC Paksi FC
  Újpest FC Újpest FC 4:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Debrecen Debreceni VSC 4:3 Budapest Honvéd FC Honvéd
hari perlawanan 5 U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:0 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  G. Schöneiche Germania Schöneiche 3:1 SV Frankonia Wernsdorf Fr. Wernsdorf
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:1 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 1:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  GW Ahrensfelde Grün-Weiß Ahrensfelde 1:0 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:3 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 2:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
hari perlawanan 14 VfB Straubing VfB Straubing 0:4 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  TSV Bogen TSV Bogen 8:00 PTG SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  F. Regensburg SV Fortuna Regensburg 9:00 PTG SpVgg Osterhofen Osterhofen
  TSV Seebach TSV Seebach 9:00 PTG TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 9:00 PTG TB Roding TB Roding
  SpVgg Lam SpVgg Lam 10:00 PTG 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 10:00 PTG SC Ettmannsdorf Ettmannsdorf
  Seligenporten SV Seligenporten 1:1 FC Eintracht Münchberg FCE Münchberg
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 8:00 PTG SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 9:00 PTG FSV Stadeln FSV Stadeln
  Jahn Forchheim SpVgg Jahn Forchheim 9:00 PTG Kickers Selb Kickers Selb
  SV Mitterteich SV Mitterteich 9:00 PTG BSC Saas Bayreuth BSC Saas Bayreuth
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 9:00 PTG TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  TSV Rottendorf TSV Rottendorf 0:2 TuS Röllbach TuS Röllbach
  FC Coburg FC Coburg 1:0 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 1:1 FT Schweinfurt FT Schweinfurt
  SV Vatanspor SV Vatanspor Aschaffenburg 4:0 TG Höchberg TG Höchberg
  1.FC Sand 1.FC Sand 0:2 TuS Frammersbach Frammersbach
  Schwebenried DJK Schwebenried 3:0 TSV Mönchröden TSV Mönchröden
  SV Friesen SV Friesen 1:1 ASV Rimpar ASV Rimpar
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 5:1 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
hari perlawanan 13 SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 4:0 TSV Grünwald TSV Grünwald
  TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg 0:3 TSV Ampfing TSV Ampfing
  SE Freising SC Eintracht Freising 2:3 ASV Dachau ASV Dachau
  TSV Brunnthal TSV Brunnthal 0:1 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 0:2 FC Unterföhring FC Unterföhring
  SV Pullach SV Pullach 0:6 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  Forstinning VfB Forstinning 1:0 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  SV Bruckmühl SV Bruckmühl 1:0 FC Sportfreunde Schwaig FC Schwaig
  SSV Eggenfelden SSV Eggenfelden 4:1 TuS Geretsried TuS Geretsried
hari perlawanan 6 TuRa Bremen TuRa Bremen 2:0 TSV Wulsdorf TSV Wulsdorf
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 1:2 SC Borgfeld SC Borgfeld
hari perlawanan 8 Kaltenkirchen Kaltenkirchener TS 3:1 Sereetzer SV Sereetzer SV
  Phönix II 1.FC Phönix Lübeck II 5:3 SV Eichede II SV Eichede II
  Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 2:0 SSC Hagen Ahrensburg SSC Hagen
  Eutin 08 Eutin 08 1:5 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
  Eichholzer SV Eichholzer SV 11:30 PTG Breitenfelder SV Breitenfelde
hari perlawanan 9 TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:00 PG TSV Etelsen TSV Etelsen
  RW Cuxhaven Rot-Weiß Cuxhaven 2:00 PG SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  TB Uphusen TB Uphusen 9:30 PTG TSV Elstorf TSV Elstorf
  TuS Neetze TuS Neetze 10:00 PTG VSV Hedendorf/Neukloster VSV Hedendorf
hari perlawanan 7 Lich-Steinstraß Germania Lich-Steinstraß 2:00 PG Germania Teveren Germ. Teveren
hari perlawanan 8 Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 3:1 MTV Tellingstedt Tellingstedt
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 3:1 SV Dörpum SV Dörpum
  TSV Kropp TSV Kropp 3:0 Slesvig IF Slesvig IF
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 3:2 TSV Rantrum TSV Rantrum
  TuS Rotenhof TuS Rotenhof 2:1 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
hari perlawanan 9 Wolfenbüttel MTV Wolfenbüttel 1:00 PG SSV Nörten-Hardenberg SSV Nörten-H.
  Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 1:00 PG SV Lengede SV Lengede
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 1:00 PG TSG Bad Harzburg Bad Harzburg
  Göttingen 05 I.SC Göttingen 05 1:00 PG Sparta Göttingen Sp. Göttingen
  SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde 6:30 PTG FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  SC Hainberg SC Hainberg 8:30 PTG VfL Wahrenholz VfL Wahrenholz
  Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV 8:30 PTG SVG Göttingen SVG Göttingen
  BV Germania BV Germania Wolfenbüttel 8:30 PTG Braunschweiger SC Acosta BSC Acosta
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 10:00 PTG TSC Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
hari perlawanan 11 SV BE Steimbke SV Brigitta-Elwerath Steimbke 1:30 PG TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 9:00 PTG SV Alfeld SV Alfeld
  1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt 9:30 PTG TuS Sulingen TuS Sulingen
hari perlawanan 6 1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 0:2 FC Büderich FC Büderich
  PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 2:2 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  BW Mintard DJK Blau-Weiß Mintard 0:0 SC Velbert SC Velbert
  Niederwenigern SF Niederwenigern 3:2 DJK Adler Union Frintrop Adler Frintrop
hari perlawanan 11 SV Meppen II SV Meppen II 8:30 PTG SV Holdorf SV Holdorf
  Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 10:00 PTG Frisia Wilhelmshaven WSC Frisia
  SV Bevern SV Bevern 10:00 PTG Hansa Friesoythe H. Friesoythe
hari perlawanan 8 Gettorfer SC Gettorfer SC 1:5 SpVg Eidertal Molfsee SpVg Eidertal
  Preetzer TSV Preetzer TSV 4:1 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  TSV Altenholz TSV Altenholz 2:3 SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel
hari perlawanan 9 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 3:2 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 7:1 SG HWW Emmerichenhain/Niederroßbach SG HWW Emm./Ni.
  FC Cosmos FC Cosmos Koblenz 4:1 FSG Ehrang/Pfalzel FSG Ehrang/P.
  TuS Mayen TuS Mayen 1:4 FC Bitburg FC Bitburg
  FC Hochwald FC Hochwald Zerf 2:0 VfB Wissen VfB Wissen
  FV Morbach FV Hunsrückhöhe Morbach 3:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 3:0 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
hari perlawanan 6 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 2:4 FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 2:2 Radefelder SV Radefelder SV
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 4:1 SSV Markranstädt Markranstädt
  Inter Leipzig FC International Leipzig 1:0 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 2:2 VfB Empor Glauchau Empor Glauchau
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 0:0 FSV Oderwitz Oderwitz
  SG Striesen SG Dresden-Striesen 1:4 VfB Fortuna Chemnitz Fort. Chemnitz
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 2:2 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 8:00 PTG SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 9:00 PTG SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 9:00 PTG DJK Struth DJK Struth
  FSV Martinroda FSV Martinroda 9:00 PTG SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
  FSV Schleiz FSV Schleiz 9:00 PTG FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 9:00 PTG TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  Heiligenstadt SC Heiligenstadt 9:00 PTG FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  Schott Jena SV Schott Jena 9:00 PTG FC Saalfeld FC Saalfeld
hari perlawanan 9 FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 3:3 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
  Langensteinbach SV Langensteinbach 9:30 PTG TSG Weinheim TSG Weinheim
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 9:30 PTG 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen 7:1 Türkspor Mosbach Türk. Mosbach
  VfB Eppingen VfB Eppingen 9:30 PTG VfL Kurpfalz Neckarau VfL Kurpfalz
  SV Spielberg SV Spielberg 3:0 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  VfR Mannheim VfR Mannheim 1:0 VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf
hari perlawanan 10 Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 3:0 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 1:3 VfL Nagold VfL Nagold
  TSV Ilshofen TSV Ilshofen 1:0 SC Geislingen SC Geislingen
  SF Schw. Hall Sportfreunde Schwäbisch Hall 2:1 TSV Berg TSV Berg
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 5:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 0:3 1.FC Normannia Gmünd Norm. Gmünd
  FV Biberach FV Biberach/Riß 1:2 TSV Essingen TSV Essingen
hari perlawanan 11 FC Ederbergland FC Ederbergland 5:0 SSC Juno Burg SSC Juno Burg
  VfB Marburg VfB Marburg 5:1 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  VfL Biedenkopf VfL Biedenkopf 3:6 SV Niedernhausen Niedernhausen
  SG Bad Soden SG Bad Soden 9:30 PTG Lichtenauer FV Lichtenauer FV
  SSV Sand SSV Sand 9:30 PTG TSV Wabern TSV Wabern
  OSC Vellmar OSC Vellmar 9:30 PTG SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach SG Klei/Hun/Doh
  FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel 3:0 JSK Rodgau JSK Rodgau
  SF Seligenstadt Sportfreunde Seligenstadt 0:2 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 0:1 SC Dortelweil SC Dortelweil
hari perlawanan 7 Malchower SV Malchower SV 90 2:00 PG SV Siedenbollentin Siedenbollentin
  Anker Wismar FC Anker Wismar 7:00 PTG SV Pastow SV Pastow
  Warnemünde SV Warnemünde 8:00 PTG FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Güstrower SC Güstrower SC 09 8:00 PTG Greifswalder FC II Greifswald II
  FC Schönberg 95 FC Schönberg 95 8:00 PTG Penzliner SV Penzliner SV
  TSV Bützow TSV Bützow 8:00 PTG FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  FSV Bentwisch FSV Bentwisch 8:00 PTG FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  SC Bernburg SC Bernburg 2:2 SV Blau-Weiß Farnstädt BW Farnstädt
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 1:3 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  FSV Barleben FSV Barleben 1911 1:4 1.FC Lok Stendal Lok Stendal
  Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 0:0 SV Eintracht Emseloh Eintr. Emseloh
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 3:4 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  SSV Gardelegen SSV 80 Gardelegen 1:3 MSC Preussen 1899 MSC Preussen
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:2 Haldensleber SC Haldensleber SC
  Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 3:0 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  Magdeburg II 1.FC Magdeburg II 3:0 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Tangermünde FSV Saxonia Tangermünde 2:1 Cöthener FC Germania 03 CFC Germania
hari perlawanan 9 FC Teningen FC Teningen 4:2 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  Kehler FV Kehler FV 07 2:2 FC 04 Singen FC 04 Singen
  RW Elchesheim FV Rot-Weiß Elchesheim 3:1 Bahlinger SC II Bahlinger SC II
  FC Waldkirch FC Waldkirch 1:4 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  SC Hofstetten SC Hofstetten 1:3 SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  FC Auggen FC Auggen 0:4 SC Lahr SC Lahr
  SV Bühlertal SV Bühlertal 0:1 FC Denzlingen FC Denzlingen
hari perlawanan 10 Gau-Odernheim TSV Gau-Odernheim 0:3 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
hari perlawanan 22 Tigre Club Atlético Tigre 3:0 Club Atlético Aldosivi Aldosivi
 
Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 2:4 Club Atlético Colón CA Colón
  CA Unión Club Atlético Unión 0:1 CA Newell's Old Boys Newell's
 
Racing Club Racing Club 4:3 Club Atlético Rosario Central Rosario Central
hari perlawanan 36 Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 1:1 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
hari perlawanan 32 Club Ciudad Bol Club Ciudad de Bolivar 2:0 Ferro Carril Oeste de General Pico La Pa Ferro (GP)
  Olimpo Club Olimpo 2:1 Club Atlético Independiente (Chivilcoy) Independiente
  CA Huracán LH Club Atlético Huracán Las Heras 10:00 PTG Club Mutual Crucero del Norte Crucero
  Cipolletti Club Cipolletti 1:2 CA Liniers (Bahia Blanca) Liniers
hari perlawanan 17 Puebla FC Puebla FC 1:2 CF América América
  FC Juárez FC Juárez 3:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
Major League Soccer MLS
hari perlawanan 37 Toronto Toronto FC 0:1 Inter Miami CF Miami
hari perlawanan 19 Real Santa Cruz Club Real Santa Cruz 1:1 CD Real Tomayapo Real Tomayapo
  Guabirá Club Deportivo Guabirá 1:1 Club Jorge Wilstermann Wilstermann
Group A Garcia Agreda Club Garcia Agreda 1:3 Deportivo Cerveceria Cerveceria
hari perlawanan 15 Indep. Medellín Independiente Medellín 3:1 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
hari perlawanan 31 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Sagan Tosu Sagan Tosu 0:1 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Kashima Antlers Kashima Antlers 0:1 FC Tokyo FC Tokyo
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 4:1 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 4:3 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 0:4 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
hari perlawanan 39 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 1:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:1 Tochigi SC Tochigi SC
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 3:2 Machida Zelvia Machida Zelvia
  FC Ryukyu FC Ryukyu 0:1 Yokohama FC Yokohama FC
  Oita Trinita Oita Trinita 3:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
hari perlawanan 27 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 4:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 4:1 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
group I Fagiano U18 Fagiano Okayama U18 1:00 PTG Gainare Tottori U18 Gainare U18
hari perlawanan 16 F. Marinos U18 Yokohama F. Marinos U18 2:2 FC Tokyo U18 FC Tokyo U18
hari perlawanan 5 Al-Raed Al-Raed 2:1 Al-Adalah FC Al-Adalah FC
  Damac FC Damac FC 2:0 Al-Tai Al-Tai
hari perlawanan 16 Riseisha HS Riseisha High School 4:1 Gamba Osaka U18 Gamba U18
hari perlawanan 6 FK Partizani FK Partizani - KF Tirana KF Tirana
  KF Laçi KF Laçi 0:1 FK Kukësi FK Kukësi
  KF Egnatia KF Egnatia 0:0 KS Kastrioti KS Kastrioti
hari perlawanan 4 Flamurtari FC Flamurtari FC 2:0 KS Besa KS Besa
  KS Burreli KS Burreli 9:00 PTG KF Oriku KF Oriku
  Besëlidhja Besëlidhja 2:3 KF Tërbuni KF Tërbuni
  FK Apolonia FK Apolonia 3:0 KS Lushnja KS Lushnja
  KF Luzi United KF Luzi United 1:2 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Korabi KF Korabi 2:1 KF Turbina KF Turbina
hari perlawanan 12 FK Igman U17 FK Igman Konjic U17 0:3 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
  Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 1:0 FK Sloga Meridian U17 S.Meridian U17
  Posusje U17 HSK Posusje U17 1:4 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 14:2 FK Leotar Trebinje U17 Leotar U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 4:0 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 3:0 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
hari perlawanan 9 Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 1:5 FK Tuzla City U19 Tuzla City U19
  Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 0:1 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  S.Meridian U19 FK Sloga Meridian U19 1:3 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  R. Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 2:1 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
hari perlawanan 12 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 2:1 FK Sloga Meridian Sloga Meridian
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 0:1 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
Final Sydney United Sydney United 58 FC 0:2 Macarthur FC Macarthur
hari perlawanan 4 Sharjah FC Sharjah FC 3:0 Khor Fakkan Khor Fakkan
  FC Baniyas FC Baniyas 1:1 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
hari perlawanan 1 Caracas FC Caracas FC 2:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 3:2 CD Hermanos Colmenarez Colmenarez
hari perlawanan 8 TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 0:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  FK Gorazde FK Gorazde 1:1 BFK SIMM-BAU Simm-Bau
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:0 NK Stupcanica Olovo Stupcanica
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:0 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 3:1 NK Travnik Travnik
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 2:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  OFK Gradina OFK Gradina Srebrenik 1:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  HNK Tomislav T. HNK Tomislav T. 3:3 FK Radnicki Lukavac FK Rad. Lukavac
hari perlawanan 31 Riteriai FK Riteriai postponed FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  Jonava FK Jonava 0:1 FC Dziugas Telsiai Dziugas
  Hegelmann FC Hegelmann 2:1 FA Siauliai FA Siauliai
Semi-Finals Zalgiris FK Zalgiris Vilnius 2:1 AET FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
hari perlawanan 23 Gomel FK Gomel 1:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Belshina Belshina Bobruisk 2:2 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 1:0 Shakhter Soligorsk Soligorsk
  BATE Borisov BATE Borisov 1:1 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
hari perlawanan 10 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 3:1 FK Laktasi FK Laktasi
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 5:1 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:2 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 0:0 FK Famos Vojkovici Famos Vojkovici
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 3:2 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
hari perlawanan 4 SCC Mohammedia SC Chabab Mohammedia 0:0 Raja Club Athletic Raja Casablanca
hari perlawanan 1 ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 10:00 PTG US Tataouine US Tataouine
  Esperance Esperance Tunis 10:00 PTG Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
  Stade Tunisien Stade Tunisien 10:00 PTG ES Hammam Sousse Hammam Sousse
hari perlawanan 24 Shukura Shukura Kobuleti 1:2 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
hari perlawanan 28 Siheung City Siheung City 2:2 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Paju Citizen Paju Citizen 2:1 Daejeon KoRail Daejeon KoRail
  Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 1:1 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Cheonan City Cheonan City 0:0 Dangjin Citizen Dangjin Citizen
  Cheongju FC Cheongju FC 0:1 Gimhae FC Gimhae FC
hari perlawanan 31 Jeonbuk Reserve Jeonbuk Hyundai Motors Reserves postponed Jinju Citizen Jinju Citizen
  Seoul N. United Seoul Nowon United 2:2 Daegu FC Reserves Daegu Reserves
  Geoje Citizen Geoje Citizen 3:0 FC Namdong FC Namdong
  Daejeon Reserve Daejeon Hana Citizen Reserves 2:1 Gangwon FC Reserves Gangwon Reserve
  Pyeongtaek C. Pyeongtaek Citizen 2:0 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
Semi-Finals 1st Leg Orlando Pirates Orlando Pirates 0:0 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
hari perlawanan 10 ND Primorje ND Primorje 2:2 NK Krka NK Krka
  NK Fuzinar NK Fuzinar 2:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Dob NK Roltek Dob 1:4 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  ND Bilje Vitanest Bilje 3:5 NK Krsko NK Krsko
hari perlawanan 31 Las Vegas Las Vegas Lights FC 0:0 New Mexico United New Mexico Utd.
hari perlawanan 42 Gimpo FC Gimpo FC 1:0 Chungnam Asan Chungnam Asan
  Seoul E-Land Seoul E-Land 3:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  FC Anyang FC Anyang 2:0 Ansan Greeners Ansan Greeners
hari perlawanan 1 FC Seoul FC Seoul 2:3 Daegu FC Daegu FC
  Incheon Utd. Incheon United 0:3 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 3:1 Pohang Steelers Pohang Steelers
hari perlawanan 27 Greenville Greenville Triumph SC 2:2 FC Tucson FC Tucson
  North Carolina North Carolina FC 1:1 Union Omaha Union Omaha
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 3:1 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 7:30 PG Richmond Kickers Richmond
hari perlawanan 9 Queen o. t. S. Queen of the South FC 1:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 2:2 Peterhead FC Peterhead FC
  Falkirk FC Falkirk FC 2:0 Clyde FC Clyde FC
  Kelty Hearts Kelty Hearts FC 1:0 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Montrose Montrose FC 1:2 FC Edinburgh FC Edinburgh
hari perlawanan 10 Airbus UK Airbus UK Broughton 0:6 Bala Town Bala
  The New Saints The New Saints 4:1 Newtown AFC Newtown
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads 1:0 Haverfordwest County Haverfordwest
  Flint Town Flint Town United 1:1 Penybont FC Penybont
  Pontypridd Pontypridd United 3:1 Caernarfon Town Caernarfon
  Cardiff Met Cardiff Metropolitan University 2:1 Aberystwyth Town Aberystwyth
  Llandudno Llandudno FC 0:1 CPD Porthmadog Porthmadog
  Ruthin Ruthin Town 3:2 Chirk AAA Chirk AAA
  Gresford Gresford Athletic 0:1 Conwy Borough Conwy
  Cefn Druids Cefn Druids 3:2 Llanidloes Town Llanidloes
  Colwyn Bay Colwyn Bay 2:1 Prestatyn Town Prestatyn
  Buckley Buckley Town 0:1 Guilsfield FC Guilsfield FC
  Holyhead H. Holyhead Hotspur 2:2 Mold Alexandra Mold Alex
  Holywell Holywell Town 2:0 Penrhyncoch FC Penrhyncoch
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 1:3 SV Horn SV Horn
  FC Dornbirn FC Dornbirn 3:1 Young Violets Austria Wien Young Violets
  First Vienna FC First Vienna FC 1:0 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  SKN St. Pölten SKN St. Pölten 2:3 SKU Amstetten SKU Amstetten
  Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:1 FC Liefering FC Liefering
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 1:1 SK Sturm Graz II Sturm Graz II
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 0:1 SV Lafnitz SV Lafnitz
hari perlawanan 12 Hull City Hull City 0:2 Luton Town Luton
  Cardiff Cardiff City 1:1 Burnley FC Burnley
  Sunderland Sunderland AFC 0:0 Preston North End Preston
  Coventry Coventry City 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
 
West Brom West Bromwich Albion 2:3 Swansea City Swansea
  Blackburn Blackburn Rovers 2:1 Millwall FC Millwall
  Reading Reading FC 3:1 Huddersfield Town Huddersfield