Matches 13/08/2022

hari perlawanan 2
SC Freiburg SC Freiburg 1:3 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 3:2 VfL Bochum VfL Bochum
 
Hertha BSC Hertha BSC 1:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 2:2 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:2 FC Augsburg FC Augsburg
 
RB Leipzig RB Leipzig 2:2 1. FC Köln 1. FC Köln
hari perlawanan 4
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 0:3 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 0:1 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 3:2 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 0:2 Hamburger SV Hamburger SV
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 3:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
Hallescher FC Hallescher FC 2:0 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
SC Verl SC Verl 0:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 0:0 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth 1:0 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
SV Elversberg SV 07 Elversberg 5:0 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 1:0 Rot-Weiss Essen RW Essen
hari perlawanan 24 Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:0 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Brusque-SC Brusque Futebol Clube (SC) 2:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
 
EC Bahia Esporte Clube Bahia 2:0 Ituano Futebol Clube (SP) Ituano
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 3:1 Tombense Futebol Clube (MG) Tombense
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 0:0 Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
hari perlawanan 2
Aston Villa Aston Villa 2:1 Everton FC Everton
 
Man City Manchester City 4:0 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Brighton Brighton & Hove Albion 0:0 Newcastle United Newcastle
 
Arsenal Arsenal FC 4:2 Leicester City Leicester
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 0:0 Fulham FC Fulham
 
Southampton Southampton FC 2:2 Leeds United Leeds
hari perlawanan 1 CA Osasuna CA Osasuna 2:1 Sevilla FC Sevilla FC
 
Celta de Vigo Celta de Vigo 2:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
hari perlawanan 2 FC Nantes FC Nantes 1:1 LOSC Lille LOSC Lille
 
Monaco AS Monaco 1:1 Stade Rennais FC Stade Rennais
hari perlawanan 4
Austria Vienna Austria Vienna 2:1 WSG Tirol WSG Tirol
 
A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 1:0 SV Ried SV Ried
hari perlawanan 5 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:1 CSKA Moscow CSKA Moscow
hari perlawanan 4 Konoplev U16 Akron Akademia Konoplev U16 0:8 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 2:2 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 1:3 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 4:0 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 2:1 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 2:5 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 1:1 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 2:2 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  Ak.Konoplev U17 Akron Akademia Konoplev U17 1:4 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
hari perlawanan 6 Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 1:0 SSh Academia football Kuban Academia Kuban
  Dynamo M II Dynamo Moscow II 2:0 FK Sochi II FK Sochi II
hari perlawanan 5 FC Arges ACSC FC Arges 0:2 FC U Craiova 1948 FC U Craiova
hari perlawanan 2 Excelsior Excelsior Rotterdam 3:1 Vitesse Arnhem Vitesse
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:0 Hatayspor Hatayspor
hari perlawanan 3 Rangers Rangers FC 4:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
  St. Mirren St. Mirren FC 1:0 Ross County FC Ross County
  Aberdeen FC Aberdeen FC 2:3 Motherwell FC Motherwell FC
  Livingston FC Livingston FC 2:1 Hibernian FC Hibernian FC
hari perlawanan 4 KV Oostende KV Oostende 1:3 KAA Gent KAA Gent
  KVC Westerlo KVC Westerlo 4:2 Standard Liège Standard Liège
hari perlawanan 1 FCV Dender EH FCV Dender EH 1:4 Lommel SK Lommel SK
  RE Virton Royal Excelsior Virton 1:1 RWD Molenbeek RWDM
  Beerschot V.A. Beerschot V.A. 1:0 SK Beveren SK Beveren
hari perlawanan 3 Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 3:1 FK Mlada Boleslav Mlada Boleslav
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 3:1 FC Trinity Zlin Trinity Zlin
  Teplice FK Teplice 0:1 Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
hari perlawanan 5 AC Horsens AC Horsens 3:3 FC Midtjylland FC Midtjylland
  FC Copenhagen FC Copenhagen 1:3 Randers FC Randers FC
hari perlawanan 1 FK Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 1:0 FK Spartak Subotica U17 Spartak U17
  Vojvodina U17 FK Vojvodina Novi Sad U17 6:0 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Rad U17 FK Rad U17 5:1 FK Sloga Kraljevo U17 FK Sloga U17
  Vozdovac U19 FK Vozdovac U19 2:2 Graficar Belgrad U19 Graficar U19
  Rad U19 FK Rad U19 0:1 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
  Vojvodina U19 FK Vojvodina Novi Sad U19 5:3 OFK Vrsac U19 Vrsac U19
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 1:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 4:2 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 2:1 FK Cukaricki U19 Cukaricki U19
  Rad Belgrad U19 FK Radnicki Belgrad U19 1:0 FK Novi Pazar U19 Novi Pazar U19
hari perlawanan 6 Radnicki Nis FK Radnicki Nis 1:3 FK Novi Pazar Novi Pazar
hari perlawanan 5 HNK Sibenik HNK Sibenik 0:0 NK Istra 1961 NK Istra
hari perlawanan 12 Rollon Pojat Rollon Pojat 2:1 Oulun Palloseura OPS
hari perlawanan 18 Ilves Ilves Tampere 0:4 FC Honka FC Honka
  FC Inter FC Inter Turku 1:1 Vaasan Palloseura VPS
hari perlawanan 19 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 1:1 Pallokerho-35 PK-35
  Ekenäs IF Ekenäs IF 4:0 Pargas IF Pargas IF
hari perlawanan 6 Reipas Lahti FC Reipas Lahti postponed Käpylän Pallo Käpylän
hari perlawanan 15 Pallokerho Pallokerho Keski-Uusimaa 3:2 PPJ Helsinki PPJ Helsinki
  FC LaPa FC LaPa 0:4 JIPPO Joensuu JIPPO
hari perlawanan 18 Espoon PS Espoon Palloseura 3:4 FC Jazz FC Jazz
  HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 2:1 Grankulla IFK Grankulla IFK
  SalPa Salon Palloilijat 4:0 FC Honka II FC Honka II
  MuSa Musan Salama 2:3 Tampereen Ilves-Kissat Ilves-Kissat
hari perlawanan 15 OTP Oulun Työväen Palloilijat 0:1 Närpes Kraft Närpes Kraft
  JPS Jyväskylän Seudun Palloseura 3:4 Savon Pallo Savon Pallo
  Kuopion Elo Kuopion Elo 3:0 AC Barca AC Barca
  LehPa Lehmon Pallo-77 2:0 Kings SC Kings SC
hari perlawanan 16 Savonlinnan Savonlinnan Työväen Palloseura 2:5 Imatran Palloseura Imatran PS
  Ruokolahden Ruokolahden Palloseura 0:1 Myllykosken Pallo -47 MYPA
  Kotajärven Kotajärven Pallo 3:0 Union Plaani Union Plaani
hari perlawanan 14 EBK Esbo Bollklubb 3:1 FC Kirkkonummi Kirkkonummi
  EPS II Espoon Palloseura II 3:0 Ekenäs IF II Ekenäs IF II
  EsPa Etelä-Espoon Pallo 5:1 FC Finnkurd FC Finnkurd
  FC Espoo FC Espoo 5:2 Grankulla IFK II GrIFK II
  SAPA Helsinki SAPA Helsinki 2:1 Leppävaaran Pallo Leppävaaran
  Puistolan Puistolan Urheilijat 2:2 FC Kontu FC Kontu
  FC Viikingit II FC Viikingit II 1:5 Puotinkylän Valtti Valtti
  Toukolan Teräs Toukolan Teräs 1:1 Malmin Palloseura MPS
  TiPS Tikkurilan Palloseura 3:0 FC Kuusysi FC Kuusysi
  HPS Helsingin Palloseura 1:0 Tuusulan Palloseura TuPS
  KoiPS Koivukylän Palloseura 2:2 Järvenpään Palloseura II JäPS II
hari perlawanan 5 Miedz Legnica Miedz Legnica 0:1 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Widzew Lodz Widzew Lodz 1:2 Legia Warszawa Legia Warszawa
  Cracovia Cracovia 0:1 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 1:3 Stal Mielec Stal Mielec
hari perlawanan 6 Hebar P. Hebar Pazardzhik 0:3 Slavia Sofia Slavia Sofia
  Arda Kardzhali Arda Kardzhali 0:1 CSKA 1948 CSKA 1948
hari perlawanan 5 Belasitsa Belasitsa Petrich 0:1 Vitosha Bistritsa Vitosha
  Minyor Pernik Minyor Pernik 0:0 Montana Montana
  Spartak Pleven Spartak Pleven 3:1 Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
  Maritsa Maritsa 1921 Plovdiv 3:0 Sozopol Sozopol
  Sportist Svoge Sportist Svoge 0:0 Etar Veliko Tarnovo Etar
  NK Celje NK Celje 1:0 NK Bravo NK Bravo
  NS Mura NS Mura 2:2 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
hari perlawanan 2 RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 1:0 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
hari perlawanan 3 Debrecen Debreceni VSC 1:1 Vasas FC Vasas FC
hari perlawanan 5 Skalica MFK Skalica 1:1 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  MSK Zilina MSK Zilina 1:0 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
hari perlawanan 7 F. Regensburg SV Fortuna Regensburg 7:0 VfB Straubing VfB Straubing
  TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 6:2 TSV Bogen TSV Bogen
  Osterhofen SpVgg Osterhofen 1:0 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 1:1 SpVgg Grün-Weiß Deggendorf GW Deggendorf
  Tegernheim FC Tegernheim 2:2 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 1:3 TSV Seebach TSV Seebach
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 1:0 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  TB Roding TB Roding 4:0 SpVgg Lam SpVgg Lam
  Seligenporten SV Seligenporten 2:0 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 2:0 SV Mitterteich SV Mitterteich
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 3:2 SV Unterreichenbach SV Unterreichenbach
  FSV Stadeln FSV Stadeln 0:2 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 3:3 TSV Neudrossenfeld Neudrossenfeld
  TG Höchberg TG Höchberg 0:2 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  FC Coburg FC Coburg 4:0 1.FC Sand 1.FC Sand
  TuS Röllbach TuS Röllbach 2:5 TSV Mönchröden TSV Mönchröden
  FT Schweinfurt FT Schweinfurt 0:2 SV Vatanspor Aschaffenburg SV Vatanspor
  TSV Karlburg TSV Karlburg 4:0 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 3:4 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  TSV Gochsheim TSV Gochsheim 0:2 DJK Schwebenried Schwebenried
  DJK Dampfach DJK Dampfach 2:0 SV Friesen SV Friesen
hari perlawanan 6 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 2:2 SV Pullach SV Pullach
  FC Unterföhring FC Unterföhring 2:3 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SE Freising SC Eintracht Freising 2:4 SV Bruckmühl SV Bruckmühl
  FC Schwaig FC Sportfreunde Schwaig 1:3 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  TSV Grünwald TSV Grünwald 6:1 TSV Ampfing TSV Ampfing
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 0:1 SSV Eggenfelden SSV Eggenfelden
  Forstinning VfB Forstinning 1:0 TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
hari perlawanan 1 SV Eichede II SV Eichede II 2:0 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
  Eichholzer SV Eichholzer SV 4:2 1.FC Phönix Lübeck II Phönix II
  Kaltenkirchen Kaltenkirchener TS 4:1 SV Henstedt-Ulzburg Henstedt-Ulz.
  Sereetzer SV Sereetzer SV 2:1 Eutin 08 Eutin 08
hari perlawanan 2 RW Cuxhaven Rot-Weiß Cuxhaven 1:2 TB Uphusen TB Uphusen
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 3:3 FC Hambergen FC Hambergen
hari perlawanan 4 Halberg Brebach SC Halberg Brebach 3:2 SV Bliesmengen-Bolchen SV Bliesmengen
  FV Siersburg FV Siersburg 0:2 SF Köllerbach SF Köllerbach
  Quierschied SpVgg Quierschied 2:2 TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 0:0 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
  FC Rastpfuhl FC Rastpfuhl 0:0 VfL Primstal VfL Primstal
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:2 SG Mettlach/Merzig SG Mettlach
hari perlawanan 1 Slesvig IF Slesvig IF 0:2 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  TSV Kropp TSV Kropp 4:1 Osterrönfelder TSV Osterrönfeld
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 3:1 SV Dörpum SV Dörpum
hari perlawanan 2 SVG Göttingen SVG Göttingen 1:0 FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  Wolfenbüttel MTV Wolfenbüttel 6:2 TSG Bad Harzburg Bad Harzburg
hari perlawanan 3 Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 0:5 FC Eldagsen FC Eldagsen
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 1:2 TSV Wetschen TSV Wetschen
hari perlawanan 2 H. Friesoythe Hansa Friesoythe 1:1 VfL Wildeshausen Wildeshausen
hari perlawanan 1 Gettorfer SC Gettorfer SC 1:0 TSV Altenholz TSV Altenholz
  SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel 4:7 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
  TSV Kronshagen TSV Kronshagen 1:3 VfR Neumünster VfR Neumünster
  SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 7:2 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  FC Cosmos FC Cosmos Koblenz 4:1 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  FC Hochwald FC Hochwald Zerf 2:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 1:1 FV Hunsrückhöhe Morbach FV Morbach
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 2:2 TuS Mayen TuS Mayen
  SG HWW Emm./Ni. SG HWW Emmerichenhain/Niederroßbach 2:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  Emmelshausen TSV Emmelshausen 1:3 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  Markranstädt SSV Markranstädt 0:0 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:0 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  SG Striesen SG Dresden-Striesen 1:4 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Oderwitz FSV Oderwitz 2:5 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  Radefelder SV Radefelder SV 2:1 FC International Leipzig Inter Leipzig
  DJK Struth DJK Struth 5:2 SC Heiligenstadt Heiligenstadt
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:5 FSV Schleiz FSV Schleiz
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 1:2 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 0:1 FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 6:1 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 4:2 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  FC Saalfeld FC Saalfeld 2:3 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  Schott Jena SV Schott Jena 0:1 FSV Martinroda FSV Martinroda
  VfB Eppingen VfB Eppingen 2:4 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen
  Türk. Mosbach Türkspor Mosbach 3:0 SV Langensteinbach Langensteinbach
  SV Spielberg SV Spielberg 3:1 VfB Bretten VfB Bretten
  1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen 2:0 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 2:3 VfR Mannheim VfR Mannheim
  BFC Preussen BFC Preussen 3:3 SC Charlottenburg SCC Berlin
hari perlawanan 2 Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 4:1 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 1:3 TSG Tübingen TSG Tübingen
  SF Schw. Hall Sportfreunde Schwäbisch Hall 1:0 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:3 FV Biberach/Riß FV Biberach
  Norm. Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 6:0 SC Geislingen SC Geislingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 1:4 TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 1:2 TSV Essingen TSV Essingen
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 0:2 SV Fellbach SV Fellbach
  TSV Berg TSV Berg 3:1 VfL Nagold VfL Nagold
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 5:3 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  Lichtenauer FV Lichtenauer FV 0:2 SG Viktoria Bronnzell Vikt. Bronnzell
  OSC Vellmar OSC Vellmar 1:4 SG Bad Soden SG Bad Soden
  SSV Sand SSV Sand 0:4 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  SC Dortelweil SC Dortelweil 2:0 FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 3:1 Sportfreunde Seligenstadt SF Seligenstadt
  Warnemünde SV Warnemünde 3:2 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  TSV Bützow TSV Bützow 0:2 Malchower SV 90 Malchower SV
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 0:0 FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
  Siedenbollentin SV Siedenbollentin 7:0 Penzliner SV Penzliner SV
  Kühlungsborn FSV Kühlungsborn 1:1 Greifswalder FC II Greifswald II
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 5:0 SV Pastow SV Pastow
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 1:2 FC Anker Wismar Anker Wismar
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 2:0 SV Bühlertal SV Bühlertal
  FC Teningen FC Teningen 0:2 SC Hofstetten SC Hofstetten
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 0:2 FC Auggen FC Auggen
  SV Linx SV Linx 4:3 FC Denzlingen FC Denzlingen
  ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 0:4 SV Steinwenden SV Steinwenden
  Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 1:1 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
hari perlawanan 1 Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 2:1 SC Obersprockhövel Obersprockh.
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 1:0 SC Neheim SC Neheim
hari perlawanan 13 Platense Club Atlético Platense 3:1 CA Banfield Banfield
  Huracán CA Huracán 4:1 CA Sarmiento (Junin) Sarmiento Junin
  Patronato Club Atlético Patronato 3:2 Club Atlético San Lorenzo de Almagro San Lorenzo
hari perlawanan 29 Rafaela Atlético de Rafaela 1:2 CA Estudiantes (Buenos Aires) Estudiantes BA
hari perlawanan 24 Boca Unidos Club Atlético Boca Unidos 1:3 CA Sarmiento (Resistencia) Sarmiento (R)
  Juv. Unida (G) CD Juventud Unida (Gualeguaychú) 1:1 Sportivo Belgrano (San Francisco) Sport. Belgrano
  CA Huracán LH Club Atlético Huracán Las Heras 0:3 Club Atlético Independiente (Chivilcoy) Independiente
  Crucero Club Mutual Crucero del Norte 1:1 Defensores de Belgrano de Villa Ramallo Defensores (VR)
  Club Ciudad Bol Club Ciudad de Bolivar 2:1 Estudiantes de San Luis E. de San Luis
hari perlawanan 8 Necaxa Club Necaxa 1:2 CF Monterrey Monterrey
  Club Tijuana Club Tijuana 3:3 Puebla FC Puebla FC
hari perlawanan 21 Rochester NY Rochester New York FC 1:2 Toronto FC II Toronto FC II
  NYCFC II New York City FC II 0:2 Orlando City B Orlando City B
  North Texas SC North Texas SC 4:0 Real Monarchs SLC Real Monarchs
Group D CD FATIC Club Deportivo FATIC 1:0 Club A.B.B. Club A.B.B.
hari perlawanan 7 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 1:0 AD Union Magdalena Union Magdalena
hari perlawanan 25 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 0:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 0:6 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
hari perlawanan 31 Ventforet Kofu Ventforet Kofu 2:2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 2:3 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 2:3 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 4:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 3:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
hari perlawanan 20 Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:1 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 0:5 Iwaki FC Iwaki FC
hari perlawanan 15 Honda Lock Honda Lock 0:3 Verspah Oita Verspah Oita
hari perlawanan 9 Ococias Kyoto Ococias Kyoto 1:0 Moriyama Samurai 2000 Moriyama Sam.
  Asuka FC Asuka FC 1:0 Laranja Kyoto Laran. Kyoto
hari perlawanan 16 Grótta ÍF Grótta 4:2 UMF Afturelding Afturelding
  KV Vesturbaejar KV Vesturbaejar 1:4 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Vestri Vestri Ísafjördur 0:1 Fylkir Reykjavík Fylkir
  KF Fjallabyggd KF Fjallabyggd 1:2 Völsungur ÍF Völsungur ÍF
  Thróttur Thróttur Reykjavík 3:2 ÍF Magni Grenivík Magni
  Njardvík UMF Njardvík 3:1 KFA Austfjarda KFA
  Höttur/Huginn Höttur/Huginn 5:0 Reynir Sandgerdi Reynir S
  ÍR ÍR Reykjavík 2:1 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
hari perlawanan 25 South Melbourne South Melbourne FC 1:0 Dandenong City SC Dandenong City
  Hume City FC Hume City FC 2:1 Dandenong Thunder SC Dand. Thunder
hari perlawanan 5 S. Brijeg U17 NK Siroki Brijeg U17 5:1 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 1:1 FK Igman Konjic U17 FK Igman U17
hari perlawanan 3 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 3:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 2:2 FK Tuzla City U19 Tuzla City U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 1:2 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
hari perlawanan 5 Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 2:0 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  HSK Posusje HSK Posusje 3:2 FK Sloga Meridian Sloga Meridian
hari perlawanan 24 Aragua FC Aragua FC 0:1 Zamora FC Zamora FC
  Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 2:0 Caracas FC Caracas FC
hari perlawanan 1 OFK Gradina OFK Gradina Srebrenik 3:0 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 4:2 BFK SIMM-BAU Simm-Bau
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 0:7 FK Radnicki Lukavac FK Rad. Lukavac
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 3:1 HNK Tomislav T. HNK Tomislav T.
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:2 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
hari perlawanan 22 Jonava FK Jonava 1:2 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
hari perlawanan 17 Neman Grodno Neman Grodno 1:0 FK Slutsk FK Slutsk
  Isloch Isloch Minsk Region 1:2 Dynamo Brest Dynamo Brest
  FK Minsk FK Minsk 2:0 FK Vitebsk Vitebsk
hari perlawanan 2 Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:1 FK Laktasi FK Laktasi
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 5:1 FK Omarska FK Omarska
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 2:0 FK Famos Vojkovici Famos Vojkovici
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 3:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 2:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
Round of 16 Enppi SC Enppi SC 1:3 on pens Bank El Ahly Bank El Ahly
hari perlawanan 21 FC Telavi FC Telavi 1:1 FC Samgurali Tskaltubo Samgurali
hari perlawanan 22 Pocheon Citizen Pocheon Citizen 0:1 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Gimhae FC Gimhae FC 1:0 Daejeon KoRail Daejeon KoRail
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 1:3 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Paju Citizen Paju Citizen 1:1 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
hari perlawanan 25 Gangwon Reserve Gangwon FC Reserves 4:1 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Seoul N. United Seoul Nowon United 0:1 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Daejeon Reserve Daejeon Hana Citizen Reserves 3:3 Daegu FC Reserves Daegu Reserves
  FC Namdong FC Namdong 0:3 Goyang KH Goyang KH
  Geoje Citizen Geoje Citizen 2:0 Yeoju FC Yeoju FC
Quarter-Finals Grobinas Grobinas SC 2:0 Skanstes SK Skanste
  Jelgava FS Jelgava 2:1 FK Metta Metta
hari perlawanan 26 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 4:0 Daegu FC Daegu FC
  Incheon Utd. Incheon United 3:1 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
hari perlawanan 3 NK Krsko NK Krsko 1:3 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  ND Primorje ND Primorje 1:4 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Rogaska NK Rogaska 0:1 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  NK Dob NK Roltek Dob 1:1 ND Beltinci Beltinci
  ND Bilje Vitanest Bilje 2:1 NK Kety Emmi Bistrica Kety Bistrica
hari perlawanan 24 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 1:3 Charleston Battery Charleston
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 4:4 El Paso Locomotive FC El Paso
  Orange County Orange County SC 2:1 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
hari perlawanan 32 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 2:2 FC Anyang FC Anyang
  Ansan Greeners Ansan Greeners 0:0 Gwangju FC Gwangju FC
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:0 Seoul E-Land Seoul E-Land
hari perlawanan 20 Greenville Greenville Triumph SC 1:0 Richmond Kickers Richmond
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 0:3 Charlotte Independence Charlotte Ind.
hari perlawanan 3 Queen o. t. S. Queen of the South FC 1:1 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 2:4 FC Edinburgh FC Edinburgh
  Clyde FC Clyde FC 3:0 Kelty Hearts FC Kelty Hearts
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 1:0 Montrose FC Montrose
  Falkirk FC Falkirk FC 3:1 Peterhead FC Peterhead FC
hari perlawanan 2 Trabzon Reserve Trabzonspor Reserve 3:3 Hatayspor Reserve Hatayspor Res.
hari perlawanan 1 Airbus UK Airbus UK Broughton 1:2 Aberystwyth Town Aberystwyth
  Cardiff Met Cardiff Metropolitan University 2:0 Connah's Quay Nomads Connah's Quay
  Haverfordwest Haverfordwest County 1:0 Caernarfon Town Caernarfon
  Newtown Newtown AFC 0:0 The New Saints The New Saints
hari perlawanan 3 Gresford Gresford Athletic 0:1 Mold Alexandra Mold Alex
  Holywell Holywell Town 1:6 Colwyn Bay Colwyn Bay
  Llanidloes Llanidloes Town 2:0 Chirk AAA Chirk AAA
  Buckley Buckley Town 2:1 Ruthin Town Ruthin
  Guilsfield FC Guilsfield FC 1:3 Prestatyn Town Prestatyn
  Penrhyncoch Penrhyncoch FC 0:3 CPD Porthmadog Porthmadog
  Conwy Conwy Borough 1:2 Llandudno FC Llandudno
  Cefn Druids Cefn Druids 2:0 Holyhead Hotspur Holyhead H.
hari perlawanan 4 FC Liefering FC Liefering 1:1 First Vienna FC First Vienna FC
  FC Dornbirn FC Dornbirn 0:1 SV Horn SV Horn
  FAC Floridsdorfer AC 2:1 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  SKN St. Pölten SKN St. Pölten 2:5 SK Sturm Graz II Sturm Graz II
  Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:2 Young Violets Austria Wien Young Violets
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 1:1 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
hari perlawanan 3
Watford Watford FC 1:0 Burnley FC Burnley
  Cardiff Cardiff City 1:0 Birmingham City Birmingham
  Millwall Millwall FC 3:2 Coventry City Coventry
  Blackpool Blackpool FC 0:1 Swansea City Swansea
  Rotherham Rotherham United 4:0 Reading FC Reading
  Huddersfield Huddersfield Town 3:1 Stoke City Stoke City
  Sunderland Sunderland AFC 2:2 Queens Park Rangers QPR
  Hull City Hull City 2:1 Norwich City Norwich
  Wigan Wigan Athletic 1:1 Bristol City Bristol City
  Luton Luton Town 0:1 Preston North End Preston
  Stranraer Stranraer FC 2:2 Bonnyrigg Rose Athletic FC Bonnyrigg
  Albion Rovers Albion Rovers FC 0:1 East Fife FC East Fife
  Dumbarton FC Dumbarton FC 4:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 2:2 Elgin City FC Elgin City
  Stirling Stirling Albion FC 3:0 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
hari perlawanan 4 Formartine Formartine United FC 3:1 Nairn County FC Nairn County
  Wick Academy Wick Academy FC 2:0 Turriff United FC Turriff
  Lossiemouth Lossiemouth FC 0:7 Fraserburgh FC Fraserburgh
  Buckie Thistle Buckie Thistle FC 8:0 Strathspey Thistle FC Strathspey
  Huntly FC Huntly FC 1:1 Rothes FC Rothes
  Brora Rangers Brora Rangers FC 3:0 Banks O' Dee FC Banks O' Dee
  Keith FC Keith FC 2:1 Clachnacuddin FC Clachnacuddin
  Deveronvale FC Deveronvale FC 1:3 Brechin City FC Brechin City
  Inverurie Locos Inverurie Loco Works FC 0:1 Forres Mechanics FC Forres
hari perlawanan 6 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 1:1 Dalbeattie Star FC Dalbeattie Star
  Cal. Braves Caledonian Braves FC 3:3 Rangers FC Reserves Rangers II
  Edinburgh Uni University AFC 1:3 The Spartans FC Spartans
  Bo'ness United Bo'ness United FC 4:1 Heart of Midlothian FC Reserves Hearts FC II
  Gretna Gretna FC 2008 1:4 Celtic FC Reserves Celtic Reserves
  Berwick Rangers Berwick Rangers FC 3:0 East Stirlingshire FC East Stirling
  East Kilbride East Kilbride FC 4:0 Gala Fairydean Rovers FC Gala Fairydean
  Civil Service Civil Service Strollers FC 0:0 Tranent Juniors FC Tranent JFC
First Preliminary Round OJC Rosmalen OJC Rosmalen 1:2 Sportlust '46 Sportlust '46
  Staphorst VV Staphorst 3:0 TOGB Berkel TOGB
  Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer 1:3 HSV Hoek Hoek
  USV Hercules USV Hercules 5:1 VV Ter Leede Ter Leede
  Groene Ster RKSV Groene Ster 2:0 BVV Barendrecht Barendrecht
hari perlawanan 2 Kidderminster Kidderminster Harriers 0:0 Leamington FC Leamington
  Chorley Chorley FC 1:1 Darlington FC Darlington
  King's Lynn King's Lynn Town 2:0 Blyth Spartans Blyth Spartans
  Farsley Farsley Celtic 0:0 Alfreton Town Alfreton
  Scarborough Athletic Scarborough Athletic 1:0 FC Hereford Hereford
  Banbury Banbury United 3:1 AFC Fylde Fylde
  Gloucester Gloucester City 2:0 Boston United Boston Utd
  Southport Southport FC 0:3 Peterborough Sports Peterb Sports
  Buxton Buxton FC 1:0 Curzon Ashton Curzon Ashton
  Kettering Kettering Town 1:1 Bradford (Park Avenue) Bradford PA
  Spennymoor Town Spennymoor Town 1:1 AFC Telford United Telford Utd
  Chester Chester FC 2:0 Brackley Town Brackley
  Eastbourne Eastbourne Borough 3:4 Bath City Bath City
  Welling Utd. Welling United 2:4 Worthing FC Worthing
  Braintree Braintree Town 1:1 Havant & Waterlooville FC Havant & Water.
  Farnborough Farnborough FC 1:1 Dulwich Hamlet Dulwich Hamlet
  Weymouth FC Weymouth FC 2:3 Ebbsfleet United Ebbsfleet
  Concord Rangers Concord Rangers 1:0 Taunton Town Taunton Town
  Hampton & Rich. Hampton & Richmond Borough 1:1 Hemel Hempstead Town Hemel
  Dartford Dartford FC 2:1 Cheshunt FC Cheshunt
  Slough Slough Town 1:1 Tonbridge Angels Tonbridge
  Dover Athletic Dover Athletic 1:0 Hungerford Town Hungerford
  St. Albans City St. Albans City 0:1 Oxford City Oxford City
hari perlawanan 3 Boston River CA Boston River 1:2 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 2:0 Cerro Largo FC Cerro Largo
hari perlawanan 14 Tammeka U17 Jalgpallikool Tammeka U17 3:4 Pärnu JK Vaprus U17 JK Vaprus U17
  Ida-Virumaa U17 Ida-Virumaa FC Alliance U17 1:4 Pärnu JK Poseidon U17 JK Poseidon U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 0:4 Viimsi MRJK U17 MRJK U17
hari perlawanan 23 FCI Levadia FCI Levadia 3:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  TJK Legion Tallinn JK Legion 1:2 Kalju FC Kalju FC
  FC Flora FC Flora Tallinn 1:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
  Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 3:2 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:1 FC Elva FC Elva
  Harju JK Harju JK Laagri 3:0 Ida-Virumaa FC Alliance Ida-Virumaa
  Raplamaa JK Raplamaa JK 4:5 Tallinn JK Legion U21 JK Legion U21
  Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 0:1 Tartu JK Welco JK Welco
  FC Tallinn FC Tallinn 3:0 FA Tartu Kalev FA Tartu Kalev
hari perlawanan 16 Wat. Karori Waterside Karori AFC 2:1 Napier City Rovers Napier City R.
  Miramar Rangers Miramar Rangers AFC 5:1 Petone FC Petone FC
  W. Phoenix Res. Wellington Phoenix Reserves 2:0 North Wellington FC N. Wellington
hari perlawanan 19 Auckland United Auckland United FC 2:0 Melville United Melville United
  Hamilton W. Hamilton Wanderers 2:1 Bay Olympic SC Bay Olympic
  Waiheke United Waiheke United AFC 2:0 North Shore United North Shore Utd
  Takapuna AFC Takapuna AFC 2:4 Birkenhead United Birkenhead Utd.
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 0:0 Western Springs AFC Western Springs
hari perlawanan 16 Coastal Spirit Coastal Spirit FC 1:1 Nelson Suburbs FC Nelson Suburbs
  Mosgiel AFC Mosgiel AFC 0:8 Cashmere Technical FC Cashmere Tech.
  Dunedin C.R. Dunedin City Royals 3:2 Selwyn United FC Selwyn Utd.
  Christchurch United Christchurch United 9:1 Green Island FC Green Island FC
  Ferrymead FC Ferrymead Bays FC 4:2 Nomads United AFC Nomads United AFC
hari perlawanan 7 Sport. Cristal Club Sporting Cristal 3:2 FC Carlos Stein Carlos Stein
hari perlawanan 27 Bohemians Bohemian Football Club 0:1 Dundalk FC Dundalk FC
  Derry City Derry City 0:0 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
  Drogheda United Drogheda United FC 3:1 Shelbourne FC Shelbourne
  UCD University College Dublin 2:1 Finn Harps Finn Harps
hari perlawanan 28 Bray Wanderers Bray Wanderers 0:3 Longford Town FC Longford Town
  Cork City Cork City FC 0:2 Treaty United Treaty United
  Waterford FC Waterford FC 2:1 Galway United FC Galway United
  Wexford FC Wexford FC 2:2 Cobh Ramblers FC Cobh Ramblers
hari perlawanan 19 Ezra FC Ezra FC 2:1 Lao Army FC Lao Army FC
hari perlawanan 8 Shan United Shan United 1:0 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
hari perlawanan 16 PJ City FC Petaling Jaya City FC 0:2 Negeri Sembilan FC N. Sembilan FC
  Terengganu FC Terengganu FC 1:0 Sarawak United FC Sarawak United
  Melaka Melaka United FC 2:2 Sri Pahang FC Pahang
hari perlawanan 1 Ratchaburi FC Ratchaburi FC 1:0 Muangthong United Muangthong Utd.
  Lampang FC Lampang FC 1:0 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 1:2 Buriram United Buriram Utd.
  Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 2:0 Kasetsart FC Kasetsart FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 1:0 Krabi FC Krabi FC
  Rayong FC Rayong FC 1:1 Trat FC Trat FC
  Rajpracha FC Rajpracha FC 2:2 Phrae United Phrae Utd.
hari perlawanan 20 Young Lions Garena Young Lions 1:10 Lion City Sailors LC Sailors
  Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 3:4 Tampines Rovers Tampines Rovers
hari perlawanan 3 Bristol Rovers Bristol Rovers 1:0 Oxford United Oxford United
  Plymouth Plymouth Argyle 2:0 Peterborough United Peterborough
  Derby Derby County 2:1 Barnsley FC Barnsley FC
  Port Vale Port Vale FC 0:0 Bolton Wanderers Bolton
  Ipswich Ipswich Town 3:0 Milton Keynes Dons MK Dons
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:0 Charlton Athletic Charlton
  Accrington Accrington Stanley 4:4 Burton Albion Burton Albion
  Lincoln City Lincoln City 1:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:2 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Cambridge Utd. Cambridge United 2:1 Exeter City Exeter City
  Morecambe FC Morecambe FC 1:1 Fleetwood Town Fleetwood
  Cheltenham Cheltenham Town 0:2 Portsmouth FC Portsmouth
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 3:0 Gillingham FC Gillingham FC
  Bradford Bradford City 2:0 Newport County Newport County
  Rochdale Rochdale AFC 0:1 Grimsby Town Grimsby Town
  Walsall Walsall FC 1:1 Stevenage FC Stevenage
  Carlisle United Carlisle United 1:1 Swindon Town Swindon Town
  Salford Salford City 3:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Harrogate Town Harrogate Town 0:0 Crawley Town Crawley Town
  Stockport Stockport County 1:0 Colchester United Colchester Utd.