Matches 10/08/2022

3rd round 2nd leg Zalgiris FK Zalgiris Vilnius 12:00 PG FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:00 PG FC Sheriff Tiraspol FC Sheriff
  Apol. Limassol Apollon Limassol 1:00 PG Maccabi Haifa Maccabi Haifa
  Pyunik Yerevan FC Pyunik Yerevan 1:00 PG Red Star Belgrade Red Star
  FC Midtjylland FC Midtjylland 1:45 PG SL Benfica Benfica
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 2:00 PG Ludogorets Razgrad Ludogorets
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:00 PG Qarabağ FK Qarabag FK
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:30 PG AS Monaco Monaco
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 2:30 PG Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Rangers Rangers FC 2:45 PG Royale Union Saint Gilloise Union SG
hari perlawanan 3
VfB Oldenburg VfB Oldenburg 12:30 PG SV 07 Elversberg SV Elversberg
 
SC Freiburg II SC Freiburg II 1:00 PG Hallescher FC Hallescher FC
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:00 PG SV Meppen SV Meppen
 
RW Essen Rot-Weiss Essen 1:00 PG FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 1:00 PG MSV Duisburg MSV Duisburg
3rd round 2nd leg FC Shkupi FC Shkupi 3:00 PG Shamrock Rovers Shamrock Rovers
hari perlawanan 23 Ituano Ituano Futebol Clube (SP) 6:00 PG Sport Club do Recife Sport Recife
 
Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 6:00 PG Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 7:30 PG Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 7:30 PG Brusque Futebol Clube (SC) Brusque-SC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 8:00 PG Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 8:30 PG Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 8:30 PG Esporte Clube Bahia EC Bahia
3rd round 2nd leg Gzira Utd. Gzira United FC 12:00 PG Wolfsberger AC Wolfsberger AC
  B36 Tórshavn B36 Tórshavn 2:00 PG Viborg FF Viborg FF
Quarter-Finals 2nd leg
Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 8:30 PG Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
hari perlawanan 11 FC Raahe FC Raahe 12:00 PG Ponkilan Pantterit PonPa
hari perlawanan 14 Atlantis FC Atlantis FC 12:00 PG Kuopion Palloseura II KuPS II
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 11:30 PTG JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
hari perlawanan 15 Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37 11:30 PTG Keuruun Pallo Keuruun
hari perlawanan 16 Haminan PK Haminan Pallo-Kissat 11:30 PTG Savilahden Urheilijat Savilahden
hari perlawanan 14 BK-46 Bollklubben-46 11:30 PTG SexyPöxyt SexyPöxyt
hari perlawanan 3 TSV Brunnthal TSV Brunnthal 1:30 PG TSV Grünwald TSV Grünwald
hari perlawanan 2 Nieders. Döhren Niedersachsen Döhren 1:00 PG SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  TuS Sulingen TuS Sulingen 1:00 PG TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  TuS Garbsen TuS Garbsen 1:00 PG TSV Godshorn TSV Godshorn
  VfR Evesen VfR Evesen 1:00 PG STK Eilvese STK Eilvese
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 1:00 PG 1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt
  HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern 1:00 PG OSV Hannover OSV Hannover
  TSV Wetschen TSV Wetschen 1:30 PG SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
  FC Eldagsen FC Eldagsen 1:30 PG SV Alfeld SV Alfeld
hari perlawanan 1 RW Frankfurt SG Rot-Weiss Frankfurt 1:30 PG SpVgg Neu-Isenburg Neu-Isenburg
Round of 16 Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 3:10 PG Club Atlético Patronato Patronato
hari perlawanan 28 Almirante Brown Club Almirante Brown 8:10 PG Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
hari perlawanan 9 Royal Pari Royal Pari Fútbol Club postponed Club Always Ready Always Ready
  Real Tomayapo CD Real Tomayapo 6:00 PG Club Independiente Petrolero Ind. Petrolero
  Wilstermann Club Jorge Wilstermann 8:15 PG Club Deportivo Oriente Petrolero Oriente P.
hari perlawanan 6
CD América CD América de Cali 8:30 PG Rionegro Águilas Rionegro Águila
Quarter-Finals 2nd leg Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 6:00 PTG Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 6:00 PTG Vissel Kobe Vissel Kobe
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 6:00 PTG Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 6:30 PTG Nagoya Grampus Nagoya Grampus
hari perlawanan 7 Celaya Celaya FC 6:05 PG Tepatitlán FC Tepatitlán
  Pumas Tabasco Pumas Tabasco 8:05 PG Alacranes de Durango Alacranes
  Atlético La Paz Atlético La Paz 10:05 PG Tlaxcala FC Tlaxcala
hari perlawanan 2 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 12:00 PG FK Buducnost Banovici U19 FK Buducnost Banovici U19
hari perlawanan 23 Melipilla Deportes Melipilla 8:00 PG Unión San Felipe San Felipe
hari perlawanan 30 El Mahalla Ghazl El Mahalla 12:30 PG Pyramids FC Pyramids FC
  Bank El Ahly Bank El Ahly 3:00 PG Pharco FC Pharco FC
  Zamalek Zamalek SC 3:00 PG Masr El Makasa El Makasa
hari perlawanan 4 Gangwon Reserve Gangwon FC Reserves 1:00 PTG Chuncheon Citizen Chuncheon FC
hari perlawanan 26 Suwon FC Suwon FC 6:30 PTG Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
  Gangwon FC Gangwon FC 6:30 PTG Daegu FC Daegu FC
First Round Prerov 1. FC Viktorie Prerov 11:00 PTG 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
hari perlawanan 24 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 7:00 PG Atlanta United 2 ATL UTD 2
hari perlawanan 20 North Carolina North Carolina FC 7:00 PG Forward Madison FC Forward Madison
Quarter-Finals 2nd leg
Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 6:15 PG Club Nacional Nacional
  Independiente Independiente del Valle 8:30 PG Deportivo Táchira Táchira
First Round Brora Rangers Brora Rangers FC 2:30 PG Aberdeen FC Bs Aberdeen FC B
  Fraserburgh Fraserburgh FC 2:45 PG St. Johnstone FC B St. Johnst. B
  Kilmarnock B Kilmarnock FC B 2:45 PG Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Bonnyrigg Bonnyrigg Rose Athletic FC 2:45 PG Livingston FC B Livingston B
  St. Mirren B St. Mirren FC B 2:45 PG East Stirlingshire FC East Stirling
  Motherwell B Motherwell FC B 2:45 PG East Kilbride FC East Kilbride
  Albion Rovers Albion Rovers FC 2:45 PG Celtic FC Reserves Celtic Reserves
intermediate stage Viettel FC Viettel FC 7:00 PTG Kuala Lumpur City FC Kuala Lumpur
Second Round Sud America IA Sud America Montevideo - Paysandú Futbol Club Paysandú FC
  Juventud Juventud de Las Piedras - CA Universal Universal
  CA Atenas Club Atlético Atenas de San Carlos - CA Mar de Fondo Mar de Fondo
  La Luz La Luz Futbol Club - Deportivo Italiano Italiano
  Uruguay FC Uruguay Montevideo FC - Palermo FC Rocha Palermo FC
  Villa Española Deportivo Villa Española - Club Deportivo Colonia Depor Colonia
  Racing Club Racing Club de Montevideo - Huracán FC Huracán
  Rocha FC Rocha FC - CSD Huracan Buceo Huracan Buceo
  Colon FC Colon FC de Uruguay - Los Halcones Los Halcones
  Central Central Español - Club Artigas CA Artigas
  Rampla Jrs Rampla Juniors FC - I.A. Río Negro I.A. Río Negro
  SC ReUnited SC ReUnited 12:00 PG Tallinn JK Legion U21 JK Legion U21
hari perlawanan 7 Rakhine United Rakhine United 4:30 PTG Hantharwady United Hantharwady Utd
hari perlawanan 15 Terengganu FC Terengganu FC 9:00 PTG Johor Darul Ta'zim Johor DT
hari perlawanan 11 Albirex N. (S) Albirex Niigata (S) postponed Garena Young Lions Young Lions
Qualifying Round Moyola Park Moyola Park AFC 2:45 PG Portstewart FC Portstewart FC
First Round Shrewsbury Shrewsbury Town 2:30 PG Carlisle United Carlisle United
 
Norwich Norwich City 2:45 PG Birmingham City Birmingham
  Blackpool Blackpool FC 2:45 PG Barrow AFC Barrow
  Walsall Walsall FC 2:45 PG Swindon Town Swindon Town
  Rochdale Rochdale AFC 2:45 PG Burton Albion Burton Albion
  MK Dons Milton Keynes Dons 2:45 PG Sutton United Sutton Utd
  Northampton Northampton Town 2:45 PG Wycombe Wanderers Wycombe
  Grimsby Town Grimsby Town 2:45 PG Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Ipswich Ipswich Town 2:45 PG Colchester United Colchester Utd.
  Doncaster Doncaster Rovers 2:45 PG Lincoln City Lincoln City
  Harrogate Town Harrogate Town 2:45 PG Stockport County Stockport
  Forest Green Forest Green Rovers 2:45 PG Leyton Orient Leyton Orient
  Cardiff Cardiff City 2:45 PG Portsmouth FC Portsmouth
  Mansfield Town Mansfield Town 2:45 PG Derby County Derby
  Luton Luton Town 2:45 PG Newport County Newport County
  Huddersfield Huddersfield Town 2:45 PG Preston North End Preston
  Bolton Bolton Wanderers 2:45 PG Salford City Salford
  Oxford United Oxford United 2:45 PG Swansea City Swansea
  Charlton Charlton Athletic 2:45 PG Queens Park Rangers QPR
  Accrington Accrington Stanley 2:45 PG Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 2:45 PG Gillingham FC Gillingham FC
  Fleetwood Fleetwood Town 2:45 PG Wigan Athletic Wigan
  Morecambe FC Morecambe FC 2:45 PG Stoke City Stoke City
  Crawley Town Crawley Town 2:45 PG Bristol Rovers Bristol Rovers
  Bradford Bradford City 2:45 PG Hull City Hull City
  Cheltenham Cheltenham Town 2:45 PG Exeter City Exeter City
  Reading Reading FC 3:00 PG Stevenage FC Stevenage
hari perlawanan 1 CSA Steaua CSA Steaua 1:00 PG FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
hari perlawanan 3 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul 7:00 PTG Amkar Perm Amkar Perm
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 9:00 PTG Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
hari perlawanan 5 Chertanovo Chertanovo Moscow 6:00 PTG FC Dinamo-Vologda Dinamo-Vologda
  Baltika-BFU Baltika-BFU im.I.Kanta 7:00 PTG Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 7:00 PTG Enisey 2 Krasnoyarsk Enisey 2
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 11:00 PTG Dinamo St. Petersburg DinSPb
  Electron Electron Velikiy Novgorod 11:00 PTG Rodina-M Moscow Rodina-M Moscow
  Murom FK Murom 11:00 PTG Volga Tver Volga Tver
  Dynamo 2 Dynamo 2 Moscow 11:00 PTG Torpedo 2 Moskau Torpedo 2
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 11:00 PTG Yadro St. Petersburg Yadro Spb
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 11:30 PTG Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  SKA-Khabarovsk2 SKA-Khabarovsk-2 2:00 PTG FK Kaluga FK Kaluga
  Balashikha FC Balashikha 5:00 PTG FK Kolomna Kolomna
  Strogino Moscow Strogino Moscow 6:00 PTG Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Khimki 2 FK Khimki 2 6:00 PTG Zenit Penza Zenit Penza
  FC Dinamo Vlad. FC Dinamo Vladivostok 6:00 PTG Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  Znamya Noginsk Znamya Noginsk 10:00 PTG Saturn Ramenskoe Saturn
  Peresvet Peresvet Domodedovo 10:00 PTG Arsenal 2 Tula Arsenal 2 Tula
  Spartak Tambov Spartak Tambov 11:00 PTG Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Kosmos Dolgopr. Kosmos Dolgoprudnyi 11:00 PTG Sokol Saratov Sokol Saratov
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 11:00 PTG Sakhalinets Moscow Sakhalinets M.
  Avangard Kursk Avangard Kursk 11:00 PTG Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  FK Ryazan FK Ryazan 11:30 PTG Rodina 2 Moscow Rodina 2 Moscow
hari perlawanan 2 CF Estrela U23 CF Estrela Amadora U23 6:00 PTG CS Marítimo U23 Marítimo U23
hari perlawanan 14 SX Chang'an At. Shaanxi Chang'an Athletic 4:00 PTG Qingdao Youth Island QD Youth Island
  NT Zhiyun Nantong Zhiyun 4:00 PTG Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
  KS FC Kunshan FC 4:00 PTG Liaoning Shenyang Urban LN SY Urban
hari perlawanan 5 Chojniczanka Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Wisla Kraków Wisla Kraków - GKS Katowice GKS Katowice
  LKS Lodz LKS Lodz - Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Odra Opole Odra Opole - Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Resovia Resovia Rzeszów - Arka Gdynia Arka Gdynia
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala - Skra Czestochowa Skra Czesto.
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow - Gornik Leczna Gornik Leczna
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy GKS Tychy
hari perlawanan 18 Skövde AIK Skövde AIK 1:00 PG Östers IF Östers IF
  Norrby Norrby IF 1:00 PG IK Brage Brage
hari perlawanan 15 AGMK Olmaliq FK AGMK Olmaliq 10:00 PTG Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Bunyodkor Bunyodkor Tashkent 11:00 PTG FC Qizilqum Qizilqum
Second Round TJ Salka TJ Salka 11:30 PTG TJ Druzstevnik Velke Ludince Velke Ludince
hari perlawanan 5 Radunia Stezyca Radunia Stezyca - Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Gornik Polk. Gornik Polkowice - Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Lubin II Zaglebie Lubin II - Lech Poznan II Lech Poznan II
  Motor Lublin Motor Lublin - KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw - Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Garbarnia Garbarnia Krakow - Slask Wroclaw II Sl. Wroclaw II
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg - GKS Jastrzebie GKS Jastrzebie
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag - Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
hari perlawanan 3 FV Illertissen FV Illertissen postponed 1.FC Schweinfurt 05 Schweinfurt 05
Group A Lae City FC Lae City FC 8:00 PG Central Coast FC Central Coast
  AS Vénus Mahina AS Vénus Mahina 11:00 PG ABM Galaxy FC ABM Galaxy FC
hari perlawanan 5 Sporting FC Sporting FC San José 10:00 PG LD Alajuelense LD Alajuelense
  Herediano CS Herediano 10:00 PG Santos de Guápiles FC Santos FC
hari perlawanan 6 Kirchanschöring SV Kirchanschöring 12:30 PG TSV 1860 Rosenheim 1860 Rosenheim
  TSV Landsberg TSV Landsberg 12:30 PG Schwaben Augsburg Schwaben Augsb.
  TSV Kottern TSV Kottern-St. Mang 12:30 PG TSV Nördlingen Nördlingen
  Ingolstadt II FC Ingolstadt 04 II 12:30 PG TSV 1865 Dachau 1865 Dachau
  FC Ismaning FC Ismaning 12:30 PG FC Deisenhofen FC Deisenhofen
  Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 1:30 PG SV Schalding-Heining SV Schalding
  SV Erlbach SV Erlbach 1:30 PG VfR Garching VfR Garching
hari perlawanan 2 Gandzasar Gandzasar Kapan 9:30 PTG FC Pyunik Yerevan II Pyunik II
  West Armenia FC West Armenia 9:45 PTG FC Ararat Yerevan II Ararat II
hari perlawanan 17 IF Karlstad IF Karlstad Fotboll 1:00 PG BK Forward BK Forward
  Ljungskile Ljungskile SK 1:00 PG Lindome GIF Lindome GIF
  Ängelholm Ängelholms FF 1:00 PG Falkenbergs FF Falkenberg
  Atvidaberg Atvidabergs FF 1:00 PG Oskarshamns AIK Oskarshamn
hari perlawanan 2 Qatar SC Qatar SC 12:40 PG Al-Markhiya SC Al-Markhiya SC
  Al-Gharafa SC Al-Gharafa SC 10:30 PTG Al-Arabi SC Al-Arabi SC
  Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 1:30 PG Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
  AmaZulu FC AmaZulu FC 11:00 PTG SuperSport United SuperSport Utd.

Select date

Hari ini

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Egy Maulana Vikri
    Age: 22 Years  Indonesia
    Position: Right Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    FK Senica
     
    ViOn Zlate Moravce-Vrable
  • Louay Ashour
    Age: 26 Years  Egypt
    Position: Penjaga Gol
    Market value: 75 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Al-Arabi SC
     
    Al-Markhiya SC
  • Leonardo Velasco
    Age: 19 Years  Bolivia
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Perpindahan pinjaman
    Bolívar La Paz II
     
    Thisted FC