Matches 25/06/2022

intermediate stage deciders Víkingur Víkingur Reykjavík 1:0 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
hari perlawanan 14
Internacional Sport Club Internacional 3:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 3:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 0:0 Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
  Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 1:1 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:1 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
 
Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:2 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 1:0 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 3:1 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
hari perlawanan 3 SG Unterrath SG Unterrath 2:0 VfB Speldorf VfB Speldorf
hari perlawanan 5 Banfield CA Banfield 1:1 CA Barracas Central Barracas C.
 
Rosario Central Club Atlético Rosario Central 0:1 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
 
Boca Juniors CA Boca Juniors 1:2 Club Atlético Unión CA Unión
hari perlawanan 21 Quilmes Quilmes Atlético Club 0:0 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:0 CA Estudiantes (Buenos Aires) Estudiantes BA
Major League Soccer MLS
hari perlawanan 19 Cincinnati FC Cincinnati 1:0 Orlando City SC Orlando
hari perlawanan 14 Rochester NY Rochester New York FC 4:2 on pens Columbus Crew 2 Columbus 2
  Toronto FC II Toronto FC II postponed Inter Miami CF II Inter Miami II
  Vancouver 2 Vancouver Whitecaps FC 2 2:3 San Jose Earthquakes II San Jose II
hari perlawanan 18 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 4:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:3 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 1:1 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
hari perlawanan 23 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 1:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:0 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 1:2 Oita Trinita Oita Trinita
hari perlawanan 14 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:3 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Kataller Toyama Kataller Toyama 1:0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Gainare Tottori Gainare Tottori 2:2 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Ehime FC Ehime FC 1:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
group K KUFC U18 Kagoshima United U18 6:1 Tegevajaro Miyazaki U18 Tegevajaro U18
hari perlawanan 13 Honda Lock Honda Lock 0:1 Tiamo Hirakata Tiamo Hirakata
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 0:0 Kochi United Kochi Utd.
  Musashino Utd. Tokyo Musashino United 0:3 Honda FC Honda FC
hari perlawanan 7 Av. Kawaguchi Aventura Kawaguchi 1:1 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
  Toho Titanium Toho Titanium SC 0:0 Tochigi City Tochigi City
  Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 3:0 Esperanza SC (Yokohama) Esperanza SC
  Tsukuba FC Tsukuba FC 0:3 Tokyo United Tokyo United
  Tokyo 23 Tokyo 23 3:1 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  Artista Asama Artista Asama 0:0 Fukui United Fukui Utd.
hari perlawanan 8 Afturelding UMF Afturelding 4:1 Thór Akureyri Thór
  Selfoss UMF Selfoss 2:0 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Vestri Vestri Ísafjördur 2:1 UMF Grindavík Grindavík
  Höttur/Huginn Höttur/Huginn 1:1 Völsungur ÍF Völsungur ÍF
  Magni ÍF Magni Grenivík 0:1 Reynir Sandgerdi Reynir S
  Thróttur Thróttur Reykjavík 3:1 KFA Austfjarda KFA
hari perlawanan 12 FC Agata Nobeoka Agata 0:2 Okinawa SV Okinawa SV
  Ni.St. Oita Nippon Steel Oita 0:1 Veroskronos Tsuno Veroskr. Tsuno
  K'moto Teachers Kumamoto Teachers SC 0:3 NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC
  Kaiho Bank Kaiho Bank SC 1:2 KMG Holdings FC KMG Holdings FC
  Kawasoe Club Kawasoe Club 1:5 Brew Kashima (Saga) Brew Kashima
hari perlawanan 1 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 1:0 Celaya FC Celaya
hari perlawanan 17 Wolves FC Wollongong Wolves FC 1:1 Manly United FC Manly United
  Marc. Stallions Marconi Stallions FC 1:1 Mt Druitt Town Rangers FC Mt Druitt Town
  APIA Leichhardt APIA Leichhardt FC 1:1 Sydney FC U21 Sydney FC U21
hari perlawanan 19 Avondale FC Avondale FC 5:1 Eastern Lions SC Eastern Lions
  Dandenong City Dandenong City SC 1:3 Dandenong Thunder SC Dand. Thunder
  Melbour. Sharks Port Melbourne Sharks 1:3 Oakleigh Cannons FC Oakleigh Cannon
  Altona Magic Altona Magic SC 0:1 Heidelberg United FC Heidelberg Utd.
hari perlawanan 17 Panevezys FK Panevezys 1:2 FA Siauliai FA Siauliai
hari perlawanan 12 Isloch Isloch Minsk Region 1:1 FK Gomel Gomel
  FK Slutsk FK Slutsk 0:2 FK Vitebsk Vitebsk
hari perlawanan 19 FC Dila FC Dila Gori 1:1 FC Gagra FC Gagra
  Saburtalo FC Saburtalo 3:1 FC Samgurali Tskaltubo Samgurali
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 3:0 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
hari perlawanan 18 Rustavi FC Rustavi 0:0 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 0:3 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:2 Paju Citizen Paju Citizen
  Cheongju FC Cheongju FC 0:0 Siheung City Siheung City
hari perlawanan 20 Chungju Citizen Chungju Citizen 3:0 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 0:1 Daejeon Hana Citizen Reserves Daejeon Reserve
  Gangwon Reserve Gangwon FC Reserves 2:0 Seoul Nowon United Seoul N. United
  Daegu Reserves Daegu FC Reserves 1:3 Jeonbuk Hyundai Motors Reserves Jeonbuk Reserve
  Pyeongtaek C. Pyeongtaek Citizen 0:5 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
hari perlawanan 18 Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 1:1 Daegu FC Daegu FC
  Suwon FC Suwon FC 3:0 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  FC Seoul FC Seoul 1:1 Incheon United Incheon Utd.
hari perlawanan 16 Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 0:1 San Antonio FC San Antonio FC
  Las Vegas Las Vegas Lights FC 3:2 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
hari perlawanan 23 Chungnam Asan Chungnam Asan 3:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
  FC Anyang FC Anyang 1:0 Seoul E-Land Seoul E-Land
hari perlawanan 13 Greenville Greenville Triumph SC 2:1 Northern Colorado Hailstorm FC Hailstorm FC
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 1:2 FC Tucson FC Tucson
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 2:3 Union Omaha Union Omaha
Group E FK Altyn Asyr FK Altyn Asyr 1:1 ZSKA Dushanbe ZSKA Dushanbe
hari perlawanan 3 CA Fénix CA Fénix 0:0 Club Deportivo Maldonado Maldonado
hari perlawanan 2 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:2 Ida-Virumaa FC Alliance Ida-Virumaa
hari perlawanan 11 Miramar Rangers Miramar Rangers AFC 9:0 Western Suburbs FC Western Suburbs
  Wellington Utd. Wellington United 0:4 Wellington Olympic AFC Wellington Ol.
  Petone FC Petone FC 0:3 Wellington Phoenix Reserves W. Phoenix Res.
  N. Wellington North Wellington FC 3:2 Napier City Rovers Napier City R.
hari perlawanan 14 Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 2:1 Waiheke United AFC Waiheke United
  Manukau United Manukau United FC 6:0  ノース・ショア・ユナイテッド ノース・ショア・ユナイテッド
  Auckland City Auckland City FC 2:0 Hamilton Wanderers Hamilton W.
  Birkenhead Utd. Birkenhead United 3:0 ベイ・オリンピックSC ベイ・オリンピック
hari perlawanan 11 Nelson Suburbs Nelson Suburbs FC 1:3 Cashmere Technical FC Cashmere Tech.
  Dunedin C.R. Dunedin City Royals 3:4 Christchurch United Christchurch United
  Nomads United AFC Nomads United AFC 5:0 Green Island FC Green Island FC
  Ferrymead FC Ferrymead Bays FC 4:0 Mosgiel AFC Mosgiel AFC
  Selwyn Utd. Selwyn United FC 4:3 Coastal Spirit FC Coastal Spirit
hari perlawanan 18 UTC Universidad Técnica de Cajamarca 1:2 Carlos A. Mannucci CA Mannucci
  FBC Melgar FBC Melgar 1:0 Club Atlético Grau Atlético Grau
hari perlawanan 21 UCD University College Dublin 0:1 Derry City Derry City
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 1:0 Bohemian Football Club Bohemians
  Drogheda United Drogheda United FC 0:0 Sligo Rovers Sligo Rovers
  Shelbourne Shelbourne FC 0:0 Dundalk FC Dundalk FC
  Finn Harps Finn Harps 2:2 St. Patrick's Athletic St. Pat's
  Wexford FC Wexford FC 2:1 Longford Town FC Longford Town
  Cork City Cork City FC 1:0 Cobh Ramblers FC Cobh Ramblers
  Galway United Galway United FC 0:0 Treaty United Treaty United
  Waterford FC Waterford FC 1:0 Bray Wanderers Bray Wanderers
hari perlawanan 7 Master 7 Master 7 FC postponed Luang Prabang FC Luang Prabang
hari perlawanan 1 Myawady FC Myawady FC 0:2 Yangon United Yangon United
hari perlawanan 11 N. Sembilan FC Negeri Sembilan FC 3:0 Sri Pahang FC Pahang
  Melaka Melaka United FC 2:3 Sarawak United FC Sarawak United
hari perlawanan 13 Young Lions Garena Young Lions 0:1 Balestier Khalsa Balestier Khals
hari perlawanan 11 Haugesund FK Haugesund 4:2 Viking Stavanger Viking FK
hari perlawanan 5 QD Youth Island Qingdao Youth Island 0:0 Zibo Cuju ZB Cuju
hari perlawanan 6 CZ Mighty Lions Cangzhou Mighty Lions 1:1 Beijing Guoan BJ Guoan
  TJ Jinmen Tiger Tianjin Jinmen Tiger 1:0 Meizhou Hakka MZ Hakka
  ZJ FC Zhejiang FC 2:0 Shandong Taishan SD Taishan
  WH Yangtze Wuhan Yangtze 1:2 Shanghai Port SH Port
hari perlawanan 12 Strømmen IF Strømmen IF 4:2 Staal Jørpeland IL Jørpeland
  FK Ørn Horten FK Ørn Horten 8:1 Arendal Fotball Arendal Fotball
  Frigg Oslo FK Frigg Oslo FK 3:0 Eidsvold Turn Fotball Eidsvold Turn
  FK Gjovik-Lyn FK Gjovik-Lyn 1:1 Baerum SK Baerum SK
hari perlawanan 15 Akzhayik Akzhayik Uralsk 0:1 Ordabasy Shymkent Ordabasy
  FK Aksu FK Aksu 1:1 Shakhter Karaganda Shakhter K.
hari perlawanan 9 Kyran Kyran Turkestan 6:1 FC Astana-Zhas (-2020) Astana-Zhas
  Okzhetpes Okzhetpes Kokshetau 5:0 Igilik Qaratau Igilik
  FK Ekibastuz FK Ekibastuz 3:3 Yassi Turkistan FC Yassi
  Taraz-Karatau FK Taraz-Karatau 2:1 Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat
  Kairat-Akademia Kairat-Akademia Almaty 2:1 Kaysar Kyzylorda Kaysar
  Baikonur Baikonur Kyzylorda 0:3 Akademia Ontustik Shymkent Akad. Ontustik
qualification round deciders Lae City FC Lae City FC 2:1 PRK Hekari United FC Hekari United
Qualifying Round 2nd leg ABM Galaxy FC ABM Galaxy FC 5:0 Ruerue FC Ruerue FC
  Central Coast Central Coast FC 6:4 on pens Solomon Warriors F.C. Solomon Warrior
Play Off 2st leg SV Innsbruck SV Innsbruck 0:1 SPG Silz/Mötz Silz/Mötz
final 2nd leg GVVV GVVV Veenendaal 1:4 Kozakken Boys Kozakken Boys
hari perlawanan 11 Progreso Club Atlético Progreso 1:1 Central Español Central
hari perlawanan 3 SV Donau SV Donau 1:1 Kremser SC Kremser SC
Second Round CA Samborondon Atlético Samborondon 0:2 Independiente del Valle Independiente
hari perlawanan 10 Fayzkand Vose FK Fayzkand Vose 0:0 Ravshan Kulob Ravshan Kulob
  FK Eskhata FK Eskhata 0:3 FK Istaravshan FK Istaravshan
  Khujand FK Khujand 8:30 PTG Regar-TadAZ Tursunzoda FC Regar-TadAZ
  Khatlon FK Khatlon 8:30 PTG ZSKA Dushanbe ZSKA Dushanbe
hari perlawanan 15 B36 II B36 Tórshavn II 1:2 KÍ Klaksvík II KÍ II
  HB Tórshavn II HB Tórshavn II 2:3 Undrid FF Undrid FF
hari perlawanan 10 FC Suduroy FC Suduroy 5:1 AB Argir II AB Argir II
  KÍ III KÍ Klaksvík III 6:2 07 Vestur III 07 Vestur III
  FC Hoyvík FC Hoyvík 2:7 EB/Streymur II EB/S II
  Skála IF II Skála IF II 5:0 ÍF Fuglafjördur II ÍF II
hari perlawanan 14 AB Argir AB Argir 0:3 B68 Toftir B68 Toftir
  EB/Streymur EB/Streymur 1:0 Skála IF Skála
hari perlawanan 35 Niger Tornad. Niger Tornadoes 4:0 Kwara United FC Kwara United
  Akwa United Akwa United 2:1 Plateau United FC Plateau United
final decider SDV Barneveld SDV Barneveld 1:0 SV Nootdorp SV Nootdorp
  WHC Wezep WHC Wezep 6:7 on pens VV Nieuwenhoorn Nieuwenhoorn
  VV Duno VV Duno Doorwerth 0:2 VV WNC WNC
Group B Barito Putera PS Barito Putera 1:1 Madura United FC Madura United
 
Persija Jakarta Persija Jakarta 1:2 Borneo FC Samarinda Borneo FC
hari perlawanan 10 Labasa FC Labasa FC 2:1 Nasinu FC Nasinu FC

Select date

Hari ini

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Johan Carbonero
    Age: 22 Years  Colombia
    Position: Left Winger
    Market value: 3.00 m €
    Fee: 3.59 m €
    Club de Gimnasia y Esgrima La Plata
     
    Racing Club
  • Agustín Bouzat
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Right Winger
    Market value: 1.30 m €
    Fee: Loan fee:
    189 k €
    CA Vélez Sarsfield
     
    CSD Colo Colo
  • Woo-geun Jeong
    Age: 31 Years  Korea, South
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Sukhothai FC
     
    Police Tero FC
  • Vanlalzuidika
    Age: 24 Years  India
    Position: Pertahanan Kana
    Market value: 150 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Sudeva Delhi FC
     
    Mohammedan SC (Kolkata)
  • Adam Reed
    Age: 31 Years  Philippines
    Position: Defensive Midfi
    Market value: 150 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    United City FC
     
    Ratchaburi Mitr Phol FC
  • Anupan Kerdsompong
    Age: 27 Years  Thailand
    Position: Defensive Midfi
    Market value: 75 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Rajpracha FC
     
    Uthai Thani FC
  • Muhammad Irman
    Age: 23 Years  Indonesia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Badak Lampung FC
     
    PSCS Cilacap
  • Weerasak Gayasit
    Age: 28 Years  Thailand
    Position: Central Midfiel
    Market value: 50 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Phitsanulok FC
     
    Uthai Thani FC
  • Nawamin Chaiprasert
    Age: 27 Years  Thailand
    Position: Right Midfield
    Market value: 25 k €
    Fee: Perpindahan percuma
    Chiangmai FC
     
    Uthai Thani FC
  • Aubpatum Thamthae
    Age: 25 Years  Thailand
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Perpindahan percuma
    Banbueng FC
     
    Uthai Thani FC
  • Danny Luna
    Age: 31 Years  Ecuador
    Position: Left Winger
    Market value: 600 k €
    Fee: ?
    AD Nueve de Octubre
     
    LDU Quito
  • José Aja
    Age: 29 Years  Uruguay
    Position: Pertahanan Teng
    Market value: 400 k €
    Fee: ?
    Atletico River Plate Montevideo
     
    Independiente Santa Fe
  • Abdulrazak Al-Hussein
    Age: 35 Years  Syria
    Position: Attacking Midfi
    Market value: 50 k €
    Fee: ?
    Al-Horgelah
     
    Al-Ahli SC (Syria)
  • Syafiq Al-Hafiz
    Age: 25 Years  Malaysia
    Position: Central Midfiel
    Market value: 50 k €
    Fee: Perpindahan pinjaman
    Penang FC
     
    Kelantan FC
  • Abdullah Najjar
    Age: 30 Years  Syria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: ?
    Taliya SC
     
    Al-Ahli SC (Syria)
  • Egor Karpitskiy
    Age: 18 Years  Belarus
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 k €
    Fee: -
    Shakhter Soligorsk II
     
    Shakhter Soligorsk